Gerçekten Para Kazandıran Oyunlar İle 2023 Yılında Nasıl Para Kazanılır? 

Para kazandıran oyunlar ile oyun oynayarak para kazanan binlerce kişi olduğunu biliyor muydunuz?

Para kazandıran oyunlar internetteki gelişmelerle birlikte 2021 yılında tercih edilen ek kazanç yöntemleri arasına girmeyi başarmıştır. Bu durum 2022 yılında da hızlanarak devam etmiş görünüyor. 

İçerisine girdiğimiz 2023 itibariyle oyun oynayarak para kazanma düşüncesi ile para kazanmak görünen o ki, ek kazanç yöntemi olarak devam edecek. 

Bu yazımızda hangi oyunlar ile para kazanabileceğiniz hakkında sizlere rehber olmaya gayret edeceğiz. Öncelikle bilinmelidir ki, para kazanmak için her oyun uygun bir platform değildir. Dolayısıyla para kazandiran oyun seçimi son derece önemli. 

İlk olarak kafalarda yer alan ve meşgul eden para kazanılan oyunlarla ilgili soruları yanıtlamakla içeriğimize başlayalım. Sonrasında ise hangi oyunlardan nasıl ve ne şekilde para kazanabileceğimizi aktarmaya çalışacağız. 

Gerçekten Oyun Oynayarak Para Kazanabilir Miyim?

Para Kazandıran Oyunlar – Gerçekten Oyun Oynayarak Para Kazanabilir Miyim?

Pek çok kişi bu soruya verilen yanıtı ilk kez duyduğunda şaşırmaktadır. Çünkü para kazandıran oyunlar ile oyun oynayarak para kazanma fikrini gerçeğe dönüştürmek gerçekten mümkündür.

Online olarak internet üzerinden kurulan bağlantılar ile para kazanma düşüncesi çılgınca geliyor değil mi? Konuyla yakından ilgili olanlar için bu artık olağan bir durum. Hatta bu işin profosyonel oyuncuları bile var.

Günlük olarak mesailerini oyunlar başında geçiren ve kazançlarını duyduğunuzda çok şaşıracağınız oyuncular bulunuyor.  Ancak hemen bu kişilerle aynı seviyeye gelebileceğiniz yanılgısına kapılmayın.

Bu işler emek ve çaba gerektirmektedir. Yazımızı sonuna kadar okuyarak neler yapmanız gerektiğini öğrenin.

İlk adımları atmadan merdivenleri koşarak çıkmayı bekliyorsanız oyunlarla ilgilenmeniz tamamen hata olacaktır. Bu iş tecrübe ve birikimle birlikte ilerleyen bir süreci oluşturur.

Zamanla daha profesyonel bir oyuncu olmanız halinde kazançlarınızın daha da arttığına tanıklık edeceksiniz. Yolu öğrenin ve sonrasında haritaya bakmadan ilerleyin.

Amacımız da size önce haritayı göstermek ve sonrasında yolda nasıl ilerleyebileceğiniz hakkında fikirler sunmaktır. Şimdi ilk dersimizle işe başlamanın zamanı geldi.

Para kazandıran oyunlar ile ilgili sık sorulan soruları sırayla yanıtlayalım ve sonrasında hangi oyunlar ile nasıl kazanıldığından bahsedelim.

Sık sorulan Sorular

Her Oyunla Para Kazanabilir miyim?

Kesinlikle hayır. Her oyunla kazanılması mümkün değildir. Para kazanılan oyunları ayrı bir kategori olarak değerlendirmek gereklidir. Bu kategorideki oyunlar dışında olan oyunlar ile yalnızca eğlenceli vakit geçirmeniz mümkündür.

Para Kazandıran Oyunlar ile Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Bu kategori içerisinde yer alan oyunlar ile kazanılan paranın belirli bir miktarı yoktur. Konuyu tam anlamıyla öğrenir, birden çok uygulama ile çalışır, emek ve zaman ayırırsanız kazancınız artacaktır.
Kazancınızı belirleyen ana etkenler bunlardır.

Para Kazandıran Oyunlar ile Zengin Olabilir miyim?

Günlük mesaisini harcayarak para kazandıran oyunlar ile çalışmalar yapan kişiler mevcuttur. Bu kişiler global çapta milyon dolarlar kazanabiliyor. Ancak işe yeni giren birisinin bu seviyeler kısa sürede gelmesi çok zor. Bu işe gireceklere tavsiyemiz oyun oynayarak para kazanmayı bir hobi olarak benimsemeleridir.

Para Kazandıran Oyunlar 2023

Gamee – Oyun Oynayarak Para Kazan

Para kazandıran oyunlar serisine Gamee oyunu ile başlıyoruz. Oyun Google Play Store üzerinden 4.6 puan almayı başarmıştır. Yorumlar kontrol edildiğinde genel olarak kullanıcıların memnun olduğu görülmekte.

Uygulama ile para kazanmaya başlamak için kısa bir indirme ve ardından kayıt olma seçeneği ile uygulamaya giriş yapmamız gerekiyor. Kayıt yapma seçenekleri arasında doğrudan Google hesabınızla kayıt olabiliyorsunuz. 

Para kazandıran uygulamalar isimli konumuzda anlattığımız gibi, Google hesabı ile doğrudan mail adresi ile giriş yapmak kullanıcı için son derece pratik. 

Kayıt olma işlemleri ile uğraşmadan sahip olunan Gmail hesabıyla kullanıcının oyun veya uygulamaya girebilmesi pratiklik açısından son derece faydalı. 

Uygulamaya genel bakış

Uygulama içerisine girdiğinizde animasyonlar yardımıyla neler yapmanız gerektiği kısaca anlatılmakta. 

Alt kısımda bulunan kısa yollarda; “menü”, “oyna”, “çevir”, “ödüller”, “en iyi teklifler” ve “Para çek” yer almakta. Ayrıca giriş yapar yapmaz sizi bir animasyon karşılıyor.

Animasyon sayesinde uygulama içerisinde neler yapmanız gerektiği tek tek anlatılıyor. 

Gamee-Animasyon ve Çark Oyunu
Gamee-Animasyon ve Çark Oyunu

Örneğin ilk giriş yaptığınızda programın animasyonu oyun çarkını ücretsiz şekilde çevirme hakkı veriyor. Böylece hem ücretsiz şekilde kazanç sağlarken hem de oyunun nasıl oynandığını hakkında ön bilgi edinmiş oluyorsunuz. 

Gamee - Oyun Görevleri
Gamee – Oyun Görevleri

Gamee Oyununun iç yapısı incelendiğinde karşımıza oyun görevleri bölümü çıkıyor. Bu bölümde oynamanız için birtakım oyunlar ve karşılığında kazanabileceğiniz puanlar yer alıyor.

Ayrıca oyunda neler yapmanız gerektiği hakkında kısa bir özet geçilmiş bu oyunların tamamını bitirmeniz halinde ise ekstra bir kazanç puanı verilmekte. Konuyla ilgili detaylı inceleme aşağıdadır.

Gamee para kazandıran uygulaması ile ilgili yaptığımız incelemeyi okumak için: Gamee incelemesi

Gamehag ile Oynayarak Kazanın

Oyun oynayarak para kazanma hayali kuran kişilerin başvurduğu bir başka kazanç kapısı Gamehag oyunudur.

Gamehag sayesinde mobil cihazınızda veya bilgisayarınızda oyunlar oynayabilmeniz mümkün. Üstelik bu oyunlar premium türden oyunlardır. Kullanıcısını eğlendirirken aynı zamanda kazanmasına yardım eden oyunları oluşturur.

Gamehag ve içerisinde bulunan oyunlar ücretsizdir. Platformun en güzel yanı sermayesiz şekilde kazanç elde edebilmek. Uygulama oyuncusuna hediye kartları, bazı ödüller ve nakit para kazanabilmesi konusunda imkanlar sunmaya çalışıyor.

Gamehag Nedir?

Gamehag kısacası, bir görev yaparak para kazandıran uygulamadır. Bu yönüyle Mistplay ve Coinpop uygulamalarına benzemektedir.

Görevler arasında anketler, oyunlar uygulama yorumları gibi farklı içerikler yer alır. Bu görevleri gerçekleştiren kullanıcılar ödüller ve nakit para ile ödüllendirilirler.

Gamehag para kazandiran oyunu ile ilgili yapmış olduğumuz detaylı inceleme yazısını okumak için 2023 Gamehag incelmesi tıklayınız.

Second Life – Sanal Dünya ile Para Kazandıran Oyunların Tadını Çıkarın

Second Life - Para Kazandıran Oyunlar
Second Life – Para Kazandıran Oyunlar

Oyun oynayarak para kazanma denilince Second Life oyununu bu kategoriye almamak olmaz. Oyun 2003 yılında ilk olarak Linden Lab firması tarafından üretildiğinde büyük bir ilgi görmüştü.

Second life bir tür sanal Dünya’dır. Gerçek Dünya’ya benzeyen ancak insanların stres atabildiği, suçun olmadığı bir dünya hayal edin. İşte burası Second life. Burada hayalinizdeki iş sahibi olabilirsiniz veya başka bir üyenin avatarı ile evlenebilirsiniz.

Oyun gerçek Dünya üzerine kurulmuş bir düzene sahip. Oyuncular SL (Second Life) içerisinde çalışarak Linden Doları adında oyun parası kazanıyorlar. Bu para daha sonra kullanıcı istediğinde normal paraya çevrilebiliyor.

Yeni başlayan bir oyuncunun başlangıçta sınırlı parası bulunsa da oyun içerisindeki görevler veya diğer oyuncular için yaptığı çalışmalar sonucunda Linden doları kazanabilmesi mümkündür.

Kazanılan Linden dolarlarını biriktirmek ve ilerleyen dönemlerde Gerçek paraya çevirmek oyundan para kazanabilmenin en bilinen yolu.

Second Life oyununda Nasıl Para Kazanılır?

Başkaları İçin Çalışın

Second life içerisine gerçek dünya parasını Linden dolarına çevirerek para sokabileceğiniz gibi oyun içerisinde çalışmalar yaparak yine para kazanabiliyorsunuz.

Oyunda bulunan sanal girişimciler iş yerlerinde vakit geçirmek için size ödeme yapmaya hazırlar. İş yerleri açısında kullanıcının kendisiyle vakit geçirmesi ilgi çekmek açısından önemli. Bir açıdan reklam gibi düşünebiliriz. Dolayısıyla iş yeri sahibi reklam için ödeme yapmaya çoktan hazır durumdadır.

Başkaları için yapılacak çalışmalardan bir tanesi de gayrimenkul inşaat etmek ve gayrimenkulü geliştirmekten geçer. Oyunda bulunan gayrimenkul işleri sayesinde Anshe CHung isimli kişi gerçek bir milyoner olmayı başarabilmiştir.

Emlakçı olun

Emlakçı olmak az önce anlattığımı gibi gayrimenkul ile para kazanmanın bir yoldur. Bu yönüyle para kazanılan oyunlar arasında çok farklı bir edinen SL ile oyuncular hem eğleniyor hem de kazanıyor.

Bir şirket açın

Oyunun ilerleyen dönemlerinde büyümeyi başarabilirseniz Gerçek dünyada olduğu gibi büyük adam olmak için şirket açabilirsiniz.

Bu ve benzer pek çok yöntemler ile para kazanılan oyunlar kategorisi içerisine giren Second life ile ilgili yaptığımız Second Life- İkinci Hayat-2023 incelemesi detaylı oyun inceleme yazısını mutlaka okuyun.

Fotnite ile Para Kazanma

Oyun oynayarak para kazanma oyun severlerin oyundan bekledikleri heyecan dışında aradıkları bir amaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyundan para kazanabilmek için öncelikle oyun hakkında bilgiler edinilmesi ve özellikleri hakkında bir ön çalışma yapılması faydalı olacaktır.

Para kazandıran oyunlardan bir tanesi olan Fortnite oyunu için daha önce hazırladığımız Fortnite Kaç Gb isimli yazımızda oyunun özelliklerinden bahsetmiştik. Dilerseniz bu yazımızı okuyarak platform hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yürüyerek para kazanma uygulamaları sayesinde insanlar hem sağlıklı yaşıyor hem de bunu kazanca çeviriyor.

Benzerlerinden farklı olarak Fortnite oyunu eğlendirmesinin yanında oyuncusuna kazanç şansı tanıyor. Oyun e kazanmanın bir arada olması bu platformun para kazandıran oyunlar kategorisi içerisinde değerlendirilmesine neden olmaktadır.

Fortnite içerisinde 3 oyun modu yer alır. Bu oyun modları içerisinde “Battle Royal” bölümü ile para kazanılabilmektedir.

Yine bir başka oyun modu olan “Dünyayı Kurtar” bölümü kazanç sağlanan bir başka kısımdır. Ancak battle royal kadar bir para kazancı olmamaktadır. Ayrıca bu kısım farklı uygulamalardaki klasik kazanç sağlanan bölümler gibidir.

Fortnite para kazanma konusunda farklı seçeneklere sahiptir. “Battle ROyal” ve “Dünyayı Kurtar” kısımları dışında klasik yöntemler ile de oyun severler için kazanma yolları bulunmakta. Örnek olarak Turnuvalara katılma, ürün satışları yapma gibi özellikler klasikleşmiş ve en çok bilinen Fortnite para kazanma yöntemleridir.

Klasik olarak adlandırılan bu kısım diğer oyunlardakilere benzer şekilde kazanç sağlama özelliğinden ismini almaktadır.  

Fortnite hakkında daha detaylı bilgi için Fortnite Kaç GB isimli yazımızı okumayı unutmayın.

Hentropia Universe

Hentropia Universe - Para Kazandıran Oyunlar
Hentropia Universe – Para Kazandıran Oyunlar

Entropia Universe, oyunculara video oyunlar oynayarak para kazanma şansı tanımaktadır. Günümüz koşullarında oyun oynayarak para kazanmak sanıyoruz ki hemen herkesin arzuladığı faaliyetler arasındadır.

Entropia Universe kullanıcıları eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda para kazanma şansına sahip olabilmektedir.  Ancak, bu kazancı elde edebilmek için bilinmesi gereken birtakım bilgiler bulunmaktadır. Yazımızın devamında Entropia Universe ve diğer oyunlar ile nasıl para kazanılabileceğine dair içerikler anlatılmaktadır. 

Entropia Universe ile Nasıl Para Kazanılır?

Entropia Universe üzerinden para kazanmak ilk başlarda doğrudan oyun yapımcısından gelir elde etmek olarak anlaşılabilir. Ancak durum bu şekilde işlememektedir. Platform ile vakit geçirerek para kazanmak demek oyun karakteri üzerinden gelir elde etmek anlamındadır.

Oyun üzerinden para kazanmanın en temel yolu karakteri geliştirmek, karakterin sahip olduğu ganimet sayısını arttırmak ve bu ganimetlere diğer oyunculara satmaktır. Platformdaki karakteriniz ister avcı olsun ister bir madenci, ister bir zanaatkar. Her durumda birbirinden özel ganimetlere ihtiyacınız olacaktır.

Entropia Universe Sanal ekonomisi ile tanışın 

Buraya kadar anlattıklarımızdan Entropia Universe oyununun para kazandıran oyunlar içerisinde değerlendirildiğini sanıyoruz ki ifade ettik. Bundan sonraki kısımda ise oyun içi para, oyundaki kaynaklar ve nasıl para çekeceğiniz hakkında kısa bilgiler aktaracağız.

Entropia Universe oyunun da kendi üreticileri tarafından belirlenmiş Project Entropia Doları (PED) isimli bir sanal para bulunmaktadır. Bu para ile oyun içerisinde çeşitli kaynaklar satın alabilmeniz mümkün. Ancak oyuna yeni başlayanların yeterince parası olmadığından zengin bir oyun karakteri gibi davranmaları beklenemez.

Yeni bir oyuncu oyun parası biriktirebilmek için ücretsiz kaynaklara yönelmelidir. Bu sayede zaman içerisinde kaynaklarını biriktirerek, sanal oyun parası elde edebilir. 

Ücretsiz kaynaklar zaman içerisinde diğer oyunculara para karşılığında satılabilmektedir. Kaynakların ücretsiz olması size bu noktada umutsuzluğa sürüklememelidir. Oyuncuların bazıları ücretsiz kaynakları çalışarak elde etmektense para harcayarak kısa sürede kazanmayı tercih etmektedir. İşte bu durumu avantaja çevirmek sizin elinizde.

Sanal Parayı Gerçek Paraya Çevirin

Ücretsiz elde ettiğiniz kaynakları sattığınızda oyun içi sanal PED isimli para kazanacaksınız. Kazandığınız bu para limit değerlere ulaştığında gerçek para olarak çekilebilmektedir. USD birimi üzerinden paranızı talep edebilirsiniz.

Doğru taktik ve stratejilerle zamanla çok sayıda PED biriktirebilmeniz mümkündür. Taktiklerinizi yerinde ve zamanında yapmanız para kazanmanız açısından önemli. Ancak yeni başlayan oyuncuların tecrübe sahibi oluncaya kadar bu hamleleri Yapması çok da beklenen bir durum değildir.

Yeni başlayan kullanıcılar tecrübe sahibi oluncaya kadar kendilerine Sanal Para kazanma konusunda zaman tanımalıdır. Geçen süreçte yeterince para kazanamadığınızı düşünebilirsiniz. Ancak kazanma aşamasının tecrübe ve deneyimden geçtiğini unutmayın.

Yeni başlayanlar için Entropia Universe oyun taktiklerinden birkaçını aşağıda sıraladık:

1- Oyunda kazandığınız kaynakları hemen satışa koymayın. Kaynaklarınızı bekleterek çok sayıda oyuncunun sizden kaynak talep etmesini bekleyin. Talep sayısının yeterince olduğunu düşünüyorsanız oyuncularla iletişime geçerek en iyi fiyat verene kaynaklarınızı satın.

2- Oyun içerisinde değerli kaynaklar zorluk derecesi farklı bölümlerde yer alır. Oyuncuların ısrarla aradığı kaynaklar daha zor bölümler içerisinde bulunmaktadır. Dolayısıyla zor bölümlerden kaynak kazanmaya çalışmanız daha çok para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

3- Rakiplerinizin değerli kaynaklarını takip edin. Bu kaynakları nereden kazandıklarını öğrenmeye çalışın. Ayrıca bu oyuncularda kaynak alma şansınız olursa bu Fırsatları kaçırmayın.

Giriş yapmak için: Entropia Universe 

Canlı yayın yaparak para kazanın 

CANLI YAYIN YAPARAK PARA KAZANIN
CANLI YAYIN YAPARAK PARA KAZANIN

Canlı yayın yaparak para kazanmanın, para kazandıran oyunlar ile ne gibi bir ilişkisi olduğu sanıyoruz ki kullanıcılarımızca ilk okunduğunda kafaları karıştıracaktır. Bu sebeple ilk cümlelerimize bu sorunun yanıtını aşağıda bulabileceğinizi söylemekle başlayalım.

Hepimiz biliyoruz ki teknolojinin zirve yaptığı yıllar içerisinde yaşıyoruz. İlerleyen dönemlerde ise teknolojinin bizlere ne gibi hizmetler sunacağı henüz bilinmemekte. Ancak mevcut teknoloji ile günümüzün gençleri özellikle canlı yayın akışları ile kendilerini daha popüler hale getirmeye çalışıyorlar.

İşte bu durum yeni bir kazanç kapısını da beraberinde getiriyor. Canlı yayın akışı yaparak para kazanmanın çok sayıda yolu bulunsa da biz burada oyun oynayarak para kazandırma arasındaki ilişkisine değineceğiz.

Oynadığınız oyunları kaydederek bu oyunları kitlerinizi ile paylaşmak ve bu sayede para kazanmak ister miydiniz? Bu şekilde bir düşünceye evet cevabı veriyorsanız canlı yayın akışı sayesinde oyunlarınız ile para kazanabilirsiniz.

Oyunlarınızı canlı yayın akışı sayesinde insanlara duyurabilmek için geniş bir kitlenizin olması gerekmektedir. Bu geniş kitleye sahip olmak her ne kadar hemen olabilecek bir durum değilse de küçükten başlayarak kitlenizi zaman içerisinde büyütebilmeniz mümkündür.

Kendinize ait bir kitleniz olduğunda oynadığınız oyunları paylaşmanız halinde anında izlenmeye başlayacaktır. YouTube, Twitch gibi platformlar bu hedefinizi gerçekleştirebilmek için kullanabileceğiniz en iyi yerlerdendir.

 Oyun akışı ile para kazanmak Neden zordur? 

Yukarıda anlattığımız gibi kendinize bir kazanç kapısı oluşturmak sanıldığı kadar kolay bir durum değildir. Canlı yayına akışı oluşturmak aracı platformlar ile her ne kadar mümkün olsa da bu videoları izleyecek bir kitleye ulaşmak zor bir konudur.

Kitle sahibi olmak ve videolarınızın izlenebilirliğini sağlamak uzun bir zaman gerektirir. Zaman demek insanlar için sabır demektir. Herkes maalesef bu sabrı gösteremiyor. 10 adet izleyici kitlesine ulaşabilmek bile bazen haftaların hatta ayların aldığı bir dönemde yüzlerce takipçi elde edebilmek ne kadar zordur bir düşünün.

İşlerin bu şekilde yürümesi oyun severlerin ve canlı yayın akışı ile para kazanmak isteyenlerin dirençlerini kırmaktadır. Ancak bu zor serüvenden başarıyla sıyrılabilen kişiler canlı yayın akışı sayesinde büyük paralar kazanabilmektedir. Işlerin zorluğu kesinlikle sizi yıldırmamalıdır.

Canlı Yayın Akışına Nasıl Başlayabilirim?

Canlı yayın akışı gerçekleştirerek para kazanmak Özellikle de para kazandıran oyunlar ile kazanmaya başlamak yukarıda anlattığımız gibi zor görünebilir.

Ancak bu işlemleri gerçekleştirebilmek için ihtiyacımız olan materyallerin azlığı bu konuda iyi bir haberdir. Canlı yayın akışı açmak masraf yönünden düşünüldüğünde büyük bir gereksinim getirmeyecektir. İhtiyacımız olan bir bilgisayar, bu bilgisayara bağlı bir internet ve bir kamera. Sonrası tamamen sizin sabır ve oyunlara ayıracağınız zamana kalmıştır.

İzleyici kitleniz oyunlarınızı izlerken daha çok güncel oyunları tercih edecektir. Güncel oyunlar üzerinden canlı yayın akışı oluşturabilmeniz için bilgisayarınızın donanım özelliklerinin iyi olmasını gerektirir.  Kısacası en güncel oyunlar yüksek çözünürlük, işlemci hızı, RAM, ekran kartı gibi özelliklerin yüksek olmasını ister. Canlı yayın akışında özellikle ekran çözünürlüğünün net olmasına özen gösterin.

Real Money – Oyun Oynayarak Para Kazanın

Para Kazandıran Oyunlar – Real Money

Boş zamanlarını değerlendirerek para kazanmak isteyenlerin kullanabileceği uygulamalardan bir tanesi de Real Money’dir. Rakiplerine oranla sunmuş olduğu daha farklı özellikler ile ziyaretçilerine oyun parası olan Altın Coin kazandırmaktadır.

Real Money ile vaktini paraya dönüştürmek isteyen kullanıcılar uygulamanın belirlemiş olduğu eşik değere ulaşmasının ardından biriktirdikleri altın coinleri dolara çevirerek ödeme talebinde bulunabilmektedir.

Real Money uygulaması anlatmış olduğumuz bu özelliği sayesinde kullanıcılar açısından para kazandıran oyunlar içerisinde değerlendirilmektedir.

Real Money, oyun oynayarak para kazandıran uygulamasını Android marketlerden veya iOS üzerinden kolaylıkla indirebilirsiniz. İndirme işlemini tamamlamanın ardından kısa bir kayıt aşaması sizi karşılayacaktır. Bu bölümde üye olmak için kayıtlı bir Gmail hesabınıza ihtiyacınız olacak.

Real Money oyununda bir kullanıcı olarak en büyük hedefimiz toplayabildiğimiz kadar altın coin toplamak ve bu coinleri biriktirmektir. Az önce belirttiğimiz gibi bu hedefimize ulaştıktan sonra oyun paralarını gerçek dolara çevirebilmekteyiz. Oyundaki para kazanma özelliği de zaten bu aşamada bizlerin karşısına çıkmaktadır.

Uygulamaya Genel Bakış

Uygulamayı indirme ve kayıt aşamalarını geçtikten sonra sırada platformun arayüzüyle tanışmak kalmış demektir. Ana sayfaya ulaştığınızda oyun oynayabileceğiniz alanın dilinin İngilizce olduğunu göreceksiniz.

Türkçe dil desteği şu an için mevcut olmayan uygulamada, İngilizce bilmeyenler için ek bir düzenleme yapılmamış. Ancak bu durum İngilizce bilmeyenlerin Platformu kullanamayacağı anlamına gelmemektedir.

İncelediğimizde Real Money oyun oynama programının ileri seviye bir İngilizceye ihtiyaç duymadığını görüyoruz. Dolayısıyla iç İngilizce bilmeyen birisi bile arayüzde yeterince vakit geçirirse kısa zamanda görsel hafızasına ilgili yerleri kaydedebilir.

Uygulamanın ana sayfasına göz attığımızda oyuncular için altın coin kazanabilecekleri 4 ana bölüm bulunmaktadır. Bu bölümler arasında;

  • All Tasks
  • Math test
  • Daily Reward
  • Watch video

yer almaktadır. Şimdi bu içeriklerin nelerden oluştuğu, hangi özellikleri kapsadığı hakkında biraz daha açıklayıcı bilgiler aktaralım.

Daily Reward(Günlük Ödüller)

Uygulamanın bu bölümü ve birazdan anlatacağımız diğer kısımları, oyunculara kazançlar sağlayacak önemli içerikler barındırmaktadır. Oyun oynayarak para kazanmak için bu bölümlerin doğru şekilde kullanılması gerekmektedir.

Daily Reward, oyuncuların altın coinleri kazanabilmek için günlük olarak ziyaret etmesi gereken uygulama parçalarından bir tanesidir. Daily Reward’ın çalışma mantığı son derece basit. Oyuncu Daily Reward’ı ziyaret ediyor, bir reklam izliyor ve bu izlediği reklam karşılığında 5.000 altın koyun kazanıyor.

Kulağa son derece hoş gelen bu kısım, oyuncular için her gün ek altın coin kazanabilmek için değerlendirilmesi gereken bir alandır. Daily Reward bölümünü ilk gün ziyaret ettiğimizde iki kez bu şekilde kazanç sağlamamıza yardımcı oldu.

All Tasks(Tüm Görevler)

Real Money Uygulamasının para kazanma konusunda yardımcı olabileceği bir diğer parçası da All tasks bölümüdür. Kullanıcı All tasks içerisinde çeşitli görevlerle karşılaşmaktadır. Bu görevleri gerçekleştirmesi halinde oyun parası kazanarak kazancını arttırır.

Görevler arasında video izlemek veya oyunlar oynamak en çok tercih edilenler arasındadır. Üstelik kullanıcıların tercih edebileceği pek çok alternatif görevler yer almaktadır. Platformun bu özelliği sayesinde oyuncular sıkılmadan diledikleri görevleri gerçekleştirebilirler.

All tasks bölümünde gerçekleştirebileceğiniz görevlerin karşılığında kazanacağınız puanlar kullanıcıya bildirilmektedir. Böylece göreve başlamadan önce oyuncu tamamlaması halinde ne kadar oyun parası kazanacağını bilmektedir. Dakikalarca vakit geçirerek az bir puanı almanın hayal kırıklığını kullanıcıya yaşatmayan Real Money, bu özelliği ile kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır.

Math Test (Matematik testi)

Uygulamanın bu bölümü oyun ve videolar dışında matematiksel testler içeren ve doğru yanıtlar verilmesi halinde altın coin kazandıran yönüyle kullanıcıları karşılamaktadır.

Sorulan sorulara doğru yanıtlar vererek oyuncular kazançlarını kolaylıkla yükseltebilir. Sorular incelendiğinde ise genel olarak kolay içeriklerin bulunduğu gözlemleniyor. Ancak yer yer zor soruların olduğunu da söyleyelim. Ayrıca sorular arasında yaklaşık 32 saniyelik reklamlar konulmuş. Bu reklamlar ile platform kendisine gelir elde etmeye başlamaktadır.

Watch Video

Oyuncuların reklamları izleyerek para kazanabileceği bölüm Watch video olarak adlandırılmıştır. bu bölümde günlük olarak 15 video kullanıcıların izlenmesini açıktır. kullanıcının kotası ilgili bölüme girildiğinde sayı olarak gösterilmiştir.

Oyuncu izlediği reklamlar başına ek bir puan kazanmakta. Bu puan ile kazancına katkı yaparken aynı zamanda vaktini değerlendirmektedir.

İndirmek için : Real Money – Gerçek Para

Paid Game Player - Para Kazandıran Oyunlar
Paid Game Player – Para Kazandıran Oyunlar

Paid Game Player oyun severlerin tercih ettiği ve para kazandıran oyunlar arasında gösterilen bir oyun türüdür. Web sitesi incelendiğinde platform içerisinde reklamlar izleme, oyunlar oynama ve birtakım ürünleri test etme görevlerinin yer aldığını görmekteyiz. Bir oyuncu olarak yapmanız gereken devraldığınız görevi tamamlamak ve puanlar kazanmaktır.

Paid Game Player oyunu içerisinde yerleştirilmiş şekilde yer alan reklamlar bulunmaktadır. Bu reklamlar sayesinde oyun üreticileri kendilerine gelir elde etmektedirler. Elde edilen bu gelir sayesinde ise yapılan görevlerin karşılığı olarak ödemeler yapılmaktadır.

Bir kullanıcı olarak reklamları izlemek istemiyorsanız 4,99 dolar karşılığında Premium paket almanız gerekmektedir. Premium paket sahipleri oyun içi reklamlarla karşılaşmadan görevlerine devam edebilirler. Diğer yandan oyun içerisinde para kazanabilmek için Premium paket sahibi olmanıza gerek yok. Bu paket yalnızca oyun içeresinde karşılaşılan reklamları görmek istemediğiniz durumlar ve bir takım ek özellikler için yapılabilecek bir tercihtir.

İlgili Yazı: 1 saatte para kazanmak mümkün mü? Hangi işler ile 1 saatte para kazanılır? İşte detaylar…

Paid Game Player ile ilgilenen oyuncular daha çok bir test uzmanı gibi davranmalıdırlar. Oynadığınız oyunları yalnızca bir oyun olarak görmemeli tüm eksiklik ve oyundaki aksaklıkları tespit edebilmelisiniz. Bu sayede verebileceğiniz fikirler ile para kazanma şansına ulaşabilirsiniz.

Paid Game Player kurulmuş olduğu 2006 yılından bu yana 500.000’den fazla kişiye para kazandırdığını açıklamıştır. Verilen bu istatistikler platformun oyun oynayarak para kazanma kategorisine girmesine neden olmuştur.

Paid Game Player ile vakit geçirerek 50 dolar elde etme başarısına ulaşabilirseniz, kazancınızı Amazon kuponları ile veya hediye kartları ile de değerlendirebilirsiniz.

Kimler Paid Game Player oyununa katılabilirler?

Paid Game Player Oyununun katılabilme açısından çok fazla kriteri bulunmamaktadır. 18 yaş üzerinde Bir yetişkinin rehberliğinde her yaştan kişi, dünyanın her yerinden ödül almak için bu yarışmaya katılabilir.

Paid Game Player oyununa katılabilmek son derece kolaydır. Ücretsiz bir kayıt olma işlemi sonrasında doğrudan görevlileri gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Paid Game Player İle Nasıl Para Kazanılır?

Oyun içerisinde çok sayıda kullanıcıların ilgisini çekebilecek görevler oyunlar ve reklamlar yer almaktadır. Kullanıcılar oyunlar oynayarak, reklamlar izleyerek ve görevleri gerçekleştirerek para kazanma şansına ulaşabilirler.

Paid Game Player ile oyunlar oynamak ve bu oyunlardan kazanç elde edebilmek bir oyun sever için son derece kolaydır.  Online para kazanma yöntemleri arasında da değerlendirilen bu oyun çok sayıda kullanıcının ilgisini çekmektedir.

Oyun içerisinde çok sayıda ücretsiz şekilde sunulan oyunlar yer alır. Bunların yanında Premium üyeler için ayrıca kazanç sağlayabilecekleri farklı oyunlarda bulunmaktadır. Premium üye olmanın ayrıcalıkları ile kazancınızı bu sayede arttırabilirsiniz. Ancak Premium üye olmayanlar için yine ücretsiz oyunlar ve görevler kazanç sağlama konusunda kullanıcılara yardımcı olmaktadır. 

Oynamak için: Paid Game Player

Pokemon Go -Oyun Oynayarak Para Kazanma Oyunu

Pokemon GO
Pokemon GO

ABD’de yayınlandığı ilk yıllarda büyük bir ilgi uyandıran ve oyun severlerce tutkuyla bağlanılan Pokemon Go oyunu ile oynadıkça para kazanabilme şansını yakalayabilirsiniz.

Oyunu indirmek ve kullanmaya başlamak ücretsizdir. Ancak oyun bazı anlarda oyun içi satın alma gereksinimleri duyabilirsiniz. Bu gibi durumlar oyundaki karakterinizi geliştirmek açısından önemlidir. Herhangi bir satın alma işlemi gerçekleştirmeden de Oyuna devam edebilmeniz mümkün.

İnsanların aklına çizgi film karakterleri ile girmeyi başaran Pokemon Go, oyunu ile de aynı şekilde sevilmeyi başarmıştır. Yalnızca ABD’de değil gittiği her ülkede geniş bir oyuncu kitlesi, Pokemon Go oyununu vazgeçilmezler listesine aldı. Uzun yıllar boyunca güncelliğini koruyan oyun, halen günümüzde binlerce oyun sever tarafından oynanmakta ve para kazanılmaya çalışılmaktadır.

Para kazanilan oyunlar arasında yer alan Pokemon Go oyununda kullanıcının yapması gereken oyun içerisinde yer alan Pokemonları yakalamaktır. Platform içerisinde vakit geçirdikçe yeni alanları keşfetmeniz zor olmayacaktır. Keşfettiğiniz alanlarda gizlenmiş olan pokemonları bulmak bir kullanıcının ilk görevleri arasında yer alır.

Pokemon Go ile nasıl kazanırım?

Pokemon GO - Para Kazandiran Oyunlar
Pokemon GO – Para Kazandiran Oyunlar

Oyun severlerin Pokemon Go ile kazanç elde edebilmesinin birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler hesap satma işlemleri ve reklam gelirleridir. 

Hesap sat para kazan 

Oyun içerisindeki karakterin gelişebilmesi belirli bir zaman ve emek gerektirmektedir. Tüm bu işlemleri yapan kullanıcı gelişmiş karakteriyle çok daha fazla özelliğe sahip olur. Böyle bir karaktere sahip olmanız durumunda hesabınızı paraya çevirebilirsiniz.

Kat etmiş olduğunuz zamanı ve emeği, para karşılığında satın almak isteyecek çok sayıda kullanıcıya rastlamanız zor olmayacaktır. Karakterinizi satın alan kullanıcı kaldığı yerden geliştirme işlemlerine devam eder. Böylece para karşılığında emek ve zamanı sizden satın almış olur.

 Reklamlar ile para kazan

Pokemon Go yeni içerisinde doğrudan reklamlar ile oyun sever para kazanamasa da birtakım şirketlerin vermiş olduğu reklamlar kullanıcı için bir kazanç kapısı olmaktadır. Firmalar oyun içerisinde görünebilmek için kullanıcılardan reklam yapmasını istemektedirler. Dolayısıyla öne çıkan bir kullanıcı olmanız halinde firmalarla anlaşmalar yaparak reklam gelirleri elde edebilirsiniz. 

İndirmek için: Pokemon GO

Yorum yapın

Kazanmanın Yolu