Para Kazandıran Uygulamalar ile 2023’te Nasıl Para Kazanılır? 

Para kazandıran uygulamalar son dönemde en çok araştırılan konular arasına girmeyi başarmıştır. Popüler olmasında en büyük paya, aplikasyonların internet üzerinden kolay para kazanma umudunu insanlara verebilmesi gelmekte.

Peki durum gerçekten de böylemi? Para kazandiran uygulamalar ile gerçekten para kazanılır mı? Bu yazımızda özellikle de bu konu üzerinde durmaya gayret edeceğiz.

Gerçekten Para Kazandıran Uygulamalar Var mı?

Para Kazandıran Uygulamalar
Para Kazandıran Uygulamalar

Gerçek olamayacak gibi gelse de evet pek çok kişi telefonundan, tabletinden veya bilgisayarındaki aplikasyonlardan para kazanabilmektedir.

Ancak bu noktada şöyle bir önemli soru akıllara gelmekte. Her platform ile para kazanabilir miyim? Tahmin edileceği üzere her uygulama para kazanmaya müsaade etmeyecektir. Böyle bir durum olsa emin olun herkes işi gücü bırakıp para kazanmak için telefonuyla uğraşır hale gelirdi.

Peki durum bu şekildeyse biz nasıl para kazanılan uygulamalar ile kazanacağız? Öyle ya konu başlığımız da zaten uygulamalar ile para kazanma üzerine değil mi? O halde okumaya devam edelim. Biraz sabır.  Püf noktaları anlatmaya az kaldı.

Gerçek Para Kazandıran Uygulamalar Hangileridir?

Aşağıda uzun uğraşlar ve araştırmalar sonucu para kazandırdığını, kullanıcı yorumlarından edindiğimiz platformlar yer alacaktır. Araştırmalarımızda özellikle bu uygulamaların ne şekilde kazandırdığı yönünde durmaya çalıştık.

Dilerseniz ekranı aşağı kaydırarak sırasıyla uygulamaları incelemeye başlayabilirsiniz. Ancak öncelikli tavsiyemiz, yazımızın bu bölümünü okuyarak güvenilir aplikasyonlar hakkında bilgi sahibi olmanızdır.

Önemli:

Kazanç kapısı bir uygulama tercih etmeden önce bir takım ön işlemler yapmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Ön işlemler ile anlatmak istediğimiz uzun vadede kazanmanızı sürdürebilmeniz için öncelikli olarak ele alınması gereken konulardır.

Bu aşamada size verebileceğimiz en değerli bilgi, ilgi alanınıza göre bir kategori belirlemektir. Finans alanında haberleri takip eden biriyseniz seçeceğiniz uygulamanın bu yönde olması uzun süreler boyunca sıkılmadan kazanabilmenize yardımcı olacaktır.

Günlük Para Kazandıran Uygulamalar Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Birazdan detaylıca değineceğimiz uygulama incelemelerine geçmeden önce son olarak bahsetmek istediğimiz bir konu daha bulunmakta. Uygulama tasvirlerinden önce neden bu konu konuları anlatıyoruz diye düşünenler olabilir. Tekrar üzerinden geçmek gerekirse seçtiğiniz uygulamanın sizde uzun süreli bir etki bırakması için birtakım kriterleri karşılamanız gerekir.

Şimdi bu kriterler nelerdir bunlar üzerine kısa bir söyleşi yapalım ve ardından günlük para kazandıran uygulamalar nelerdir? İnceleme yazımıza geçelim.

 1. Hedef Alanınızı doğru şekilde belirleyin,
 2. Platformların ödeme sistemleri hakkında önceden bilgi sahibi olun,
 3. Ne kadar kazanmak istediğiniz hakkında bir hedef belirleyin,

Hedefinizi Doğru Şekilde Belirleyin

Hedef alanı nedir? Bizim için neden önemlidir? “Ben doğrudan kazanmak istiyorum hemen bir uygulama ile işe başlamalı mıyım?”

Bu sorular uzayıp gider. Kısa bir mantık yürütürsek insanlar severek yaptıkları işlerden sıkılmazlar. Bu durum dijital sistemler içinde geçerlidir.

Bir kişi severek oynadığı bir oyunun başından saatlerce kalmaz. Ancak başka bir kişi için bu oyun bir şey ifade etmiyorsa dakikalar geçmek bilmez.

Para kazandıran uygulamalar mobil dünyasında da bu işleyiş bu şekildedir. Ekonomi üzerine ilginiz varsa kripto para uygulamaları, video izlemek hoşunuza gidiyorsa, reklam izleyerek para kazanma platformları veya oyun oynamayı seven yapınız mı var o zaman oyun oynayarak para kazanma üzerine kendinizi geliştirmelisiniz.

Platformların Ödeme Sistemleri Hakkında Önceden Bilgi Sahibi Olun

Para kazanma uygulamaları veya internetten para kazanma üzerine yapmak istediğiniz herhangi bir faaliyet ile ilgili ödeme almak istediğinizde bazı sorunlarla karşılaşmanız son derece doğaldır. Bu sorunlar genellikle ödeme yöntemleri ile ilgili olmakta.

Yaşadığınız ülkede paranızı barındırdığınız bir hesaba parayı çekemedikten sonra yapmış olduğunuz başarılı işlerin hiçbir önemi kalmamaktadır.

Böyle bir sürpriz sonla ilk olarak çalışmak istediğiniz uygulamanın ödeme yöntemini önceden öğrenin. Aşağıda anlatacağımız uygulamaların ödeme yöntemlerini güncel olarak belirtmeye gayret ettik. Buna göre kendinize uygun olanları seçebilirsiniz.

Fiyat Performans Orantısal Sorunu – Ne Kadar kazanmalıyım?

İnternetten para kazandıran uygulamalar veya mobil üzerinden kazanç getirisi olan platformlar üzerinden para kazanma konusunda bir diğer önemli noktamız fiyat-performans olarak tabir edebileceğimiz, emek-kazanç ilişkisidir.

Emek-kazanç ilişkisi ne demek? Kısaca harcadığınız emek ile kazandığınız gelirin orantılı olması demektir. Saatlerce bir aplikasyonla meşgul olacaksanız bunun karşılığını harcadığınız zamana göre orantılı şekilde alabilmelisiniz.

Oran ve orantının olmadığı durumlarda işlerin yürümeyeceği beklenen bir durumdur. Dolayısıyla uzun vadede kazancınızda bıkkınlık nedeniyle düşme olmaması adına bu konuya da dikkat etmeniz gerekecek.

Lafı daha fazla uzatmadan gelin aplikasyonlar ile para kazanma üzerine detaylı inceleme yazımızı okuyalım. İçeriklerimizi deneyerek hangi uygulamanın neden size göre olduğunu yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Para Kazandıran Uygulamalar 2023

Survey Monkey- Anket Doldurarak Para Kazandiran Uygulamalar

Survey Money, 2022 yılında pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen anket doldurarak para kazanma platformlarından birisi oldu. Bu durum 2023 yılında da aynı şekilde devam edecek gibi görünüyor.

Survey Monkey ücretsiz olduğu kadar müşterilerine ücret ile de ek özellik alabilmelerine imkân tanıyan bir aplikasyon.

Ancak uygulama özünde ücretsiz olması ve temel özelliklerini yine ücret istemeden kullanıma sunması aslında platformu tercih sebebi yapmış durumdadır.

Bu bölümde Survey Money hizmetinin ücretsiz hizmetleri ve anketleri hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz.

Survey monkey kullanıcısına doğrudan para vermemektedir. O sebeple birazdan anlatacağımız uygulamalardan farklı bir işleyişe sahiptir.

Bu platformda pek çok anket oluşturabilir ve bu anketler ile uygun satış stratejisi geliştirerek kazanabilirsiniz. Ancak aşağıda ki uygulamalar size doğrudan para kazandıran platformlardır.

Survey Monkey Uygulamasında Ücretsiz Sunulan Hizmetler Nelerdir?

Monkey para kazanilan aplikasyonu ücretsiz olarak hizmete sunduğu Basic paketi ile ön plana çıkmaktadır.

Basic paketi ile platform müşterilerine aşağıdaki hizmetleri kullanabilme hakkı veriyor;

 • Bir anket içerisinde maksimum 10 soru sorabilme avantajı,
 • Toplamda bir ankette 100 soru için yanıt toplama hakkı,
 • Anketler içerisinde bulunan verilen tablolarla alakalı çapraz şekilde uygulama yapabilme,

Ücretsiz Anketler ile Kazanmaya Başlayın

Survey Monkey ücretsiz sunduğu kısıtlı özellikleri ile anket tasarımını ve analiz yeteneklerini kullanıcıya gösteriyor. Kısıtlı özelliği beğenen kullanıcılar ücretli sürüm ile yollarına devam ediyorlar. Bu şekilde platform kullanıcıların uygulamayı sevip sevmediklerini de görmüş oluyor.

Survey Monkey - Paket Yükseltme
Survey Monkey – Paket Yükseltme

Ücretsiz bölümle kısıtlı olarak kalmak istemeyen kişiler ücretli bölüm ile yollarına devam edebilirler. Ücretli alanın ücretsizine oranla birtakım avantajları bulunmakta. Daha çok kazanmak isteyen üyeler için ücretli bölüm mutlaka tercih edilmelidir.

Anketler Neden Önemlidir?

Pek çok şirket yeni bir ürün üretmeden önce ne tür ihtiyaçlarının olduğu konusunda bir araştırma bilgisine ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda daha iyi ürünleri piyasaya sürmek ister.

Diğer yandan müşterileriyle buluşturduğu ürünlerin kalitesi ve beğenilip beğenilmediği ile ilgili geri dönüşlerin neler olduğunu öğrenmek şirketler için oldukça önemlidir.

Bu ve benzer nedenlerden dolayı firmalar anketlere ihtiyaç duyarlar.

İncelemek için: Survey Monkey

Yandex TOLOKA ile Kazanmaya Başlayın

Yandex Toloka Google arama motoruna bir rakip olarak ortaya çıkmış olan Yandex firması tarafından piyasaya sürülen Yandex TOLOKA 2022 yılı içerisinde para kazandıran siteler arasına girmeyi başarmıştır.

Platformun popülaritesini korumasında ki en büyük paya ziyaretçilerine online para kazanma imkânını sunmuş olması gösterilmektedir.

Çevrim içi bir kazanç kapısı olması nedeniyle evden para kazanmak isteyen pek çok kişi uygulama üzerinde çeşitli araştırmalar yapma yoluna koyulmakta.

Yandex TOLOKA kullanıcıyla bir tür iş birliği gerçekleştirir. Ona birtakım görevler verir ve ziyaretçi bu görevleri gerçekleştirdiğinde emeğinin karşılığı alır. Peki nedir bu görev?

Arama Motoruna Yardımcı Olma Görevi

Bilindiği üzere Yandex dev bir arama motoru. Sahip olduğu botları yardımıyla insanların aradığı bilgileri milyonlarca içerik arasından doğru şekilde çekmeye çalışır.

Ancak zaman zaman botlar insan davranışlarını tam olarak belirleyemez ve yanlış sonuçları arama yapanlara sunabilir. Böyle durumlarda botların arama algoritmasını geliştirmek için insana ihtiyaç duyulmakta. Bu noktada devreye insan faktörü yani siz girebilirsiniz.

Alakasız sonuçlarla ilgili olarak yapılan tespitleri Yandex’e bildirmeniz halinde görevi tamamlamış olacaksınız.

Yandex TOLOKA - Görevler
Yandex TOLOKA – Görevler

Toloka kazandıran uygulaması bilgisayar tarafından yapılamayan işlemlerin kullanıcı eliyle gerçekleştirilmesinde aracı rolünde yer almaktadır.

Yukarıda ki görselde belirtildiği üzere platform ile botlar aracılığıyla yapılamayacak olan arama sorgularının kontrolü, görsellerin aramayla olan uyumluluğu, ilgili görsellerin birbiriyle karşılaştırılması gibi işlemler in yapılması Yandex TOLOKA ile görev olarak istenmektedir.

Diğer yandan farklı görevler de kullanıcı tarafından gerçekleştirilebiliyor. Bu görevlerin her birisi belli bir miktar ile değerlendirilmiş.

Yandex TOLOKA - Görevler
Yandex TOLOKA – Görevler

Görevlerin bazıları 0,20$ iken bir kısmı da 1$ civarında bir fiyat ile kullanıcıların ilgisine açılmış. Fiyatların değişmesinin ana nedeni görevlerin zorluğudur.

Buraya kadar anlattıklarımızı kısa bir özetle belirtmemiz gerekirse TOLOKA görevleri şunlardan oluşmaktadır;

 • Arama sorgularının uygunluğunu kontrol etmek,
 • Görselleri karşılaştırmak ve kategori ayrımı yapmak
 • Botlarca yapılamayacak görevlerin insan eliyle yapılması

Yandex TOLOKA ile Nasıl Ödeme alırım

Geldik bir uygulamada aranan en can alıcı yere. Yazımızın başlarında hatırlarsanız para kazandıran uygulama belirlerken, ödeme yöntemini mutlaka önceden kontrol edin şeklinde uyarıda bulunmuştu.

Bu uyarımızın nedeni biriken bakiyemizi rahatça çekebilmek. Bu açıdan değerlendirdiğimizde Yandex TOLOKA birden fazla seçenek ile ziyaretçisine alternatifler sunuyor.

 • Payoner
 • Paypal
 • Skrill
 • Papara
 • QIW

gibi seçeneklerden size uygun olanı varsa bu uygulama ile para kazanmayı deneyebilirsiniz.

Katıl Kazan Aplikasyonu – Katıl Kazan ile Yarışmacılar Nasıl Kazanıyor?

Katıl Kazan daha önce anlatmış olduğumuz uygulamalardan biraz daha farklı olarak gözümüze çarpıyor. 

Android Market Puanı:4,5

Android Market üzerinde yaptığımız incelemede katıl kazanın 4,5 puanı aldığını görebiliyoruz. Kullanıcı yorumları genel olarak pozitif. “Oyun oynayarak kazanmayı hiç hayal ettiniz mi?”  sloganıyla yola koyulduğu görülen Katıl Kazan birbirinden farklı oyunlar oynayarak kullanıcılarına puanlar kazanabilmeleri konusunda yardımcı olmakta ve bu puanlar sayesinde ziyaretçiler çekilişlere katılabilmektedirler.

Kolay Kayıt işlemleri

Aplikasyona kayıt olmak son derece kolay. Kendinize ait bilgilerle kısa sürede kayıt olarak uygulama ara yüzüne ulaşabiliyorsunuz. Ara yüz yoğunluklu olarak mor renklerden oluşmuş görünmekte. Kategori seçenekleri olarak,  “kazananlar”, “sohbet et”, “hak kazan” ve “sık sorulan sorular” panelleri ayrılmış.

Ayrıca ara yüzün en alt kısmında “Profil Market” ve “Cüzdan” bölümleri yer almakta. Bu bölümlerden cüzdan kısmında yarışmacılar kazandıkları jetonları paraya çevirebilmekteler. Diğer yandan jeton gönderme seçeneği sunulmuş.

Katıl Kazan - Cüzdan
Katıl Kazan – Cüzdan

Bu seçenek ile istediğiniz herhangi bir kullanıcıya referans numarası üzerinden jeton gönderebiliyorsunuz. Ancak bu işlem için belirli bir limiti belirlenmiş.

Jeton transfer işlemi günlük limiti 1000 jetondur. Transfer işlemini onaylamanız halinde 0,9 katsayı oranıyla küçük bir kesinti gerçekleşmekte. Kullanıcılar kazandıkları jetonları katılım hakkına da çevirebiliyor.

Bu sayede ilerleyen dönemlerde bu jetonlar kullanılabilmekte günlük 1000 jeton katılım hakkına çevirme bakiyeniz bulunmaktadır

Profil sekmesi incelendiğinde bizlere “hakkımda”, “fotoğraflarım” ve “kullanıcı bilgileri” öğeleri karşılamakta. Hakkında bölümünde 140 karakter uzunluğunda kendinize anlatabileceğiniz kısım bulunmaktadır.

Jeton Paketleri

Katıl kazan uygulamasında bütçenize göre satın alabileceğiniz jeton paketleri bulunmaktadır. Bu jeton paketlerinden fiyat olarak en avantajlısı içerisinde 100.000 jeton bulunan avantajlı paket olarak görülüyor.

Katıl Kazan - Jeton Paketleri
Katıl Kazan – Jeton Paketleri

Platform şu an için yalnızca Türkiye’de bulunmaktadır. Ancak ilerleyen dönemlerde dünyanın çeşitli ülkelerinde hizmete gireceği düşünülüyor.

 Sık Sorulan Sorular

Katıl Kazan Uygulamasının Amacı nedir? 

Katıl Kazan platformu içerisindeki oyunlar ileri nakit para kazanmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda platform kullanıcılara kazanırken eğlenceli vakit geçirme imkanı sunmakta.
 
Aplikasyonda vakit geçiren Ziyaretçiler bilgi ve kültür içerikleriyle karşılaşırken aynı zamanda sosyalleşebilme şansına sahip olacaktır

Jeton nedir ve ne için kullanılır?

Platformda kullanılan jetonlar Market üzerinden para karşılığı satın alınabilir. Ayrıca jetonlar katılım hakkı ve gerçek paraya çevrilebilmektedirler.  Bunun yanında Ziyaretçiler jetonları sohbet alanlarında sosyalleşmek için kullanabilirler.

Katıl Kazan Kullanıcılarına Ne Gibi Avantajlar Getirmektedir?

Platformda Ziyaretçiler vakit geçirirken geçirdikleri zamanın karşılığını kazanç olarak alabilmektedirler. Aynı zamanda diğer ziyaretçiler ile birlikte sohbet etme imkanı bulup sosyalleşmek mülkün. 

Uygulamadan nasıl para kazanılır?

Uygulamanın ziyaretçileri jeton kazanma yarışmalarında belirlenmiş jeton karşılığında daha fazla jeton kazanabilmekteler. 
 
Kullanıcılar sohbet yaparken de jeton kazana bilmektedirler. Bu jetonlar diğer kullanıcılar tarafından gönderilmektedir.
 
Kazanılan jetonlar nakite çevrilebilir. İlerleyen dönemlerde para çekme talebinde bulunulabilir.
 

İndirmek için: Katıl Kazan

İnpaka – İndir – Kazanmaya Başla Uygulaması

İnpaka para kazandıran uygulamalar içerisinde kendisine farklı ve özgün bir yol edinerek geri ödemelerde yapılan giderlerin ödeme yapan kullanıcıya geri dönmesi noktasında yardımcı olmaktadır.

Bunu sağlarken platformunun anlaşmalı olduğu kurumları tercih etmeniz gerekmekte.  İnpaka ile kazanmanın ikinci yolu da benzer uygulamalarda olduğu gibi arkadaş davet etme yöntemidir.  Bu ve benzeri uygulamalar davet edilen arkadaş sayısı ile orantılı şekilde kullanıcısına ek bir kazanç sağlamaktadır.

İnpaka Para Kazandıran Uygulaması ile Kazanmaya Nasıl Başlayabilirim?

İnpaka ile kazanmaya başlamak için az önce ifade ettiğimiz gibi anlaşmalı kurumlar üzerinden kendinizin veya bir yakınınızın alışveriş yapması gerekmektedir.  İşin özünde atılması gereken adımların en büyüğü bundan ibarettir. 

Peki alışverişimizi yaptık İnpaka ile biz bu alışverişten nasıl kazanabiliriz işte detaylar…

 İnpaka’yla Nasıl Kazanmaya Başlarım?

1- Kazanmaya başlamak için ilk olarak aplikasyonu telefonunuza indirin. Gerekli kurulum işlemlerinin ardından platformun içerisindeki ürünleri inceleyin. Ürünlerden birisini almaya karar verdiğinizde satın almayla işlemlere devam edeceğiz.  Ancak satın alma konusunda kararsızlık yaşıyorsanız bu durumda İnpaka müşteri görüşmeniz mümkündür.

Satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra platform ilgili kurumla iletişime geçmektedir. İşlemler tamamlandığında satın alma ile kazandığımız geri iade uygulamada belirtmiş olduğunuz hesaba yatmaktadır.

2- İnpaka Uygulamayı tam olarak kullanamayanları da düşünmüş.  Bu sayede bir arkadaşınız veya yakınız adına hizmetten yararlanabilirsiniz. Uygulamayı indirerek arkadaşlarınız adına veya bir yakınınız için ilgili formu doldurmanız mümkün.  

Form doldurma işlemleri tamamlandığında müşteri hizmetleri devreye girecek ve ilgili kişiyle iletişime geçilecektir.  Sonraki aşama birinci sırada anlattığımız şekilde devam eder.  

İnpaka Uygulama İncelemesi

Uygulamaya kayıt olmak için Cep telefonu numaranızı sistem üzerine tanıtmanız gerekmektedir.  Sisteme girdiğiniz telefon numarasına SMS yoluyla onay mesajı gelmekte.  Şifre girme alanına onay için gelen şifreyi girdikten sonra kayıt olma işlemleriniz tamamlanmış oluyor.

İnpaka - Ana Sayfa
İnpaka – Ana Sayfa

Uygulamaya girer girmez doğrudan kampanyalar karşımıza çıkmakta. Kampanyalardan kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.  Bu açıdan incelediğimizde kampanyaların doğrudan karşımıza çıkması kafa karışıklığının önüne geçmekte.

Kampanyalardan elde edilecek olan kazançlar ana sayfada özet olarak gçsterilmiş.  Özet Simge’nin üzerine tıklandığında ise konu ile ilgili detaylar yer almakta. Detaylarda pek çok paket isminin olması kullanıcı için avantaj sağlayacak görünüyor. 

Paket detaylarının alt kısmında müşteri bilgileri seçeneği bulunmaktadır.  Müşteri adını, soyadını ve telefon numarasını buradaki bilgilere yazarak bahse konu paket için başvuru hakkını kazanmış oluyor. 

Uygulamada ayrıca bir yan menü bulunuyor.  Yan menü; “Ana sayfa”, “Profil”, “İşlem geçmişi” gibi özelliklere sahip.  Bu bölümlerden kendinize göre değişiklikler yapabiliyorsunuz. 

İnpaka - Ana Sayfa - Yan Menü
İnpaka – Ana Sayfa – Yan Menü

Uygulama ile kazanç sağlamanın tek yolu ürün paketi satın almak değil. Arkadaş davet etme yöntemi ile de belirli bir komisyon hesabınıza tanımlanmakta.

Arkadaşını Davet Et Komisyon Kazan

Para kazandiran uygulamalar arasında yer alan İnpaka, sisteme tanımlayacağız davet kodu ile extra komisyon kazanmanıza yardımcı olmakta.

Vermiş olduğunuz davetiye kodu ile arkadaşlarınızın sisteme kayıt olarak ürün alması durumunda yapılmış olan satışlardan %5 komisyon hesabınıza tanımlanacaktır.

İnpaka Sık Sorulan Sorular (SSS)

İnpaka Platformu Hangi Firmalarla Çalışmaktadır?

İnpaka, Digitürk, D-smart, Turkcell Vodafone Türk Telekom, TTNET gibi firmalarla çalışmaktadır.

Nasıl Para Çekerim?

Uygulama ile biriken bakiyenizi banka hesabı üzerinden çekebilmeniz mümkündür. Bunu için İçeride birikmiş olan bakiyenize para çekme talebinde bulunmanız gerekmektedir.

PuanPara ile Puan Toplayarak Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanma düşüncesiyle yapılmış olan puan para ile kullanıcılar puanlar toplayarak kazanç sağlamayı hedefliyorlar.

İnternet üzerinden para kazanmayı hedefleyenler için kullanılabilecek uygulamalar arasında yer alan puan para yeterince zamanı olanları kendisini değerlendirmeye davet ediyor.

Puanpara ile kazanmaya başlamak için birtakım görevleri yerine getirmeniz gerekecek. Bu açıdan görev yaparak para kazanma uygulamaları arasına girebilecek bir aplikasyon olarak değerlendirilebilmemizde mümkündür.

PuanPara İncelemesi 2023

Para kazandıran uygulamalardan olan puan para sistemine kayıt olmak için e-posta adresine ve belirleyeceğiniz bir şifreye ihtiyacınız olacak. Uygulamayı indirerek kayıt olma aşamalarına geçtiğinizde “Giriş Yap” ve “Kayıt ol” seçenekleri sizleri karşılıyor.

Puanpara - Giriş Yap - Kayıt Ol
Puanpara – Giriş Yap – Kayıt Ol

İlk defa kayıt olacak kişiler için kayıt ol diyerek karşımıza gelen bilgileri manuel olarak doldurmamız gerekmekte. Bir Gmail hesabı ile doğrudan kayıt seçeneği sistem üzerinde tanımlanmamış. Bu açıdan baktığımızda hızlı kayıt imkanının olmadığını görüyoruz. Ancak İlerleyen dönemlerde böyle bir sistemin konulması kullanıcıların hızlı bir şekilde sisteme kayıt olabilmelerine yardımcı olabilir.

Puanpara - Kayıt Ol -Bilgileri Doldur
Puanpara – Kayıt Ol -Bilgileri Doldur

Kısa bir kayıt olma işlemi ardından ana menüye hemen ulaşabiliyoruz: Ana menü, ana sayfanın en alt kısmında konumlandırılmış.

Puanpara - Para Kazandıran Uygulamalar
Puanpara – Para Kazandıran Uygulamalar

Sırasıyla “Anasayfa”, “Puanlarım”, “Kanıtlarım”, “destek”, “Hesabım” kategorileri yer almakta. Uygulamanın Ana sayfasında ise kullanıcıların yapabileceği görevler sıralanmış. Bu görevlerin gerçekleşmesi durumunda kazanılacak puanlar Anasayfa üzerinde belirtiliyor. Bu yönüyle kullanıcı yapacağı görevin kaç puana karşılık vereceğini görebilmekte.

Böylece görevi gerçekleştirdikten sonra herhangi bir sürpriz ve karşılaşmanın önüne geçilmiş. Ana sayfayı aşağı doğru kaydırdığımızda güncel yeni ürünleri bu bölümde görebiliyoruz. Örnek olarak inceleme yaptığımız dönemde yeni ürünler olarak Pubg Mobile oyunu görev olarak sunulmuş buna karşılık ise yüksek bir puan belirlenmiş. Buradan yeni ürünlerin mevcut ürünlere göre daha yüksek puanlı olabileceğini tahmin etmekteyiz.

Para Vadisi

Bilginizi kullanarak para kazanmak ister misiniz? Para Vadisi kullanıcılarına sahip olduğu bilgilerini değerlendirme fırsatı sunmaya çalışıyor.  Uygulamayı kullananlar kazandıkları bakiyeler platforma tanımlattıkları ödeme yöntemleri ile alabilmektedirler.

Google Play Store markette 4.6 puan ile kullanıcılarca değerlendirilen Para Vadisi genel olarak ziyaretçilerinin beğenisini kazanmış görünüyor. 

Uygulama genel olarak ziyaretçilerin bilgilerini değerlendirmek üzerine kurulmuş para kazandıran mobil uygulamalar içerisinde 100.000 üzeri indirme ile dikkatleri üzerine çekmiş görünüyor. Peki, para Vadisi nasıl para kazandırıyor? Yazımızın devamında bu konu üzerine ayrıntılı açıklamalar yapmaya çalışacağız.

Uygulamayı Google Play Store veya İOS kullanıcıları için Apple Store üzerinden indirebilirsiniz. 

Kayıt Olma İşlemleri 

Para Vadisi - Kayıt Olma
Para Vadisi – Kayıt Olma

Para Vadisi’ne kayıt olma işlemleri son derece kolay. Uygulamayı indirip kurduktan sonra mail adresi ve belirleyeceğiniz bir şifre ile kurarak doğrudan uygulama ara yüzüne ulaşabiliyoruz.

Ana sayfa oldukça sade ve kullanışlı görünüyor. Alt bölümde uygulamanın menü seçenekleri yer almakta. Menünün hemen üzerinde ise günlük ödül bölümü ve yorumlama görevleri butonları bulunuyor.

Para Vadisi - Ana Sayfa
Para Vadisi – Ana Sayfa

Günlük ödül

Günlük ödül seçeneğine tıkladığınızda uygulama sizi kısa süreli reklam izlemeye yönlendirmekte. Reklam bitiminde ise günlük ödülünüz olan 2000 puan sizi bekliyor.

Yorumlama görevi

Yorumlama görevi olarak aplikasyon, kullanıcıdan kendisi için Google Play Store üzerinden yorumlama yapmasını istiyor 

Alt menü

Alt Menü incelendiğinde seçenekler arasında “Oyna”, “Sıralama”, “Market” ve “Hesabım” bölümlerinin yer aldığı görülüyor.

Ana sayfanın hemen ortasında Oyna butonunun olduğu Hareketli bir simge konulmuş. Bu butona tıklayarak bilginize sınamaya başlıyorsunuz.

Bilgi yarışmasına katılmanız durumunda karşınıza beşer soru çıkmakta. İlk kullanımda kullanıcıya 10 hak veriliyor. 10 hak, ekranın sol bölümünde yer alan sürenin bitmesi ile yenilenmekte. Böylece uygulamaya güncel olarak takip etmekle daha fazla soru yanıtlayabilir ve puanınızı arttırabilirsiniz.

Uygulamada sorulan soruların doğru yanıtlanması halinde her bir tanesi için 80 puan verilmekte. Toplamda 5 soru olduğunu düşünürsek tüm sorulara doğru cevap veren bir kullanıcı 400 puan kazanmaktadır soruların zorluk derecesi orta seviye gibi görünse de zaman zaman zor sorular da karşımıza çıkmakta.

Uygulama üzerinden kazandığınız puanların, Türk lirası karşılığı aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

 • 110000 Puan 5TL
 • 220000 Puan 10TL
 • 330000 Puan 15TL
 • 440000 Puan 20TL

Para Vadisi Uygulamasında Ödemeler Ne zaman Yapılır?

Platformda belirtilen bilgiye göre uygulama ile kazanılan paralar her ayın 15’inde Kullanıcılara yapılmakta. 

Ödemeler Nereye Yapılır?

Kazanılan puanlar paraya çevrildikten sonra kullanıcının sisteme tanımlamış olduğu Papara hesabına yapılmaktadır.

Sweatcoin Yürüyüş Yaparak Para Kazanma

Sweatcoin konusunu bir önceki yazımızda yürüyüş yaparak para kazanma başlığı altında ele almıştık. 

Para kazandırma boyutunun olması ve insanlar tarafından sıkça araştırılması nedeniyle Sweatcoin ile ilgili yeniden söyleşi yapılmasına ihtiyaç duyduk. 

Peki, Sweatcoin nedir? Ne işe yarar? Neden bu kadar çok tercih ediliyor? İşte detaylar…

Sweatcoin bir yürüyerek kazanma uygulamasıdır. Aplikasyon ile yürüyüş yaparken, yürüyüşünüzü paraya çevirme imkânı biliyorsunuz.

Uygulama dünyanın pek çok yerinde bulunan teknoloji firmaları tarafından destek almayı başarmıştır.  Bu kuruluşlar arasında Amazon, Dünya Sağlık Örgütü, Steam, Skate gibi dev işletmeler yer almaktadır.

Aplikasyonu, Android Market veya iOS Market üzerinden indirerek mobil cihazınıza kurabilir ve ardından kazanmaya başlayabilirsiniz.  Uygulamanın ana görevi gün içerisinde atmış olduğunuz adımları saymaktır. Herhangi bir etkinlik yaptığınız anda bile uygulama adımlarınızı saymaya devam etmektedir.

Fitness antrenmanında, spor merkezinde veya bir yerden bir yere doğru hareket halindeyken uygulama ile adımlarınız sayılmaya devam eder. Adımlarınız sayıldıkça da kazancınız artar. 

Sweatcoin uygulaması yapmış olduğu etkinlikle kullanıcısına para kazandırdığından dolayı, para kazandıran uygulamalar kategorisinde değerlendirmektedir. 

 

“Para Kazandıran Uygulamalar ile 2023’te Nasıl Para Kazanılır? ” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Kazanmanın Yolu