Gamehag 2023 İncelemesi – Gamehag Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Gamehag gibi para kazandıran oyunlar ile kazanmak pek çok kişinin hayali. Ancak bu uygulama nasıl çalışmakta ve kazanmaya başlamak için neler yapılmalı?

Günümüz koşullarında video oyunlarının ne kadar popüler olduğu hakkında detaylı bilgi vermeye gerek yok. Hem günümüzün çocukları hem de gençleri teknolojik gelişmeler dahilinde video oyunları ile çoktan tanıştı. Peki; bu video oyunlar ile para kazanılabildiğini biliyor muydunuz?

Araştırmalar Ne Diyor?

2020 yılında yapılan bir araştırmaya göre dünya genelinde video oyun oynayıcısı 2.7 milyarı aşmış bulunmakta.  Bu sayının artarak ilerlediği düşünüldüğünde günümüzde video oyunlar ile ilgilenen kişi sayısının 3 milyarı geçtiği düşünülmektedir.

Dünya nüfusuna bakıldığında 3 milyarlık bir sayının ciddi rakamlara karşılık geldiğini söylemek mümkündür.  Burada ifade etmek istediğimiz video oyunlar ile para kazanan bir kişiyle yaklaşık 3 milyarlık bir nüfusun ilgilenecek olmasıdır.

Oyun oynamayı gerçekten seviyorsanız ve bu hobinizi paraya dönüştürmek gibi bir hayaliniz varsa video oyunları oynayarak gerçekten para kazanabilirsiniz.

Gamehag ile bilgisayarınızda veya cep telefonunuzda Premium para kazandıran oyunlar oynayabilir ve bu oyunlar sayesinde çeşitli ödüller kazanabilirsiniz.  Üstelik oynayacağınız oyunlar ücretsizdir. Ücretsiz oyunlar sayesinde hediye kartlar, birtakım ödüller ve para kazanmanız mümkün görünmektedir.

Oyun oynayarak para kazanmak için kendinizi hazır hissediyorsanız Gamehag nedir, nasıl çalışır? Ve Gamehag ile nasıl para kazanılır? Bu konu üzerinde inceleme yazımıza başlayabiliriz. 

Gamehag Nedir?

Gamehag Oyun oynayarak ve birtakım görevleri gerçekleştirerek karşılığında kullanıcısına ödüller veren veya ödeme yapan bir web sitesi olarak bilinir.

Daha önce MistPlay veya coin pop gibi para kazandıran uygulamalar ile karşılaştıysanız Gamehag platformunun da nasıl çalıştığını az veya çok bilirsiniz. 

Bu tür uygulamalar ile Gamehag mantığı temel prensipte aynıdır.  Bu uygulamalar, Anketler oyunlar veya görevler vererek kullanıcısına ödüller ve nakit para kazandıran Platformlardır.

Gamehag Oyununun Benzerlerine göre Farklılıkları Nelerdir?

Gamehag ’in benzerlerine oranla birtakım farkları bulunmaktadır. Bu farklar arasında en önemlisi ise diğer uygulamalar gibi yalnızca mobil üzerinde çalışmaması. Gamehag Mobil üzerinde kullanılabildiği gibi aynı zamanda PC üzerinde de faaliyet göstermektedir. 

Bu durumun avantajı ise oyuncuların Gamehag’ i geniş bir ekranda rahat bir şekilde oynayabilme imkanına sahip olabilmesidir.

Diğer yandan Gamehag rakiplerine oranla birçok ücretsiz oyun ve daha fazla kazanç sunan bir takım premium oyunları kullanıcılarının hizmetine sunar. 

Platformun ödül çeşitliliği düşünüldüğünden fazladır.  Hediye kartları, ücretsiz olarak verilen steam oyunları, bazı oyunlar için oyun içi hediyeler, oyun severler için büyük oyunların ücretsiz olması gibi pek çok avantaj oyun severleri bekliyor. Peki; Gamehag nasıl çalışır?

Gamehag nasıl çalışır? Soul Gems Taşlarını Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Uygulama içerisinde Soul Gems Terimi ile sıkça karşılaşacaksın. Bu ifade uygulamanın kendi para birimidir. Gamehag uygulama içerisinde kullanıcılarına ruh taşları olarak adlandırılan Soul Gems verir.

Elbette ki kazanmaya başlamak için ilk olarak oyuna kayıt olmak ve bilgilerimiz ile giriş yapmamız gerekmektedir. Kayıt olma işlemleri son derece kolay. Platformu ilk kez kullanıyorsanız “Sign Up” seçeneğini tıklayarak Facebook veya Google Gmail hesabınızla doğrudan kayıt olabilirsiniz. 

Gamehag Kayıt Olma
Gamehag Kayıt Olma

Herhangi bir sebeple bu iki adresinizi de kullanmak istemiyorsanız o halde sahip olduğunuz mail adresi ile gerekli alanları doldurarak kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Kayıt işlemlerini tamamladığınızda uygulama ara yüzü ile karşılaşıyorsunuz. İlk girişte küçük bir animasyon sistemi size oyun hakkında bilgi veriyor. Tek Tek neler yapmanız gerektiğini anlatan bu sistem yeni kullanıcılar için birer rehber. 

Gamehag - Tanıtım Animasyonu
Gamehag – Tanıtım Animasyonu

Dilerseniz tanıtımı geçerek doğrudan oyunlarla ilgilenmeye başlayabilirsiniz.  Ancak ilk girişte tanıtım sisteminin adımlarını takip etmek daha çabuk öğrenmek açısından faydalı olacaktır. 

Gamehag Oyunu ile Soul Gems Kazanmanın birden fazla yolu bulunuyor.  Bu yollardan bazıları diğerlerinden daha kazançlı görünmekte.

Bundan sonraki yazılarımızda uygulama ile nasıl para kazanılacağını anlatacağız. Kazanmaya başlamak için yazımızı okumaya lütfen devam edin. 

1- Oyunlar oynayın ve Soul Gems İle Kazanın

Oyun oynayarak Gamehag üzerinden para kazanmak uygulamadaki en iyi kazanç yollarından bir tanesidir. Platform İçerisi kazançlar az önce ifade ettiğimiz gibi Soul Gems olarak ödenir.

Uygulama üzerinde belirtilen oyunlardan bir tanesini indirip oynayarak çok sayıda ruh taşı yani Soul Game kazanmanız mümkündür.

Ayrıca oyunlar konusunda bilgiler edinebileceğiniz ve platformu kullanan diğer oyuncularla sohbet edebileceğiniz Forum bölümü de Gamehag  üzerinde mevcuttur. 

Gamehag - Forum
Gamehag – Forum – Diğer Oyuncularla Sohbet edin

Oyunların her biri puan kazanabilmeniz için neler yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vermektedir. 

Bazen belirli bir seviyeye ulaşmanız gerekirken bazı zamanlarda birtakım görevleri yapmanız yeterli olmaktadır. 

Oyunlardan bir kısmının kendi içerisinde kullanıcısına para kazandırabileceği birden fazla yöntemi bulunmaktadır.  Bu sebeple herhangi bir oyuna başladığınızda, oyun hakkında yeterince bilgili olmaya özen gösterin. Oyun hakkındaki bilgileri iyi okuyarak daha fazla kazanç sağlayabileceğiniz yöntem olup olmadığını karar verin.

Oyunlar Hakkında Bilgiler
Oyunların her biri puan kazanabilmeniz için neler yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vermektedir.

Oyun Süreleri

Oyunların sürelerine bakıldığında, birkaç saat sürebildiği görülmekte.  Bu sebeple oyunlardan kazanç sağlamak istiyorsanız kesinlikle oyun oynamaktan zevk almanız gerekmektedir. 

Oyun oynamaktan kısa sürede sıkılan bir yapınız varsa zamanınızı boşa harcamış olacaksınız.  Bu sebeple her şeyin öncesinde kendinize oyun oynamaktan zevk alıp almadığınızı sorun.

2- Anketleri tamamla

Gamehag kazandıran oyununda Soul gems kazanmanın pek çok yolu olduğunu söylemiştik. Bunlardan bir tanesi de anketleri tamamlayarak Soul gems kazanmaktır. 

Anketler oyun para birimi kazanmak için başvurulacak ilk yollardan yalnızca bir tanesi.  Bu kısımlara ulaşabilmek için oyun ana panelinin üst kısmında bulunan menü seçenekleri arasında” more”  bölümüne tıklamamız gerekiyor.  Sonrasında çok sayıda Soul gems kazanabileceğimiz parça bölümler bizi karşılıyor. 

Gamehag - More- Daha fazla Soul Gems Kazanın
Gamehag – More- Daha fazla Soul Gems Kazanın

Karşımıza çıkan seçenekler arasında;

 • Anket tamamlama
 • Ürün satın alma
 • Vip üyesi olma
 • Hesabı aktif etme
 • Teklifler
 • Forumda sohbet etme
 • Makale Yazma
 • İçeriklere oy verme
 • Tv Zone izleme

Gibi seçenekler ilk olarak göze çarpıyor.  Tamamlanması halinde bu görevler kullanıcıya ödüller olarak geri dönmekte.  Ancak kullanıcı yorumlarından öğrendiğimize göre görevler tamamlandıktan birkaç gün sonra Soul gems puanlar hesapta görünmektedir. Bu sebeple görevleri tamamladığınızda hesabınızda bir hareket olmamasına şaşırmayın.

Her ihtimale karşı gerçekleştirmiş olduğunuz görevleri bir kenara not edin. Kazanmanız gereken ödüller veya oyun puanları hesabınızda bir hafta içerisinde görünmezse bu durumda destek ekibi ile iletişime geçmeyi düşünmelisiniz.

Anket doldurarak para kazanma getirisi çok yüksek olmayan işler arasındadır. Fakat birikim açısından yine de kullanıcıya fayda getirecek bir kazanç söz konusudur.  Diğer yandan oyun oynamayı seven kişiler için oyunlar ile kazanmak anketler ile kazanmaya göre çok daha avantajlıdır. Oyun oynayarak para kazanma getirisi yüksek olan eğlenceli bir uğraştır. 

3- VIP üyesi olun

Gamehag oyununda Vip üyesi olmak ücretsiz değildir. Oyuncuların Vip üyeliğine terfi edebilmesi için aylık olarak 4 doları gözden çıkarmaları gerekmektedir.  VIP üyesi olan kullanıcı %10 oranında daha fazla Soul Gems kazanmaktadır. 

Bunun yanında uygulama VIP üyeliğini tercih eden kullanıcılarına daha kolay ödüller kazanma ve her ay ücretsiz sandık kazanma Hakkı gibi avantajlar sunmuştur.

Zaman içerisinde platforma bağımlı hale geldiyseniz VIP üyeliğine tercih etmeniz daha mantıklıdır.  Ancak asıl amacımız para kazanmak olduğu için 4 dolar dahi VIP üyeliği için verecek olmamız hanemize eksi yansıyacaktır.  

Bu durumda kazançlarımızı ve giderlerimizi doğru hesaplayarak adımlar atmamız para kazandıran oyunlar içerisinde yapılacak en mantıklı işlem olacaktır.

4- Arkadaşına Öner Daha Çok Kazan

Gamehag’i Arkadaşlarınıza önermeniz ve arkadaşlarınızın da bu platforma katılması halinde daha fazla kazanmanın önündeki engelleri aşmış olacaksınız. 

Kendi kodunuz ile bir arkadaşınızı davet ettikten sonra bu arkadaşınız 1.000 Soul Gems seviyesine ulaştığı anda siz de Soul Gems kazanmaya başlıyorsunuz.

Benzer uygulamalara göre Gamehag platformunda Arkadaş davet etme yönteminde birtakım farklılıklar bulunmakta.  Örnek olarak bu platform 10 arkadaş daveti ve bu arkadaşlarınızın 1000 puana ulaşması halinde ruh taşı kazanmanıza izin vermektedir.

Bu noktada 10 arkadaş bulmak ve bu arkadaşlarınızın belli bir seviyeye gelmesini beklemek biraz yorucu olabilir. 

5- Makaleler Yazın- Daha Çok Kazanın

Platformun sunduğu ve pek görmeye alışık olmadığımız yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkan makale yazma, kullanıcılara ekstra oyun parası kazandırmaktadır. 

Oyuncular sistemin belirlemiş olduğu konularda ve belirli oyunlar hakkında makaleler yazabiliyorlar. Bu konuda istenilen kurallar makale yazma bölümüne girdiğinizde hemen karşınıza çıkıyor. 

Makale Yaz - Soul Gems Kazan
Makale Yaz – Soul Gems Kazan

Makaleyi hazırlayabilmeniz için metin editörü kısmı ilgili kurallara hemen altında görünmekte.  Yazacağınız her makale ile ayrıca deneyim puanları kazanmaktasınız.  Bu puanlar sizi üst seviyelere taşırken oyun parası da kazanmanızı sağlamaktadır.

Makale konuları genel olarak oyun incelemeleri ve oyunlarla ilgili izlenecek yollar üzerine görünüyor. Dolayısıyla  bu tür Oyunlarla uğraşan oyuncular için oyun makaleleri hazırlamak çok zor olmayacaktır.

6- Düzenli Kullanıcı Olun –  Uygulamayı Yakip Edin

Para kazanılan oyunlar içerisinde yer alan bu platform Kendisini düzenli olarak takip eden kullanıcılarına fazladan Soul Gems  kazandırmaya devam ediyor.

Oyuncu platforma düzenli şekilde giriş yapar ve uygulamada zaman geçirirse 20 Soul Gems  ile ödüllendirilmektedir.  Örneğin arka arkaya birkaç gün giriş yapmanız ardından platform size 20 Soul Gems hediye edecektir. 

7- Gamehag sandıkları

Biriktirdiğiniz Soul Gems’lerinizi ödüller ve ücretsiz video oyunları olarak  değerlendirebilirsiniz.  Bunun dışında kazandığınız oyun paralarını aylık haftalık veya günlük şekillerde Steam sandıklarında da saklayabilirsiniz.  bu saklama size ucuz şekilde oyun ve ödül kazanma şansı olarak geri dönebilir. 

8- Gamehag Kodları

Gamehag  kodları Soul Gems kazanabilmek için bonus olarak aldığınız ve hesabınızda kullanılan ödül kodlarını ifade eder.

Gamehag Kodları
Gamehag Kodları

 Bu kodları online yayıncılardan youtuber üyelerden veya online erişim sağlayabileceğiniz çevrimiçi alanlardan temin edebilirsiniz.

Bazı zamanlarda kullanıcılar  kodları forumlar üzerinden yayınlamaktadırlar.  Bu yüzden oyunun forum bölümünü sıkı takip etmek yayınlandığı zamanlarda kodları yakalayabilmek için iyi bir fırsat olacaktır.

Gamehag’de Hangi Oyunlar Bulunmaktadır?

Uygulama oyun konusunda piyasadaki en güçlü isimler arasındadır. Platformun içerisinde:

 • Arcade, 
 • RPG, 
 • War games, 
 • MMO, 
 • Strategy, 
 • Puzzle, 
 • trivia gibi oyunların yanında
 • War Thunder
 • Star Trek Online
 • Warframe
 • Guild Wars 2
 • Fallout 3

oyunları yer almaktadır. Oyunlar yukarıda saydıklarımızla da sınırlı değildir. Bunlar dışında pek çok oyun uygulama içerisinde yer almakta. Üstelik her oyunun kendisine göre oyun parası kazandırma seçenekleri değişmektedir. Ne kadar çok oyun oynarsanız kazanabileceğiniz Soul Gems  miktarı artacaktır. 

Oyunu oynamak için: Gamehag

Sık Sorulan Sorular(SSS)

Oyunu hangi cihazlarda kullanabilirim?

Uygulama üzerinde yer alan oyunları masaüstü bilgisayar, Android veya iOS işletim sistemleri üzerinden oynayabilirsiniz.
 
Oyunları oynayabilmeniz için yukarıda saydığımız sistem gereklerinin yanında ayrıca internete ihtiyacınız olacaktır.  
 
Üst seviye ekran çözünürlüğü isteyen oyunları akıllı telefon üzerinden maalesef oynayamazsınız.  Bu tür oyunlar yalnızca masaüstü bilgisayarlar üzerinden desteklenir. 

Ödüllerin bana ne zaman ulaşır?

Platform üzerinden alınan ürünlerin kullanıcıya ulaşma süresi sistem üzerinde belirtildiğine göre 10 dakika ile 72 saat arasında değişmektedir.

Uygulamanın kazandığınız ödülleri size ulaştırılması için 30 günlük bir zamanı bulunmaktadır.

Gamehag Oynamak Ücretsiz midir?

Platformu kullanmak tamamen ücretsizdir.  Herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez.  Ancak VIP üyelik satın almak isterseniz, ödeme ile karşı karşıya geleceksiniz.  VIP üyelik satın almak ise uygulama için bir zorunluluk değildir. 

“Gamehag 2023 İncelemesi – Gamehag Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Kazanmanın Yolu