Fortnite Kaç Gb?(2023)

Fortnite Kaç GB ve Fortnite Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Fortnite kaç Gb üzerine yapılan araştırmalar, oyunun çıkış tarihi eskilere dayansa da halen devam etmektedir.  Bu araştırma platformun halen popüler bir yerde olduğunu bizlere gösteriyor. Popüler olmasındaki önemli bir sebep olarak oyun oynayarak para kazanma imkânı veren bir platform olması gösterilebilir.

Fortnite ilk çıktığı yıllarda yüksek bir üretim boyutuna sahipti. Dolayısıyla bu boyut kullanıcılar için hem zaman hem de İnternet kapasitesi sorunu olarak belirginleşiyordu. Eski dönemlerde internetin kotalı olduğunu düşünürsek oyun indirmek maliyeti beraberinde getirmketeydi.

Günümüze geldiğimizde ise halen Fortnite kaç gb ve fortnite sistem gereksinimleri nelerdir gibi araştırmaların halen yapılıyor olması, oyuna olan ilginin boyutunda azalmalar olmadığını gösteriyor.

Oyuncular Arasındaki Yazılı Olmayan Kural

Oyuncular Arasındaki Yazılı Olmayan Kural
Oyuncular Arasındaki Yazılı Olmayan Kural

Oyuncular arasında birtakım kurallar olduğu dilden dile dolaşır. Bu kurallar yazılı değil ancak her oyuncunun bildiği kurallardır. Bunlardan bir tanesi de indirme süresi yüksek olan oyunların çok tercih edilmemesidir.

Fortnite oyunu ilk çıktığı dönemlerde bu altın kurala takılmaktaydı. Üreticiler bu yönde ARGE çalışmalarının olduğunu açıklamıştı.

Arge Çalışmaları Sonuç Verdi.

Oyunun yüksek boyutlarda olmasının önüne geçmeye çalışan üretici Epic Games, bu yönde yaptığı çalışmalar ile Fortnite para kazandıran oyununu 60GB kadar küçültmeyi başardı.

Oyunun boyutunda küçülme yaşanması bir nebze de olsa Fortnite kaç GB sorununa çare bulmaya yönelik başarılı oldu.

Fortnite Kaç GB Oldu?

Fortnite Bir Bilgisayarda Ne Kadar Depolama Alanı Gerektiriyor?

Fortnite kaç Gb oldu? Fortnite sistem gereksinimleri nelerdir? Ne kadar depolama alanı oyun için yeterlidir? Bu sorulara sırasıyla yanıtlar vermeye başlayalım.

Second Life – İkinci hayat oyunu ile milyonlarca kişinin sanal bir dünyada yaşadığını biliyor muydunuz?

Epic Games üreticilerinin yaptığı son çalışmalar sonrasında Fortnite oyununun boyutu 29,2GB olarak son güncel halini almıştır. Yukarıda belirttiğimiz gibi daha öncesinde oyun üzerinde 60Gb kadar bir küçültme yapılmış ve oyun severlerin indirme sorunu ortadan kaldırılmaya çalışılmıştı.

Küçük bir hesapla daha öncesinde Fortnite kaç Gb diye düşünürsek 100GB’lık bir rakamlarda olduğu görebiliyoruz. Gerçekten 100Gb ‘Lık bir veri indirmek hem zaman hem de veri açısından sorunlu bir işlem olacaktı. Üstelik internet üzerinde kotalı olduğumuz günlerde böyle bir oyun indirme işlemi birçoğu için aylık kotanın üzerine çıkmak demekti.

İlerleyen dönemlerde Yeni Güncellemeler ile Fortnite kaç GB Sorusuna Daha Düşük Rakamlarla Cevap Verilebilir mi?

Güncellemeler ile oyunlarda boyut kavramı yükselen bir algı oluşturmuş olsa da Fortnite bu algıyı yıktı. Yeni güncelleme oyunda 60GB veri tasarrufu sağladı. İlerleyen dönemlerde bu yönde yeni bir çalışma olup olmayacağına dair yapılan açıklamada oyun boyutunda küçültmeler yapılabileceği belirtilmiş. Fakat bu boyutun ne kadar olabileceği belirsizliğini koruyor.

Yeni güncelleme konusunda oyun severlerin tedbirli davranmaları ve fazladan birkaç gb alan ayırmaları daha doğru olacaktır. Tedbir her zaman iyidir diyerek ileride bir sıkıntıyla karşılaşmamak adına bu düşünceyi hayat felsefesi haline getirmenizi öneririz.

Ayrıca PC depolama alanı seçerken biraz daha yüksek kapasiteli olanları seçmeniz de Fortnite kaç gb sorusu konusunda düşünmelere yer bırakmayacaktır. Elbette bu sözümüz ekonomik imkânlar dahilinde yapılacak bir iştir.

Yazımızın devamında Fortnite sistem gereksinimleri üzerine sohbetimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Oyun severlerin oyunla ilgili tecrübelerini yorumlar bölümünden bekliyoruz.

Fortnite Oyunu Android Sistemlerde Kaç GB Alan İstiyor?

Oyun severler için Android veya OS işletim sistemleri üzerinden oyunlara erişmek ulaşılabilirlik açısından önemlidir. İyi bir oyunc,u oyununun sürekli yanında olmasını ister. Bu durum Fortnite oyunu içinde geçerli.

Android cihazlar için tasarlanmış olan Fortnite oyunu mobil cihaz üzerinde 3.3Gb yer kaplamaktadır. Oyunu Google Play Store üzerinden indirmek şu an için mümkün değil. Çünkü bu mağazada oyun yer almıyor.

Para kazandıran uygulamalar ile kazanmaya başlamak için ilgili yazımızı okuyun!

Oyuna erişebilmek için Samsung Galaxy Store veya Epic Games resmî sitesine gitmeniz ve indirme işlemini buradan sağlamanız gerekmekte. 3,3GB bir alanın oyun için yeterli olması ve gelebilecek güncellemeler düşünüldüğünde mobil cihazda ortalama 3,5Gb’Lık bir alan Fortnite Android sürüm için yeterli olacaktır.

İOS işletim Sistemleri- Fortnite Kaç GB?

İOS işletim sistemi kullanan oyuncular Fortnite oyununa Android işletim sistemine sahip kullanıcılara göre daha az yer ayırarak ulaşabilmektedir. Android işletim sisteminde 3,3 GB bir alan oyun için yeterliyken İOS işletim sistemlerinde bu gereksinim 2GB civarlarındadır.

Arada 1,3GB’lık bir fark olması İOS işletim sistemine sahip kullanıcılar için depolama alanı açısından büyük bir avantajlıda beraberinde getiriyor.

İOS işletim sisteminde Fortnite oyunu 1.14Gb ile 1.8GB aralığında sürümüne göre bir depolama alanına ihtiyaç duyuyor. Güncellemeleri de düşünerek İOS’ta 2Gb ‘lık bir depolama alanı ayırmak mantıklı bir davranış olacaktır.

MACOS İşletim Sistemlerinde Fortnite Kaç GB?

Platformda Merak edilen bir diğer soru da MACOS işletim sistemleri üzerindeki depolama durumudur. MACOS işletim sistemlerinde Fortnite kaç GB yer istiyor?

Ortalama olarak MACOS işletim sistemi ile pek çok kişinin kullandığı Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlardaki depolama alanı aynıdır. Bu durumda 29,2 GB bir depolama alanı MACOS içinde yeterli olacaktır.

Yukarıdaki tedbir mantığımızla hareketle güncellemeler veya olası yavaşlama sorunlarının önüne geçmek için 33-35Gb aralığında bir veri depolama alanı ayırmak daha doğru olacaktır.

Yazımızın ilerleyen bölümlerinde Fortnite sistem gereksinimleri hakkında detaylı bilgi verilecektir. Fortnite sistem gereksinimleri hakkında bu bilgileri okumadan oyunu indirmemenizi öneririz. Konudaki bütünlüğü korumak için öncelikle farklı cihazlarda Fortnite kaç GB sorusuna yanıt vererek sistem gereksinimleri konusuna geçilecektir.

Fortnite Oyunu PS4 ve PS5 Oyun Konsolu sistemlerinde Ne Kadarlık Alana İhtiyaç Duyuyor?

Oyunumuz, Plation oyun konsolu üzerinde özellikle Anroid işletim sistemleri ve İOS işletim sistemlerinde olduğu gibi düşük bir alanda çalışmamaktadır. Playstaion üzerinde bu oyunu oynamak isteyen kullanıcıların 18Gb’lık bir depolama alanına ihtiyacı bulunuyor. Güncellemeler ile birlikte 24-25GB bir veri alanı Playstation için yeterli olacaktır.

XBOX Oyun Konsolları ve Fortnite Depolama Gereksinimi İlişkisi Nedir?

PLaystaion oyun konsolundakine benzer şekilde Xbox oyun konsolunda da Fortnite için gerekli ortalama depolama alanı 23GB kadardır. Bu rakam güncellemeler düşünülerek verilen üst seviye bir depolama alanını ifade ediyor.

Gamehag oyunu ile yüzlerce kişi para kazanma yollarını arıyor. Peki gamehag oyunu ile ilgili nasıl bilgi sahibi olabiliriz? İşte yanıtlar…

Xbox üzerinde oyun normal koşullarda 18GB bir alanı kendisine yeterli görmektedir. Bu yönüyle baktığımızda Macos ve Windows işletim sistemlerine göre avantajın XBOX ve Playstation yönünde olduğunu söyleyebiliriz.

Özetle;

 • İlk çıkan Fortnite sürümlerine göre güncelleme ile ciddi oranda veri boyutunda küçültmeler yapılmıştır. Oyun severler için büyük bir avantajı bu durum beraberinde getirmiştir.
 • Yapılan güncelleme ile Fortnite dosya boyutu yaklaşık olarak 60Gb kadar küçülmüş oldu.
 • Açıklanan ilk rakamlara göre oyunun boyutu 100Gb civarındaydı. Şu an ise Windows ve MAcos için 29.8-30Gb bandındadır.
 • İOS ve Android üzerinden oyun Windows ve MacOS’a göre oldukça az bir alanda yer almakta. Bu alan ortalama olarak 3,3Gb kadardır.
 • Playstation ve XBOX gibi platformlarda oyun depolama alanı 18gb kadardır. Güncellemeler düşünülerek bu rakamın 23GB bandında düşünmek daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Fortnite Para Kazandıran Oyunu Neden Bu Kadar Çok Alan Kaplıyor?

Günümüzün modern oyunları genel olarak sabit disklerde çok fazla yer kaplıyorlar.  Bu durumun sebebi ise söz konusu oyunların yüksek çözünürlükte görüntüler sunmaya çalışmasıdır. 

Özellikle 4K görüntü boyutuna sahip oyunlarda sabit disklerde yer kaplama olayı benzerlerine göre daha fazla olmaktadır.  Diğer yandan oyunlarda yer alan gerçek hayatlarla ilgili ayrıntılar depolama konusunda ekstra bir büyük oluşturmaktadır.

Video oyunlar ilk çalıştırma esnasında oyunları sorunsuz şekilde çalıştırabilmek için sabit diskten pek çok veri indirirler. Bu veriler arasında Api’ler eklentiler ve çeşitli kodlar yer alır.

Güncellemelerle birlikte oyunların üzerine gelen yeni dosyalar bilgisayarlara farklı sürümlerin kaydedilmesine neden olur. Tüm bunlar sabit disklerde yer alan oyunların boyutlarını etkileyen değişkenlerdir.

Minecraft gibi görüntü açısından çok fazla detaya inilmemiş oyunlarda bile sahip olduğu mod sayısı sebebiyle sabit disklerdeki kapladığı alan 30 GB’a kadar olabiliyor.  Bu durum Fortnite oyunu için de geçerlidir.

Oyuna eklenen bütün görüntüler, karakterler, karakterlerin ifadeleri, tüm bunlar dosya boyutlarını etkileyen faktörlerdir. Fortnite oyununun dosya boyutu diğer oyunlarda olduğu gibi çeşitli bölümlere ayrılabilmektedir.

Oyun dosyaları incelendiğinde dosya boyutunun %20’sinin metinler ve menülerden oluştu kalan %80’lik bölümün ise grafik ve seslere ayrıldığı görülüyor. Oyunun bilgisayarda kapladığı alan daha önce anlattığımız gibi mobil ve Xbox sürümlerinden daha büyüktür. 

Oyundaki depolama alanının cihazlar arasında oluşturduğu bu farklılık ses ve grafik özelliklerinin platformlar arasında aynı olmamasından ileri gelmektedir. 

Örnek olarak oyunun çeşitli bölümlerinde yer alan ses sayıları mobil cihazlarda farklı bilgisayarlarda farklı sayıdadır. Bu durum platformlar arasında dosya sayısı farkına sebep olmaktadır. 

Güncellemeler vasıtasıyla oyunlara eklenen görüntüler, silahlar, karakter özellikleri gibi etkenler oyun dosyalarında önemli ölçüde artışa neden olabilirler.  Fortnite oyununun güncellemelerine bakıldığında genel olarak büyük boyutta olduğunu görebiliyoruz. Güncelleme boyutları yaklaşık olarak 1 ile 2 GB arasında yer almakta.  Bu değer benzer oyunlara göre büyük boyutlara Varan Güncellemeleri işaret ediyor.

Tüm bu gelişmeler doğrultusunda oyun, bilgisayarınızda ne kadar süre kaldıysa kapladığı alan bu süreye oranla artacaktır.  Gelecek olan güncellemeler, oyunda ilerlemeleriniz gibi etkenlerde eklendiğinde oyunun dosya boyutunun ilk yüklemedekine göre daha yüksek olması beklenen bir durumdur. 

Fortnite Oyununu İndirmeden Nasıl Oynayabilirim? 

Fortnite Oyununu İndirmeden Nasıl Oynayabilirim? 
Fortnite Oyununu İndirmeden Nasıl Oynayabilirim? 

Fortnite oyununa ilgi duyuyorsunuz ancak bilgisayarınızda yeterli depolama alanı yok mu? Bu durumda oyun oynamanın farklı yollarına başvurmalısınız.

Fortnite oyununu bilgisayarınıza indirmeden oynayabileceğiniz en iyi çözüm yolu bulut oyun yöntemidir. Oyunu Steam gibi oyun platformlarında oynayamıyorsunuz çünkü oyun sahibi Epic Games Fortnite oyununun üreticisi konumundadır.  Bu sebeple Steam gibi platformlarda Fortnite oyunu yer almamakta.

Bilgisayarınızda alan sorunu yaşıyorsanız Fortnite oyununu oynayabileceğiniz tek yöntem Xbox Bulut oyun platformudur.  Xbox pas aboneliği istememektedir ve kullanıcı tarafından ücretsiz şekilde kullanılabilir. 

Oyunu Xbox Bulut üzerinden bilgisayar Android cihazlar iPad’ler iOS işletim sistemine sahip cihazlar gibi pek çok platformda oynayabilirsiniz. Fortnite’yi bulut üzerinden oynayabilmek için üst düzey cihazlara ihtiyacınız bulunmamaktadır. Çünkü oyun bu şekliyle sunucular üzerinden oynanmaktadır.  Dolayısıyla kendi cihazlarınızı grafiksel bir yük binmeyecektir.

Fortnite Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Sistem Gereksinimleri Nelerdir?
Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Yukarıda Fortnite kaç GB sorusuna çeşitli oyun konsolları ve işletim sistemleri için cevaplar vermeye çalıştık.  Yazımızın bundan sonraki kısmında ise Fortnite oyunu için sistem gereksinimleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Söz konusu alan oyunlar olduğunda bilgisayarlar ve mobil işletim cihazları için minimum sistem gereksinimi terimi ortaya sık sık karşımıza çıkmaktadır. Minimum sistem gereksinimi demek bir oyunun ilgili cihazda oynanabilmesi için cihazın sahip olması gereken en asgari özelliklerdir. Minimum sistem gereksinimi altında özelliklere sahip bir cihaz ile istenilen oyun oynanamaz. 

Yeterli sistem gereksinimine sahip olmayan bir cihazda oynanmaya çalışan oyunlar çoğu zaman gösterilmezken bazı zamanlarda ise oyunda sık sık donmalar grafiklerde bozukluk gibi sorunlar baş gösterir. Bu yüzden fortnite gibi oyunların oynanabilmesi için minimum sistem gereksinimlerine sahip olmasına özen gösterilir.

Para kazandıran oyunlar kategorisinde yer alan Fortnite oyunu incelendiğinde sahip olması gereken sistem gereksinimlerinin çok yüksek olmadığını görebiliyoruz. Fortnite sistem gereksinimlerinin yüksek olmaması oyun severler için bir avantaj. Çünkü yüksek donanıma sahip bir bilgisayar demek günümüz koşullarında ekstra harcama demektir.

Platformun, oyun severler arasında kısa sürede yayılması ve çok sevilmesinin sebeplerinden bir tanesinin Fortnite sistem gereksinimlerinin çok yüksek olmaması olduğunu söyleyebiliriz.

Fortnite sistem gereksinimleri ile minimum ayarlarda oynamak isteyen oyun severler için aşağıdaki gibidir;

 • Direct x 11 ve üzeri Ekran grafiği kalitesi,
 • Windows 7 işletim sistemi, Windows 8 işletim sistemi, Windows 10 işletim sistemi olmak üzere 64 bitlik versiyonlar,
 • Minimum 4 GB RAM,
 • i3 işlemci 2,5 cpu işlemci
 • Depolama alanında 29 GB minimum boş alan
 • Ekran kartı olarak İntel HD 4000 serisi ve üzeri ekran kartı,

Oyunun minimum sistem gereksinimlerini oluşturmaktadır. Bunlar haricinde oyunu ortalama seviyelerde oynamak için gerekli olan sistem gereksinimlerinden bahsedebiliriz.

 Fortnite Oyunu Önerilen Sistem Gereksinimleri

Fortnite kaç GB veya Fortnite sistem gereksinimleri nelerdir soruları oyunla ilgili en çok merak edilen sorular arasındadır. Yukarıda belirttiğimiz gibi oyunun depolama alanı ve minimum sistem gereksinimlerinden bahsettik şimdi oyunu orta seviyelerde oynayabilmek için hangi sistemlerin bilgisayarımızda olması gerektiğini anlatalım.

Fortnite minimum sistem gereksinimleri olarak belirtmiş olduğumuz özellikler ile oyunu oynamak mümkündür. Ancak oyun içerisinde bir rekabet olduğundan ve herhangi bir takılma, donma, düşük grafik çözünürlüğü gibi etkenlerin tesiri altında kalmaksızın oynamanın vermiş olduğu tadı alabilmek için önerilen sistemleri denemek oyun için son derece önemlidir.

Önerilen ayarlar giriş ve orta seviye kullanıcılar için yeterli iken profesyonel hale gelen oyun severler için yeterli gelmeyecektir.  Oyun konusunda profesyonel değilseniz önerilen ayarlar şimdilik size yeterlidir. 

 • Diret x 11 ve üzeri grafik kalitesi,
 • Hard diskte 29 GB Ortalama bir boşluk alan,
 • Core i5 2.8 GB işlemci 
 • Windows 7 işletim sistemi, Windows 8 işletim sistemi, Windows 10 64 bit işletim sistemi,
 • Nividia Force GTX 660/AMD Rodeo HD 7870 veya bu modellerin üzere ekran kartları

 Fortnite oyunu için ortalama sayılacak seviyedeki sistem gereksinimlerini oluşturur.

Fortnite Oyununu Bilgisayarlara Nasıl İndirebiliriz?

Oyunu sağlıklı şekilde bilgisayarlara indirebilmek için oyun üreticisi olan Epic Games hesabına sahip olmamız gerekmektedir.  Epic Games firmasından kısaca söz etmek gerekirse fortnite gibi yüzlerce oyunu bulunan devasa bir firmadır.

Firma bünyesinde satın almak isteyebileceğiniz pek çok oyun bulunmaktadır. Oyun konusunda seçici biriyseniz ve sık sık oyun arayışlarınız varsa Epic Games firması da takip etmenizi öneririz. 

Düzenli takip sayesinde firmanın yapmış olduğu indirimleri kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Epic Games firmasının sahip olduğu internet sitesi üzerinden fortnite oyununu indirebilmek için yapılması gereken işlemler aşağıdaki gibidir;

 • İlk olarak Epic games’in sitesine giderek üye olmalısınız,
 • Kısa bir üye kayıt ve giriş işlemlerinin akabinde sayfadan geriye gelerek “Epic games’i al” seçeneğini tercih ediyoruz,
 • Bu tercih sonrasında Epic Games Launcher yüklenmeye başlıyor.  Yükleme işlemi her zaman olduğu gibi klasik Next next ilerleme Tuşları ile devam etmektedir,
 • Üyeliğinizi tamamladıysanız Sahip olduğunuz bilgilerle artık üye girişi yapabilirsiniz. Platforma girdiğinizde mağaza sekmesine tıklayarak kaldığımız yerden devam ediyoruz,
 • Mağaza içerisinde arama bölümü bulunmakta, bu arama bölümüne” fortnite” yazın ve aratın 
 • Oyun sahip olduğunu hesaba kütüphanesine yüklenmektedir, buraya girerek indirmiş olduğunuz oyunu oynayabilirsiniz

Fortnite Oyunu İle Nasıl Para Kazanılır? 

Fortnite Para Kazandıran Oyunu
Fortnite Para Kazandıran Oyunu

Oyun oynayarak para kazanma bu ve benzeri yazılarımızın ana konusunu oluştururken aynı zamanda oyunlarla ilgili özellikleri bilmek bizim açımızdan yararlıdır.  Bu sebeple bazı oyunlarda kazançların nasıl gerçekleştiği ile ilgili bilgi aktarmadan önce oyunun özelliklerinden bahsediyoruz.

Yürüyerek para kazanma uygulamaları sayesinde insanlar hem sağlıklı yaşıyor hemde bunu kazanca çeviriyor.

Bu yazımızda da Fortnite oyunu, Fortnite kaç GB, Fortnite sistem gereksinimleri gibi önemli özellikleri anlattıktan sonra sırada platform ile nasıl para kazanıldığını açıklamaya geldi.

Fortnite oyunu diğer oyunlar gibi sadece eğlenilebilecek sıradan bir oyun değildir.  Aynı zamanda para kazandıran oyunlar kategorisinde yer alır. Oyun içerisinde birbirinden farklı 3 adet oyun modu bulunmaktadır. Bu oyun modları arasında yer alan Battle Royal bölümü ile oyun severler para kazanma şansına sahip olmakta. 

Oyunda bulunan bir diğer mod ise” Dünyayı kurtar” modudur.  Bu mod yine oyuncular için para kazanma şansına açık bir seçenek. Ancak bu kısımdan klasik yöntemlerle para kazanabilmektedir. 

Bu iki oyun modu dışında Fortnite ile klasikleşmiş, diğer oyunlardakilere benzer yollardan da para kazanmak mümkündür.  Bu Yollar arasında en çok bilinenler turnuvalara katılma, ürün satışları yapma gibi özelliklerdir. Bu yollar oyuncular tarafından klasik olarak değerlendirilebilen para kazanma yöntemleridir. Yöntemlerin klasik olarak değerlendirilmesinin nedeni pek çok oyunda benzer deneyimlerin karşımıza çıkmasından ileri gelmektedir. 

Fortnite Para Kazandıran Oyunu- Battle Royale Oyun Modu

Battle Royal - Fortnite Para Kazanma
Battle Royal – Fortnite Para Kazanma

Fortnite oyununun Battle Royal modu’nda kullanıcılar para kazanma şansına ulaşabilmektedirler. Bu bölüm oyunculara ücretsiz olarak sunulmuştur. Oyun içerisindeki aşamalar kullanıcının performansına göre herhangi bir bedel ödemeden geçilebilecek şekilde tasarlanmış. Ancak oyuncu bölümleri hızlı geçmek ve diğer oyunculardan daha çok gelişmiş olduğunu göstermek amacıyla belirli ücretler ödeyerek özellikler satın alabilir. 

Bu yönüyle Fortnite oyununun Battle Royale bölümünde oyuncunun ödeme yapması gerekebilir. Ancak belirttiğimiz gibi aynı bölüm herhangi bir ücret ödenmeden de geçebiliyor. Oyundaki karakterin daha şık görünmesi aksesuarlarla donatılması, birtakım silahlar edinilmesi gibi özellikler ücret ödenerek sahip olunabilecek değerler arasındadır.

Şu durumda satın alınan özelliklerle ilgili altını çizmemiz gereken önemli bir konu bulunmakta. Ücret ödenerek sahip olunan aksesuarlar veya kıyafetler oyundaki karaktere diğer oyunculara göre bir avantaj sağlamaktadır. Kıyafet veya aksesuarlar tamamı ile oyundaki karakterin daha güzel görünmesi ile ilgilidir.

Kendisini oyun içerisinde diğer oyunculardan daha farklı görmek isteyen oyuncular bu tür özellikler için ücret ödemekten geri kalmamaktalar. Bu durum oyunun kullanıcılar için ne kadar değerli olduğunu göstermekte.

Diğer yandan oyundaki bölümlerin hızlı geçilmesi, süre kısıtlamalarına takılmamak ve bölümü çabuk bitirmek gibi avantajlar nedeniyle oyuncular oyun içi satın alma konusunda bonkör davranmaya çalışıyor. 

Fortnite V-BUCKS ismindeki para birimi oyun içerisinde kullanılan oyun parasını ifade etmektedir. Oyuncular bu para birimini kullanarak oyun içi alışveriş gerçekleştirmekte. Bu paranın dolar karşısındaki değeri ise aşağıdaki gibidir;

 • 13.000 V-Bucks 79,99 $
 • 2.800 V-Bucks 19.99$
 • V-Papel 7,99$
 • 5.000 V-Bucks 31.99$

Fortnite ile Klasikleşmiş Turnuvalara Katılarak Nasıl Para Kazanılır?

Diğer oyunlarda sıkça karşımıza çıkan turnuvalara katılarak para kazanma seçeneği fortnite’nin turnuva bölümünde de karşımıza çıkmakta.  Klasik tarzda en iyi para kazanma yöntemlerinden biri olan turnuvalara katılma yöntemi e-spor desteği ile oyun sever İçin kozlarını paylaştığı bir alan konumunda görünmektedir. 

Klasikleşmiş turnuvalar ile oyun yapımcısı Epic Games oyuncuların ilgisini taze tutmaya çalışıyor. Böylece hem oyuncular kazanmakta hem de Epic Games istediği oyuncu kitlesine ulaşabilmekte.

Oyunu incelemek için: Fortnite

Yorum yapın

Kazanmanın Yolu