Yürüyüş Yaparak Para Kazanma – Yürüyerek Kazan 2023

Yürüyüş yaparak para kazanma fikrini duydunuz ve hemen araştırmaya başladınız. Üstelik yürümeyi de çok seven birisiniz. O halde yazımızı sonuna kadar okuyarak yürüyerek para kazanma düşüncenizi gerçeğe nasıl dönüştüreceğinizi öğrenin.

Aşağıda yürüyüş yaparak para kazanma üzerine incelediğimiz onlarca uygulama göreceksiniz. Bu uygulamaları sizler için inceledik. Hangilerinin kendinize uygun olduğunu anlamak için yazımızdan fikir edinmeniz mümkündür. Lafı daha da uzatmadan yürüyerek para kazanma ios ve Android sürümler için uygulamaları tanıtmaya başlayalım.

Yürümeniz İçin Size Para Ödeyen Yürü kazan Uygulamaları

Adım Para – Yürüyüş Yaparak Para Kazan

Yürüyüş Yaparak Para Kazanma - Adımpara
Yürüyüş Yaparak Para Kazanma – Adımpara

Adım Para yürüyerek para kazanma uygulaması, yürüme konusunda size kazanç sağlayabilecek bir uygulama olarak karşımıza çıkmakta. Uygulama Android marketlerde ve İos üzerinden indirilebilen bir özelliğe sahip.

Doğrusu Uygulama üzerinde ilk gözümüze çarpan kullanılan renklerin uyumu oldu. Adım para bu konuda kullanıcının göz zevkine ulaşmayı başarmış bir yürü kazan uygulaması olacak görünüyor. Genel özelliklerinden bahsetmeden önce gelin öncelikle adımpara uygulaması nedir? Ne işe yarar bunu anlatalım.

AdımPara Yürüyerek Para KAzanma Uygulaması Nedir?

Uygulama kullanıcıların adımlarını sayan ve karşılığında ödeme yapan bir uygulamadır. Bunu yaparken doğrudan doğruya fiziksel olarak yürümeyi baz alıyor.

Kazandığım Puanları Ne Yapabilirim?

Platformdan kazandığınız puanlar ne olacak diye düşünüyor olabilirsiniz. Hemen açıklayalım. Kazanılan puanlar platformun kendi mağazasına giriş yaparak ürünler alabilir, dilerseniz farklı avantajları değerlendirebilir veya hizmetler isteyebilirsiniz.

Günlük En Fazla Kaç Adım Atabilirim?

Günlük olarak sonsuz sayıda adım atmanız mümkün olmasa da uygulama ile en fazla 20.000 günlük adımınız sınır kabul edilmektedir. Bu sınır seviyeye kadar attığınız adımları puan paraya çevirebiliyorsunuz.

En az Kaç adım Dönüştürebilirim?

Günlük olarak sonsuz sayıda adım atmanız mümkün olmasa da uygulama ile en fazla 20.000 günlük adımınız sınır kabul edilmektedir. Bu sınır seviyeye kadar attığınız adımları puan paraya çevirebiliyorsunuz.

En az Kaç adım Dönüştürebilirim?

Platformca dönüşüme izin verilen minimum adım sayısı 10 olarak belirlenmiştir.

KAÇ ADIM KAÇ PUANA KARŞILIK GELMEKTEDİR?

Atacağınız 1000 adıma karşılık1 adımpara kazanacaksınız. Bu puana enerjinizin tam dolu olması durumunda hak kazanırsınız. Eğer bonus enerji kullanmanız gerekirse bu durumda %10 daha fazla kazanırsınız.

ATTIĞIM ADIMLARI NE ZAMAN PARA PUANA DÖNÜŞTÜREBİLİRİM?

Adımlarınızı parapuana dönüştürebilmek için bir süre veya eşik değer bulunmamaktadır. Dilediğinizde Para adımlarınızı “DÖNÜŞTÜR” butonuna basarak para puana dönüştürmeniz mümkündür.
Ancak dikkat etmeniz gereken altın kural gün içerisinde attığınız adımları en geç 23.59’a kadar sıfırlamanız gerektiğidir. Aksi taktirde adımalrınız ertesi gün sıfırlanacaktır.

ENERJİM BİTTİ NE YAPABİLİRİM?

Uygulamada enerjiyle ilgili bir bölüm bulunmaktadır. Buda yürüyüşünüz esnasında enerjinizin azalması şeklinde işlenmiştir. Böyle bir durumda kazanmaya devam edebilmek için enerji yüklemelisiniz. Enerji yüklemek için “Yıldırım” butonuna basmanız yeterli olacaktır.
Bu sayede adımlarınızda değer kaybı olmayacaktır. Adım başı en yüksek çarpan ile kazanmaya devam edersiniz.

Adımpara Yürüyüş Yaparak para kazanma Uygulaması Ön İzlemesi

Yukarıda belirttiğimiz gibi ilk dikkatimizi çeken uygulamanın renkleri oldu. Uygulama renkleri bizce göze hoş geliyor.

Platformu indirip kurma işleminden sonra kayıt olma aşamasını tamamlamalısınız. Bunun içinde ilk kez giriş yaptığımız için bize Facebook, Google veya davetiye kodu ile giriş yapma seçenekleri sunuluyor. Bu üç seçenekten kendimize göre uygun olanı ile devam edebiliriz.

 Adımpara - Üyelik
Adımpara – Üyelik

Biz Google ile doğrudan Gmail adresimiz ile giriş yapmayı tercih ettik. Böylece kısa bir işlem sonrasında uygulamaya giriş sağlıyoruz. Platform kullanıcıdan üyelik için birtakım izinler istiyor. Bu izinleri vermemeniz durumunda maalesef uygulamaya giriş mümkün değil.

Biz Google ile doğrudan Gmail adresimiz ile giriş yapmayı tercih ettik. Böylece kısa bir işlem sonrasında uygulamaya giriş sağlıyoruz. Platform kullanıcıdan üyelik için birtakım izinler istiyor. Bu izinleri vermemeniz durumunda maalesef uygulamaya giriş mümkün değil.

 Adımpara -Erişim İzni
Adımpara -Erişim İzni

Platformun menüsü basit ve anlaşılır içeriklerden oluşturuyor. Sırasıyla menü; Profilim, Aldıklarım, Adreslerim, İstatistiklerim, Davet et, Sık sorulan sorular gibi bölümlerden oluşuyor. Şimdi bu bölümlerin neleri ifade ettiğini açıklayalım.

Profilim

Yürüyerek kazanma uygulaması olan AdımPara’nın Profil kısmında Günlük atılan adım sayısı, Günlük ortalama adım sayısı, Günlük Maksimum adım sayısı gibi kullanıcılar için değerli bilgiler bulunuyor. Ayrıca profilinizle ilgili düzenleyebileceğiniz bilgilere de buradan ulaşabilmektesiniz.

 Adımpara -Yan Panel-Profil
Adımpara -Yan Panel-Profil

Kullanıcı bu bölümde bilgilerini eksiksiz olarak doldurursa hoş geldin hediyesiyle karşılaşıyor. 5 Hediye Adımpara Puan anında hesabınızda.

 Adımpara -Yan Panel-Profil - Doldurma İşlemi
Adımpara -Yan Panel-Profil – Doldurma İşlemi

Adreslerim:

Adreslerim kısmında tahmin edebileceğiniz üzere kullanıcılar için adres bilgileri girebilecekleri bir bölüm ayarlanmış.

İstatiklerim:

İstatistiki bilgilerinizin yer aldığı bölüm burasıdır. Uygulama boyunca yaptığınız hareketlere bağlı olarak kendinizi geliştirebilmeniz için İstatistiklerim seçeneğini aktif olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece geçmişe dönük bir kıyaslama yapabilirsiniz.

 Adımpara -Yan Panel-Profil - İstatistiklerim
Adımpara -Yan Panel-Profil – İstatistiklerim

Davet Et:

Adım para uygulamasının Yürüyerek para kazanma yorumları üzerinden görebildiğimiz kadarıyla kullanıcıların bir kısmı arkadaş davet yöntemiyle platform ile tanışmış. Platformun bu kısmını sizede tavsiye ediyoruz. Çevrenizdeki kişileri uygulamaya davet ederek yürümeye teşvik edebilir ve kazanç sağlamalarına yardımcı olabilirsiniz.

Uygulamanın verdiği davet kodu ile birlikte arkadaşlarından indirerek adımlarını dönüştürmeye başlayan her arkadaş için 1000 adımpuan kazanabilirsiniz.

AdımPara Puanlarımı Nasıl Kullanırım?

Kullanıcılar için en can alıcı noktalrdan bir tanesi de bu olsa gerek. Kazanılan para puanlar nasıl değerlendirilebilir? Bu sorunun cevabı Menü sayfasındaki Aldıklarım bölümünde gizli. Sizi daha fazla merakta bırakmadan açıklayalım,

Kazanılan Parapuanlar Menü bölümündeki Aldıklarım seçeneği içerisinde yer alan ürünleri satın alma işleminde kullanılmaktadır. Puanlarınızla bu bölümden alışveriş gerçekleştirebileceğiniz uygulama açıklamalarında belirtilmiş.

İncelemek için Adımpara: Adımpara

Adım Para Yürüyerek Para Kazanma Kullanıcı Yorumları Ne Diyor?

Yürüyerek para kazanma yorumları elbette ki bu tür uygulamalar için belirleyici bir unsur. Google Play Store üzerinden gördüğümüz kadarıyla uygulama 4.7 Puan almış durumda. Bu oran bizce iyi bir değerlendir. Ayrıca genel olarak kullanıcıların uygulamayı beğendiğini görebiliyoruz.

Sizlerde bu yazımızın altındaki yorumlarınızda uygulamayla ilgili düşüncelerinizi açıkça belirtebilirsiniz.

Valar Steps -Walk &Earn

Valar step yürü kazan uygulaması “Kazanmak için  yürü“ sloganıyla iddialı bir platform olarak göze çarpıyor. Google Play Store üzerinde 4.7 gibi bir puan ile üst sıralarda görünen Valar Steps, yürüyüş yaparak para kazanma yorumlarına bakıldığında beğenilenler arasında.

Valar step ile adım atarak para kazanabilirsiniz. Adım atarak doğrudan para yerine puan kazansanız da sonuç olarak bunu paraya çevirmeniz mümkün. Üstelik ödemenizi birden farklı yollar ile talep edebiliyorsunuz. Kazanmaya başlamak için tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek ve kurmak.

Valar Step Kurulum Aşaması

Uygulamayı hem İOS üzerinden hem de Google Play Store üzerinden indirebilmektesiniz. İndirme ve kısa bir kurulumun ardından üyelik aşaması bizleri karşılıyor. Üyelik bölümünde doğrudan mail adresi, facebook vb. sosyal medya araçları ile üyelik bulunmuyor.

Valar Steps -Walk &Earn - Kayıt Bölümü
Valar Steps -Walk &Earn – Kayıt Bölümü

Bunların yerine kullanıcıdan manuel giriş yöntemiyle kayıt olması istenmekte. Ancak kayıt olmanın 30 sn sürmediğini de hemen belirtelim. (Mail üzerinden aktivasyon gibi kullanıcıyı sıkabilecek durumlara kayıt olma aşamasında rastlamadık.)

Yine de hızlı kayıt için sosyal medya araçlarının kullanılmasını bir kullanıcı olarak aradığımızı belirtelim.

Valar Steps -Walk &Earn - Erişim İzni
Valar Steps -Walk &Earn – Erişim İzni
 • Kayıt işlemi sırasında Platform sizden fiziksel aktivitenize ulaşabilmek için izin talebinde bulunmaktadır. Bu talebi kabul ederek devam etmeniz gerekiyor.

Bu işlemden sonra artık uygulama Ana menüsüne ulaşmış oluyoruz. Uygulama arka planı siyah renk öne çıkan bölüm ise sarı renkli kutucuklar olarak tercih edilmiş. Ana ekranda dikkati çeken ve kullanıcıya sunulan Günlük ödül, İzle Kazan ve Oyna kazan kategorileri yer alıyor.

Ana Menü
Valar Steps -Walk &Earn - Ana MEnü
Valar Steps -Walk &Earn – Ana MEnü

Günlük Ödül:

Kullanıcın düzenli olarak platformu ziyaret etmesi amacıyla hazırlanmış günlük ödülde günde bir kez puan hediye ediliyor.

Örneğin ilk gün Günlük ödül tıklandığında bize 5 Yıldız karşılığı olarak 0,01$ hediye edildi. Miktar az gibi görünse de diğer kazançlarla zaman içerisinde birikecektir.

İzle Kazan

İzle kazan bölümünde reklamlar yer alıyor. Yürüyüş yaparak para kazanma ile birlikte reklam izleyerek para kazanma şansını da böylece yakalamış oluyorsunuz.

İzlediğiniz reklamlara karşılık olarak her reklam için 5 Yıldız kazanıyorsunuz. Gün içerisinde izleyebileceğiniz reklam adeti 40 ile sınırlandırılmış. Yani en fazla 40 adet reklamı gün içerisinde izleme şansınız var. Buda toplamda 40*5=200 yıldız demek.

Oyna Kazan

Oyna Kazanda klasik çarkıfeleği andıran bir çark ile yıldız kazanıyorsunuz. Her seferinde çark çevirip, durduğunda karşınıza çıkan yıldız kadar puan bakiyenize ekleniyor. Birkaç çark çevirme işleminde araya reklamların girdiğini de belirtelim.

Valar Steps -Walk &Earn - Ana MEnü
Valar Steps -Walk &Earn – Ana MEnü

Oyna kazan işlemini yine İzle kazanda olduğu gibi günlük 50 kez yapabiliyorsunuz. Hakkınız bittiğinde ise beklemeniz gerekecek. Düzenli olarak platformu kullanmanız halinde günlük kazançlar elde edebilirsiniz. Bir açıdan oyun oynayarak para kazanma özelliği sunuluyor.

Yan menü

Sol üst kısımda bir yan menü ve ekranın alt bölgesinde sabit bir menü görünüyor. Bu menülerin her birinin fonksiyonu birbirinden farklıdır.

Yan menü içerisinde

 • Referenslarım
 • Ödemelerim
 • İletişim
 • Bizi oyla
 • Gizlilik
 • Sosyal medya hesapları

Yer alıyor.

Valar Steps -Walk &Earn - Yan Menü
Valar Steps -Walk &Earn – Yan Menü

Referanslarım: Referanslarım ile arkadaşlarınızı platforma davet edebilir ve böylece sizde kazanabilirsiniz. Her kullanıcı için eşsiz oluşturulan link ile kayıt olan diğer kullanıcılar link sahibine yıldız kazandırmaktadır.

Valar Steps -Walk &Earn - Referanslarım
Valar Steps -Walk &Earn – Referanslarım

Ödemelerim:

Platformun kullanıcı açısından en önemli bölümü belki de “Ödemelerim” kısmı. Çünkü yürüyüş yaparak para kazanma sonrasında kazandığınız bakiyenin hesabınıza ulaşması bu bölümden gerçekleşmekte.

 • Paypal
 • NFT
 • Binance

Paypal ile çekim talebinde bulunmak için 100$’lık bir ödeme eşiği belirlenmiş. Yani platform içerisinde birikimleriniz 100$ olmadan Paypal ile çekme para çekme talebinde bulunamıyorsunuz.

Valar Steps -Walk &Earn - Ödemelerim
Valar Steps -Walk &Earn – Ödemelerim

NFT ile çekim yapmak isterseniz eşik değer olarak 20$ karşınıza çıkacaktır. Ayrıca 1NFT = 20$ olarak belirlenmiş.

Binance hesabınız var ve kazançlarınız Binance üzerinden almak istemeniz halinde Paypal’da olduğu gibi yine 100$ ödeme eşiğine ulaşmanız gerekmektedir.

İletişim:

Uygulamayla ilgili soru ve sorunlarınızı iletebileceğiniz bölümdür.

İOS indirmek için: Valar Step

Runtopia – Yürüyerek Kazandırıyor mu?

Ekstra bir gelir elde etmek istiyorsanız, spor ve egzersizle aranız iyiyse Runtopia size göre.  Ancak şunu da belirtmemiz gerekir ki bu ver benzeri uygulamalar ile kazanç konusunda beklentileriniz yüksek olmamalı. Bu tür uygulamalar yaşam tarzınıza bir ek kazanç sağlayan ekstra gelir olarak düşünülmelidir.

Egzersiz yaparken aynı zamanda ödüller alabileceğiniz bir platforma ihtiyacınız varsa Runtopia bunu size sağlayabilir. Uygulama günlük adım atarak para kazanma şansını sunduğunu iddia ediyor.

Google Play Store üzerinden incelendiğinde 4.3 puan aldığı gözlemlenen Runtopia ile kullanıcıların işlemleri karşılığında ödüllerini aldığına dair yorumalar mevcut.

Runtopia Kullanıcılara Neler Sunar?

Belirtiğimiz gibi Runtopia yürüyüş yaparak para kazanma olayını gerçeğe dönüştürdüğünü ifade eden bir uygulama. Bir diğer uygulama olan Sweatcoine benzerliği ile de bilinmektedir. (Sırası gelmişken ilerleyen bölümlerde Sweatcoin uygulamasını tanıtımını yapacağımızı da belirtelim)

Uygulamanın nasıl çalıştığı hakkında detaylı bilgili aktarmanın zamanı geldi. Detaylar sayesinde uygulamanın kazanç seviyesini de yakından görebileceksiniz. İlk olarak günlük olarak yapılması gerken işlemler ile Runtopia uygulmasını anlatmaya başlayabiliriz.

Step 1: Günlük Adımlar

Yürüyerek para kazanma fikrini benimsemiş olan platform ile kazanmanın en temel yolu günlük olarak adımlar atmaktır. Uygulamanın adımlarınızı takip etmesi için ayarlarını doğru şekilde aktif hale getirmelisiniz.

Runtopia kurulumu sonrasında dikkat etmeniz gereken ilk işlem pil tasarrufu özelliğidir. Pil tasarrufu özelliği Runtopia için devre dışı olmalıdır. Aksi halde uygulama adımlarınızı tam olarak saylamayabilmektedir. Bu durum emeklerinizde bir kayba neden olacaktır.

Gps işareti Yeşil Renge Dönüyse Adımalrınız Sayılıyor Demektir.
Gps işareti Yeşil Renge Dönüyse Adımlarınız Sayılıyor Demektir.

Bu işlemi hallettiyseniz artık başla diyerek yürüyüşlerinizi saydırmaya hazırsınız.

Bu işlemi hallettiyseniz artık “başla” diyerek yürüyüşlerinizi saydırmaya hazırsınız. Runtpoia uygulamasında güzel sayılabilecek pek çok özellik mevcut. Bunlardan biri de sabit noktada adım atmanız durumunda bile hassas ölçümü sayesinde yürüdüğünüzü algılayabilmesi. Örneğin bir koşu bandı üzerinde yürüyerek veya koşarak dışarıda yürüme ile aldığınız aynı sonucu alabilmektesiniz.

Yukarıda ki resimde gösterdiğimiz gibi sol üst köşedeki kırmızı işaret yeşile dönmüş ise adımlarınız sayılmaya başlamış demektir. 

Runtopia’nın adımlarınızı saymasına istedikten sonra dilediğiniz zaman durdurma işlemi yapabilir ve bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Son durumunuz hakkında sosyal medyadan paylaşım yapmanız bile mümkündür.

Ancak yazımızın başında belirttiğimiz gibi çok yüksek kazançları kısa sürede beklemeyin. Yaptığımız test ile binden fazla adım için 1SPC(Spor Parası) kazandığımızı fark ettik. Dolaysısıyla iyi bir para kazanmak için biraz zaman ihtiyacımız olduğu bir gerçek.

İndirtmek için Android: Runtopia

CLYSTERUM Kazandıran Uygulaması

Google PlayStore Puanı: 4.9

Clysterum gelilşen teknoloji ile sağlık hizmetini birleştirmeyi amaçlayan bir yürü kazan uygulamasıdır. Uygulamanın temelinde kripto para ve sağlık hizmetleri yer alıyor.

Clysterum, kripto para ile yapılan işlemleri kayıt altında tutmak, kazançları idare etmek ve yeni işlemleri keşfetmek gibi işlemlerin yapılmasını sağlayan bir uygulama olarak uygulama geliştiricileri tarafından geliştirilmiştir.

 Platformun kullanımı basittir. Uygulamayı marketlerden indirerek kurmanız ve sonrasında yürüyerek tokenler kazanmanız işlem yapmaya başlamak için yeterli olacaktır. Aşağıda anlatacağımız üzere platformun başka özellikleri de mevcuttur.

Clysterum Nasıl Kullanılır?

Platformun kullanımı son derece basittir. Sade ve anlaşılır bir ara yüzü bulunmaktadır. Kısa bir incelemeden sonra neyin nerde olduğu hemen anlaşılıyor.

Kazanmak için adım atarak tokenler toplayabilirsiniz. Kazanılan tokenleri sağlık harcamalarınızda veya başka finansal harcamalarınızda kullanabilmeniz mümkündür.

Kurulum aşaması diğer uygulamalara benzerdir ancak detay olarak telefon numarası talep edilmekte. Buda multi kayıtların önüne geçmek amaçlı yapılmış görünüyor.

CLYSTERUM-Kayıt Olma
CLYSTERUM-Kayıt Olma

Kayıt olma aşamasındaki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra telefonunuza aktivasyon kodu gelecektir. Bu konu doğru şekilde girdikten sonra artık uygulamaya kayıt olmuş oluyorsunuz.

Uygulama ana sayfa bir yan menüden oluşmaktadır. Ana sayfada;

 • Adımsayar bölümü,
 • Servisler
 • Cüzdanım

Yan menüde;

 • Referans kimliği
 • Nöbetçi eczane
 • En yakın Eczane
 • En yakın Hastane
 • Acil Kan
 • Transfer kısımları yer alıyor.

İncelemek için: CLYSTERUM

CLYSTERUM Token Nedir ve CLYSTERUM Token ne Zaman Çıkacak?

Clysterum, sağlık hizmeti projesi olarak ortaya çıkmış bir kripto para birimidir. Bu kripto para birimi ile kripto para cinsinden yapılacak işlemleri yönetmek, kripto para işlemlerini keşfetmek ve bu para işlemlerini tutmak için hizmet vermeye yardımcı olan bir işleve sahiptir.

Clysterum Kripto parası blok zincir teknolojisini kullanarak sağlık sektörü üzerinde varlığını göstermeye çalıştığını görmekteyiz. Clysterum üreticileri, bu para verimi ile sağlık sektörünü geliştirmeyi amaçladıklarını belirtiyorlar.

Clysterum ekibinin yapmış olduğu açıklamalara göre bu kripto para birimi her türlü gelişmeye ve yenilemeye açık. Hedeflerinin eczane, hastane, Medikal, Optik gibi alanlarda ödeme aracı olarak kullanılması olduğunu Clysterum ekibi açıklamaktadır.

Clysterum Kripto para birimi Ethereum ağının üzerine kurulmuş olup kendi mobil uygulamasını ve sanat kartını geliştirmeye çalışmaktadır. 

Clysterum token nedir?

Clysterum Kripto para birimi sağlık hizmeti üzerine üretilmiş bir proje olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu para birimi ile Kripto para işlemleri saklanır, kullanılır, yönetilir ve Kripto para işlemleri keşfedilir.

1 cly token kaç TL?

1 cly Bugünkü güncel kur ile ₺0.870992 TRY Değerindedir

5 cly token kaç TL?

CLY TRY
1 CLY 0.897782 TRY
2 CLY 1.80 TRY
5 CLY 4.49 TRY
10 CLY 8.98 TRY

Adım Sayar

Adım sayar kısmı yürüyerek para kazanma ile ilgili bizi ilgilendiren ana bölümdür. Burada etkinlik ile adımlarımız hesaplanıyor. Ayrıca attığımız adım karşılığında yakılan kalori ve sanal adımlar yer almaktadır.

CLYSTERUM-Adımsayar
CLYSTERUM-Adımsayar

Ana sayfanın alt kısımlarında 4 parça halinde Nöbetçi eczane, En yakın Eczane, EN yakın Hastane, Acil kan kısımları bulunmaktadır. Bu hizmetler ile ihtiyacınıza uygun şekilde değerlendirmeniz mümkün.

Adımsayar bölümü Android işletim sistemi sahibi telefonlar için Google fit ile entegre edilmiş. Aynı şekilde İOS işletim sistemine sahip cihazlar da da Healthkit üzerinden entegre edilmiştir.

Nasıl Kazanırım?

Attığınız adımlar uygulama tarafından CLY Tokene çevrilmektedir. Günlük olarak atacağınız 10.000 adım için 5CLY token kazanacaksınız.

CÜZDANIM

CLYSTERUM-Cüzdanım
CLYSTERUM-Cüzdanım

Biriken tokenlerinizi Cüzdanım içerisinden takip edebiliyorsunuz. Burada adımlarınız karşılığında çevrilmiş CLY TOKENLER yer almaktadır. Platformun cüzdanında biriken miktarı kendi kişisel hesabınıza çekmek için Transfer işlemini gerçekleştirmelisiniz. Ancak bu işlemi borsa listelemesi sonrasında volatil hareketlerine göre yapabiliyorsunuz.

İncelemek için: Clysterum

Walkers: Yürüyüş ve Adımsayar

Yürümek hiç bu kadar kolay olmamıştı sloganını kullanıcılarına aktarmaya çalışan Walkers uygulaması yürüyüş ile kazandırmayı kendisine görev edinmiş görünüyor.

Platform kullanıcıların yürüyerek adımlarını takip etmeleri ve bu şekilde kazanç elde etmeleri konusunda yardımcı olmaktadır.

Walkers -Yürüyerek Para Kazanma
Walkers -Yürüyerek Para Kazanma

Adımlarla elde ettiğiniz verileri Walkers ile online kazanca dönüştürebilirsiniz. Walkers ile adım attığınızda, yaptığınız adım sayısı dijital para birimine dönüştürülmektedir. Bu para birimine WP
(Walkers Point) denilmektedir.

Kazandığınız WP’ler Ne işe Yarar?

Wp’ler ile Walkers markette alışveriş yapabilmektesiniz. Bu markette çok sayıda markanın ürünü yer almaktadır.

Walkers Nasıl Kullanılır?

Uygulama kullanımı gayet basit. İlk olarak Android market veya İOS üzerinden indirme ve kısa bir kurulum gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Doğrudan bilgileri girerek kayıt olabildiğiniz gibi Google Hmail hesabınız ile hemen kaydolmanız mümkün.

Walkers Ana menüsü;

 • Ana Sayfa,
 • Cüzdan
 • Bağışlar ve Profilden oluşmaktadır.

Ana sayfada ilk bakışta göze kampanyalar göze çarpıyor.

Walkers -Ana Sayfa
Walkers -Ana Sayfa

 Walker yürüyerek para kazanma uygulamasının “Kampanyalar” kısmında avantajlı ürünler yer alıyor. Uygun fiyatlı alışveriş yapmak isterseniz bu bölümü değerlendirmenizi öneririz.

Walkers -Kampanyalar
Walkers -Kampanyalar

 Walkers ile Nasıl Kazanırım?

uygulama ile attığınız her 100 adım için 1 Walkers Puanı kazanırsınız.

Kazandığınız WP puanları Walkers marketlerde kullanabilirsiniz. Günlük sınırı geçmediğiniz sürece adımlarınız WP puana dönüştürülmektedir. Ancak siz daha fazla kazanma peşindeyseniz bu durumda Walkers Pro üyesi olmanız gerekecektir.

Proya geçmek isterseniz Yıllık 70TL veya aylık 17TL’lik bir ücret ödemeniz gerekecektir. Pro üyeliğinizi üst üste yenilemek isterseniz bu durumda bir önceki üyelikten kalan ödemeniz yeni bakiyenize eklenmektedir. Peki pro olmanın avantajları nelerdir?

Walkers Pro Avantajları Nelerdir?

Walkers pro kullanan kullanıcılar attığı her adım için 2 kat WP puan kazanır. Ayrıca günlük adım sınırı 5.000’den 15.000’e çıkmaktadır.

İncelemek için: Walkers

Sweatcoin – Yürüyerek Kazan

Sweatcoin, dünyanın pek çok ülkesinde hizmet veren yürüyüş yaparak para kazandıran bir uygulamadır.

İndirme rakamlarına bakıldığında uygulama WhatsApp’ı bile geride bırakmayı başarmıştır. Sweatcoin ile yürürken aynı anda para kazanma şansını yakalayabilirsiniz. 

Dünyadaki pek çok kuruluş tarafından tanınan aplikasyon, almış olduğu destekle birlikte daha da güçlü hale gelmiştir. Samsung, Apple, Amazon gibi dünya devleri Sweatcoin uygulamasına destek vermektedirler. 

Uygulama ile kazanmak için yapmanız gereken aplikasyonu mobil telefonunuza indirmek ve kayıt olma işlemlerini tamamlayarak yürümeye başlamaktır.

Dünyanın pek çok ülkesinde hizmet veren Sweatcoin, kullanıcın ülkesindeki pek çok kampanyadan da yararlanma imkanı sunuyor. Bu imkanlardan yararlanabilmek için yürüyüş yaparak puan biriktirmeniz yeterlidir.

Sweatcoin incelemesi

Uygulamayı indirerek kısa bir kurulumun ardından mevcut bir Gmail bağlantısı ile doğrudan giriş yapılabilmekte.  Biz bu girişe hızlı kayıt işlemleri adını verdik.  Hızlı kayıt ile kullanıcıların uygulamaya doğrudan üye olabilmesi,i kullanılırlık açısından uygulamayı pratik hale getirmekte. 

Uygulamanın dili İngilizce’dir.  Ancak Bulunduğunuz ülke konusunda pek çok seçenek sahibisiniz. Böylece her kullanıcı kendi ülkesindeki hizmetlerden faydalanabiliyor.

Uygulama dili her ne kadar İngilizce de olsa Anasayfa veya yan sayfalarda gezildiğinde içerik hakkında kısa sürede bilgi sahibi olunabilmektedir.  Benzer uygulamaları kullanan kullanıcılar bu aşamada uyum sürecini rahat atlatabilir. İlk kez kullanacaklar için ise platform ile biraz vakit geçirmelerini öneriyoruz.

Premium Üyelik avantajları

Uygulama, kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ancak alınan hizmetlerden iki kat daha fazla faydalanmak isterseniz Premium üye olabilirsiniz. Premium üyelik aylık ve yıllık seçenekler ile kazanma meraklılarının ilgisini sunulmuş.

Premium üyeler 2 kat daha fazla kazanmanın yanında günlük paraya çevrilen adım sayılarından yararlanabilmektedir. Günlük olarak 6000 adım Kripto paraya çevrilebiliyor Elbette bu avantajdan yararlanmak için Premium üyesi olmanız gerekmekte. 

Ücretsiz üyelik

Sweatcoin aplikasyonundan kullanıcılar ücretsiz olarak da yararlanabilmektedir. Ancak mevcut özelliklerden bir kısmı kullanılamamakta veya kısıtlı olarak kullanmaktadırlar. 

Örnek olarak Premium üyelere sunulan günlük 6000 adım Kripto paraya çevrilme özelliğinden günlük 1000 adım Kripto paraya çevrilme şeklinde yararlanabilmekteler. Ayrıca ücretsiz üyeliği kullanan kişiler uygulamanın Market bölümündeki standart faydalanabilmektedirler. 

Sweatcoin’in Özellikleri nelerdir?

1- Adım ölçer

Aplikasyonun sahip olduğu adım ölçer fonksiyonu mobil cihazınızın arka planında çalışmaktadır.  Cihazınızın pili sistemin çalışmasını çok fazla etkilemez. Adım ölçer özelliği isminden de anlaşılacağı üzere uygulamayı kullanırken atmış olduğunuz adımları saymaktadır. 

 2- Pazaryeri Bölümü

Pazaryeri bölümünde her kullanıcı için özel bir Pazar alanı sunulmaktadır pazar yerinde ücretsiz ürünlere sahip olabilmeniz mümkün. 

 3- Bağış kitlesel firmalara fonlama

Yürüyerek kazandığınız Coinleri  dilerseniz yardım kuruluşlarına bağış yapabilmeniz mümkün. Öylece attığınız adımlar ihtiyaç sahiplerine ulaşmış olacak. Bu noktada her kuruma bağış yapamadığınızı belirtmemiz gerekir. Bağış yapılabilecek kurumlar listesi Sweatcoin uygula iletişim halinde bulunan yardım kuruluşlarıdır. 

3- Sosyal paylaşım özelliği

Sosyal paylaşım özelliği her ne kadar Beta sürümünde bulunsa da ilerleyen dönemlerde kullanıcılarla paylaşılması düşünülen bir özelliktir. Sosyal paylaşım ölümü ile çeşitli organizasyonların yapılması planlanmaktadır.

.

“Yürüyüş Yaparak Para Kazanma – Yürüyerek Kazan 2023” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Kazanmanın Yolu