Telefondan Para Kazanmak 2024 – Akıllı telefon ile Para Kazanın

Telefondan para kazanmak çok sayıda kişi tarafından denenmek istenen kazanç yöntemleri arasında. Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla beraber aplikasyonlar üzerinden gelir elde etmeye çalışan birey sayısında her geçen gün artış yaşanmaktadır. Bu yazımızda da telefondan para kazanmak için neler yapılabileceği üzerine iş fikirleri klavuzu yayınladık.

Birçoğumuzun akıllı telefon uygulamalarını lehimize çevirme konusunda ciddi düşünceleri olduğunu göz önünde bulundurursak, siz de bu avantajdan yararlanabilirsiniz. Düşüncelerinizi zamanla telefondan para kazanma stratejilerine dönüştürebilirsiniz.

Akıllı cihazlarınızda, gelir elde etme konusunda yardımcı olabilecek pek çok uygulama, araç ve bilgi mevcuttur. Ancak hangilerinin gerçekten üstün ve aynı zamanda başarılı kazandıran uygulama olduğunu, hangilerinin boşa çaba harcattığını bazen belirlemek zor olabilir.

Eğer bu karmaşık dünyada mobilden para kazanma istiyorsanız, her şeyden önce size tavsiyemiz endişeye kapılmamanızdır.

Makalemizde, telefonunuzu kullanarak en güncel para kazanma yöntemlerinden 11’ini ve bunları gerçekleştirmek için gerekebilecek bazı tedbirleri ele alacak.

Sözü daha fazla uzatmadan telefondan para kazanmak için kullanılabilecek bazı yöntemleri sıralamaya başlayalım.

2024 Yılında Telefondan Para Kazanmak İçin Tercih Edilebilecek Yöntemler Nelerdir?

1-  Eski Eşyalarınızı Satışa Koyun

Bazı eski giysileriniz, ev eşyalarınız ve hatta kitaplarınızdan mı kurtulmak istiyorsunuz? Bu eşyaların evinizde gereksiz yer kapladığını mı düşünüyorsunuz?

Kullanmadığını bu eşyaların tümünü satmak ve biraz ekstra nakit kazanmak için kullanabileceğiniz birçok mobil uygulama var. İşte birkaç tanesi.

A-  Decluttr

Telefondan para kazanmak - Decluttr
Telefondan para kazanmak – Decluttr

Uygulama Yalnızca ABD’de kullanılmaktadır. Video oyunları, teknolojik eşyalar, CD’ler, mobil telefonlar, , filmler, ve kitaplar gibi medyaları ürünlerini satmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Satış işlemleri ücretsizdir. Ayrıca ücretsiz kargo imkânı sunmaktadır.  Ödeme işlemleri hızlı görünüyor. Teslimatın ertesi günü ödeme alabilmektesiniz. Platformun sunduğu bir başka güzel özellik ürünlerin barkodunu tarayarak hızlı bir fiyat teklifi alabilme yeteneğidir.

b- Letgo

Satış konusunda özellikle yakın çevrenize ulaşabilmek adına kullanabileceğiniz en popüler uygulamalardan bir tanesidir. Kolay ve anlaşılır menüsü ile uzmanlık gerektirmeden ilan verebilir ve satın almak için araştırma yapabilirsiniz.

Uygulama üzerinden doğrudan ticaret yapılamamaktadır. Ancak bu platform ile alıcı satıcı anlaşarak işlemlerin devamını kendileri tamamlayabilir. Bu açıdan Letgo’nun alış satış işlemlerine karışmadığını hatırlatalım.

c- Dolap

Alış satış üzerine kullanılabilecek bir diğer aplikasyon Dolaptır. Telefondan para kazanmak isteyen ve ikinci el eşya satışı yapan çok sayıda kişi bu uygulamayı tercih etmektedir. Ürünün ticareti için satıcı ve alıcıyı buluşturan uygulama, kendisi üzerinden yapılan işlemlerde ürünün alıcı tarafından onaylamasıyla komisyon keserek ödemeyi tamamlamaktadır. Bu açıdan baktığımızda güvenilir bir uygulama olduğu görülmektedir.

d- Poshmark

Telefondan para kazanmak - Poshmark
Telefondan para kazanmak – Poshmark

Poshmark yalnızca Amerika içerisinde kullanabilen bir uygulamadır. Satışa sunduğunuz ürünlerinizin yanı sıra Poshmark kargo ücretini de karşılar. Ayrıca siz ve arkadaşlarınızın benzer ürünleri listeleyeceği bir etkinlik düzenleyebilirsiniz. Ürünleri listeleme ücretsizdir. Ancak bir satış işlemi gerçekleştiğinde komisyon ödemeniz gerekecektir.

Komisyon oranı 15$ altında gerçekleşen satışlar için 2.95$ civarındadır. 15$ üzerinde yapılan satışlarda ise bu oran %20’lere çıkmaktadır.

e- Sahibinden.com

Sarı site olarak halk arasında isim yapmış, her türlü konuda alış ve satışa imkân veren bir uygulamadır. Sahip olduğu “GET” özelliğiyle alıcı ve satıcıyı korur. GEt özelliğini kullanmak için komisyon vereceğinizi unutmayın.

Get kullanmaksızın yapılan alışverişlerde ise Letgo’da olduğu gibi alıcı ve satıcı arasındaki ikili ilişkiye bağlı oalrak işlemler gerçekleşir.

Ülkemizde özellikle araba alış-satışı üzerine büyük bir isim yapmış adres olarak bilinen sahibinden, pek çok alanda varlığını sürdürmektedir.  

2-    Amazon.com’da Eski Mallarınızı Değiştirin.

Aşağıda, telefondan gelir elde etme yöntemlerinden biri daha anlatılmıştır. Bu yöntem genellikle nakit olarak size para kazandırmaz. Ancak hediye kartı kazanmanızı konusunda yardım eder.

Amazon.com, bilgisayar oyunlarınızı, telefonlarınızı ve daha fazlasını takas etmenize olanak sağlayan bir sistemi kullanıcılarına sunmaktadır.

Eğer ürününüz uygunsa, Amazon.com’dan anında promosyon veya yeni bir ürün için promosyon olarak kredi alabilirsiniz.

İşlemler için ek hiçbir ücret alınmamaktadır. Amazon.com kargo masraflarını karşılar ve size ücretsiz bir kargo etiketi sunar.

İlgili Yazı: Amazondan para kazanmak için denenebilecek alternatif yollar nelerdir?

3-    Yatırım Uygulamalarını İnceleyin

Bugün ekstra para kazanmaya gayret ediyor olsanız bile, hayatı doğru sürdürmek adına en önemli davranış geleceği planlamaktır.

Bugün, telefonunuzla para kazanmanıza ve aynı zamanda yaşlandıkça maddi değerinizi artırmanıza yardımcı olabilecek birçok geliştirilmiş yatırım uygulaması bulunmaktadır.

Birkaç iyi yatırım uygulamasına göz atalım.

a-    İnvesting

Yatırım Araçları - İnvesting
Yatırım Araçları – İnvesting

Borsa ver finans denildiğinde takip aracı olarak kullanılan ilk uygulamalar arsında İnvesting gelir. Özellikle borsayla ilgilenen kişiler için vazgeçilmezler arasındadır. İçeriğinde barındırdığı pek çok araç ile Borsadan para kazanmak isteyen yatırımcılara bilgiler sunmaya çalışmaktadır.

Uygulamada ki en önemli özelliklerin başında gerçek zamanlı veri havuzunu kullanıcılara sunması yer almakta. Ayrıca Dünyada’ ki en önemli borsa haberleri anında bilgi olarak verilmektedir. Türk endeskleri, ABD S&p 500, Nasdaq gibi borsalar İnvesting uygulamasında bulunmaktadır.

Bunlarla birlikte para birimleri, Kurlar, faiz oranları, hisse senetleri gibi ekonomistlerin ilgisini çeken verilere de uygulamayla canlı olarak ulaşabilirsiniz.

b-    Foreks

Yatırım uygulamaları listesinde yer alan bir başka telefondan para kazanma uygulaması Foreks’tir. Yatırımcılar arasında Foreks Trader olarak isim yapmıştır. Dil olarak Türkçe desteği mevcuttur. Bu durum anlaşılabilirlik açısından avantaj sağlamış görünüyor.

Foreks Trader uygulaması ile canlı borsa verilerine ve döviz hareketlerine ulaşabilmektesiniz. Bu verilerle gün içerisinde olan olaylarla ilgili bilgilere kolayca ulaşabiliyorsunuz. Eknomi haberleri konusunda gelişmiş bir yapıya sahiptir. Dünyanın 4 bir yanından veri akışı sağlanmaktadır.

c-    DövizFX

İsminden görüleceği üzere daha çok döviz üzerine tabibe kendi adamış bir uygulamadır. Bunun yanında güncel piyasa verilerini de takip eden yatırım araçları vardır.

DövizFX uygulamasıyla hisse senetleri ve borsa endekslerini canlı takip edebilirsiniz. Yarım altın, çeyrek altın, 14,18 ayar altın gibi emtialarda uygulamanın takibi altında. Farklı döviz kurları da DövizFX ile kullanıcıların ilgisine sunulmuştur.

4-    Müşteri Deneyimini Yöneten Bir Danışman Olun

Şirketler, insanların hizmetleri ve ürünleri hakkında ne düşündüğünü öğrenmek istemektedirler. Pek çok işletme, görüşlerinizi paylaşmanız için size para ödemeye hazırdır.

UserTesting, şirketlerin bu değerli geri bildirimleri almasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede ilgili firmaların ürünlerini daha da geliştirmelerine yardımcı olan bir platformdur.

Web sitesine bağlı olarak, katılımcılar, 5 dakikalık kişisel inceleme için 4$ , 20 dakikalık tüketici incelemesi için ise 10$ para alabilirler. Online toplantılarda 20 ila 100$ arasında kazanabilirsiniz.

Katılmak için, UserTesting’in sizi incelemeniz gereken uygun hizmet ve ürünlerle eşleştirebilmesi için bazı test sorularını yanıtlamanız gerekmektedir.

5-    Anketlere Katılın

Eminiz ki her kes belirli dönemlerde telefonla yapılan anketlerle karşılaşmıştır. Her ne kadar her zaman en verimli seçenek olmasalar da, evde otururken, işe gidip gelirken veya hatta bir yerlerde sıra beklerken anket doldurmak harika bir seçenek olabilirler.

Birkaç popüler anket uygulamasına aşağıda sıralanmıştır.

a-    InboxDollars

Bu uygulama, online videoları izlemek, oyunlara katılmak ve e-postaları kontrol etmek gibi çeşitli görevleri yerine getirmeniz halinde size ücret öder. Katılımcılar, nakit para kazanmanın yanı sıra, promosyonlar ve online alışverişlerde para iadesi gibi avantajlardan da faydalanırlar.

b-    Survey Junkie.

Anketlere yanıt vermenin yanı sıra, internet araştırma bilgilerinizi paylaşarak kolayca hediyeler kazanabilirsiniz. Bir anketi tamamladığınızda veya kayıt yaptırdığınızda, hediye kartları veya nakit para karşılığında alabileceğiniz ödüller kazanırsınız.

6-    Fotoğraflarınızı Paylaşın

Selfie çekmeye bayılıyor musunuz? Etrafınızdaki güzelliklerin resimleri ve onları ölümsüzleştirmekten hoşlanıyor musunuz? Ya da belki de yeni iPhone’unuzla kendinizi amatör bir fotoğrafçı olarak görüyor olabilirsiniz. FOAP gibi uygulamalar aracılığıyla çektiğiniz çarpıcı fotoğraflarla ek gelir kazanabilirsiniz.

FOAP’ın kullanımı ücretsizdir.  Bir kez çektiğiniz fotoğrafı istediğiniz kadar pazarlayabilir ve satabilirsiniz.

Fotoğrafların fiyatı 10$’dır ve her satışın yarısı (5$) size aittir. Gerçekten çok iyi bir kazanç miktarı. Kişisel profilinizi potansiyel stok fotoğraflarıyla kolayca genişletebilirsiniz.

7-    Cep Telefonunuzdan Bir Shopify Mağazası Yönetin.

Bir e-ticaret mağazasını akıllı telefonsuzla birkaç tıklamayla yönetebileceğinizi biliyor muydunuz?

Shopify, işletmenizin cep telefonunuzdan erişilebilen her küçük detayı kontrol etmenizi sağlayan bir mobil uygulama sunar.

Bu uygulama ile stok yönetimi, siparişlerin karşılanması, ürün ekleme, satın alma işlemlerini eşleştirme, müşterilerle iletişim kurma ve kazanç miktarlarını takip etme gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak şunu belirtelim, ilk işlemler için işletmenizi bilgisayar üzerinden kurmanız gerekmektedir. Ancak daha sonraki dönemde günlük perakende işlemlerinizi yönetmek için Shopify mobil uygulamasından kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

8-    Oyun Oynayarak Kazanın.

Günümüzde mobil uygulama pazarında yüzlerce etkinlik bulunmaktadır. Çoğu sadece boş zamanınızı değerlendirmenize yardımcı olurken, bazıları da keyifli vakit geçirirken gelir elde etmenizi sağlar.

Örneğin, Mistplay, cep telefonunuzdaki etkinliklere katılarak kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır.

Mistplay’de, video oyunlarına katılarak ve bunları geliştirerek Systems (MistPlay’in uygulama içi parası) kazanırsınız. Daha sonra bu Systems’i hediye kartlarına dönüştürerek iTunes, Amazon.com ve Greatest Get gibi sağlayıcılarda kullanabilirsiniz.

Survival, kart oyunları, meydan okumalar, deneyimler ve strateji oyunları olmak üzere çeşitli kategoriler bulunmaktadır.

9-    Yürüyerek Kazanın.

Birçoğumuz zaten günün her saati yürüyoruz. Ister evcil hayvanımızla yürüyüş yapalım, ister işe arabayla gidip gelelim.

Sweatcoin, yaptığınız her hareketi “sweatcoin” adı verilen bir para birimine dönüştüren kullanışlı bir uygulamadır. Bu paraları banka hesabınıza aktaramasanız da biriktirebilirsiniz. Sonrasında puanlarınızla çeşitli ürünler ve hizmetler alabilirsiniz. Ödüller, sesli kitaplardan spor giysilere, kulaklıklardan en son teknolojik aletlere kadar çeşitlidir.

Şu anda Sweatcoin ile 300’den fazla şirket iş birliği yapmaktadır ve sürekli yeni iş ortakları eklenmektedir. Yürürken biraz para biriktirmenin harika bir yoludur.

10-Ekosistemi Korurken Gelir Elde Edin.

Hem finansal bütçenizi hem de dünyamızı aynı anda bir nebze daha yeşil hale getirmeye ne dersiniz?

Cleanspace, çevreyi ve kendilerini koruyan kişilere bedava teklifler ve indirimler sunmaktadır. Uygulama, Bluetooth üzerinden cep telefonunuza bağlanabilmektedir. Uygulama çevrenizdeki karbon monoksit gazı seviyesini izleyen bir sensör olan Cleanspace aracıyla çalışır.

Koştuğunuz, bisiklet sürdüğünüz, sıralarda, her kilometre için uygulama ücretsiz hediyeler ve ayrıca indirimler sunar. Uygulama, çevrenizdeki hava kalitesini takip ederek gerçekte nasıl hareket ettiğinizi akıllı bir şekilde belirler.

Sonuç Olarak Özetlersek: Cep Telefonunuzdan Para Nasıl Kazanılır.

Akıllı cep telefonunuz, fotoğraf çekme ve sosyal medyada oturum açmaktan çok daha fazlasını yapabilir. Bu maddeleri yukarıda sıraladık.

Doğru strateji ve uygulamalarla, telefonunuzun bir dizi basit görevi yerine getirmesi sayesinde ek gelir elde edebilirsiniz. Bu görevlerin çoğu aslında günlük olarak hepimizin yaptığı işler arasında yer almaktadır. Bu yüzden para kazanmaya başlamak ve sürekli bir gelir elde etmek oldukça kolaydır.

Yorum yapın

Kazanmanın Yolu