2024 Yılında Reklam İzleyerek Para Kazanmanın 10 Yolu

Reklam izleyerek para kazanma son dönemlerin popüler konuları arasındadır. Nerede olursak olalım günün 24 saatinde sürekli olarak reklamlarla karşılaşıyoruz. Etrafta gezinirken gördüğümüz tabelalar, dünya çapındaki ağlardaki reklamlar ve ayrıca televizyondaki çeşitli reklamlar dikkat etmesekte bizleri çevirmiş durumdadır.

Reklamlar bazen sinir bozucu olabilir, ancak online videoların keyfini çıkarırken görülen reklamlar, zaman zaman harika ipuçları içerebilmektedir.

Hatta bazı insanlar reklamları görmekten keyif alabilmektedirler. Eğer gerçekten böyle bir kişiyseniz, reklam izleyerek kolay para kazanmanın mümkün olduğunu size bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. Evet, doğru duydunuz; çeşitli eklentileri izleyerek kolayca gelir elde edebilirsiniz! Ve aslında, bunu başarmanın birden fazla yolu bulunmaktadır. İşte reklam izleyerek para kazanmanın 9 üretken yolu. Kolayca kolay kazanç elde edin

Reklam İzleyerek Para Kazanma Yolları – 10 Alternatif yol

Reklam İzleyerek Para Kazanma Yolları – 10 Alternatif yol
Reklam İzleyerek Para Kazanma Yolları – 10 Alternatif yol

1-     Jumptask

JumpTask, reklamları izleyerek para kazanma olanağı sunan bir site olarak öne çıkmaktadır. JumpTask, mikro görevleri kuruluşlarla ve pazarlamacılarla buluşturan, bir köprü görevi gören öncü bir Web mikro görev platformudur.

JumpTask aracılığıyla, işletmelerden doğrudan para kazanabilirsiniz. 2022 yılında kurulan JumpTask, 4 milyondan fazla bilgili danışmanın yanı sıra geniş bir iş ve şirket ağına da katılım sağlamaktadır. Hesap oluşturduktan sonra, reklam izleme gibi kolay mikro görevleri gerçekleştirerek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca, video oyunlarına katılmak, anket doldurmak, video oyunları oynamak, mesajları eşitlemek gibi diğer mikro görevler aracılığıyla da kolayca para kazanabilirsiniz.

JumpTask’ı diğer sitelerden ayıran özellik, gelirinizi JumpToken ($JMPT) adlı sanal para birimi aracılığıyla elde etme imkânı sunmasıdır. Bu tokenleri daha sonra gerçek nakit paraya dönüştürebilirsiniz. Eğer kripto para birimleri konusunda bilgi sahibi değilseniz, JumpTask size iyi değerlendirilmiş bir müşteri destek tesisine sahip olarak her türlü sorunuzda yardımcı olacaktır.

2-     InboxDollars

InboxDollars, anket doldurarak, oyunlara katılarak kazanma, online alışveriş yaparak ve reklamları ile film fragmanlarını görerek çevrimiçi olarak kolayca para kazanabileceğiniz oldukça ünlü bir sitedir!

Web sitesi aslında oldukça erken dönemlerde, yani 2000 yılında kurulmuş ve üyelerine o dönemde birkaç bin dolar ödeme yaparak ismini duyurmayı başarmıştır. Bu siteyi kullanmak tamamen ücretsizdir ve hatta sadece bununla sınırlı kalmaz, aynı zamanda kayıt olduğunuzda hemen 5 $’lık bir kayıt ödülü alırsınız.

Platformun göze çarpan birkaç dezavantajı da bulunmaktadır. En büyük dezavantaj, ödeme almak için en az 30 $ biriktirmeniz gerektiğidir, çünkü bu miktar minimum ödeme talep etme miktarıdır. Ancak bu rakama ulaştığınızda, paranızı doğrudan finans kurumu hesabınıza aktarabilir, VISA kullanabilir ve hatta PayPal nakit parasını tercih edebilirsiniz. Ayrıca, kazancınızı mevcut hediye kartlarıyla da değiştirebilirsiniz.

Reklam izleyerek gelir elde etmeye başladığınızda ilginç bir diğer durum da, bir nevi şansa dayalı hediye kartları almaya başlamanızdır. Bu kartları kullanarak,  şansınıza göre belirli bir miktar para kazanabilirsiniz; kazançlar genellikle 0,05 ABD Doları ile 30 ABD Doları arasında değişmektedir.

Platform,  Google Play Store ve Apple App Store’da etkili bir şekilde erişilebilen bir uygulamaya da sahip.Söz konusu durum, bilgisayarınıza erişmeden akıllı telefonlar ile tüm görevleri gerçekleştirebileceğiniz daha kolay erişim hizmeti sağlar.

InboxDollars, reklamları ve eğlenceli video klipleri izleyerek online para kazanmanın yollarından biridir. Ve unutulmamalıdır ki, eğer sıkılırsanız her zaman başka aktiviteler de yapabilirsiniz!

3-     iRazoo

iRazoo, video izleyerek para kazanma olanağı sunan başka bir uygulamadır. Bu platformda izleyeceğiniz videolar genellikle sinema filmi fragmanları ve uygulama tanıtımlarıdır, bu da eğer sinema dünyası veya yenilik ilginizi çekiyorsa harika bir deneyim sunar.

Ayrıca, sadece para kazanmakla kalmayıp aynı zamanda belirli bir konuda uzmanlık kazanma fırsatı da sağlayan ilginç bir eğitim ortamı ortaya çıkabilir.

Kullanıcı değerlendirmeleri, bu uygulamanın çevrimiçi gelir elde etmenin en iyi yöntemlerinden biri olduğunu kanıtlıyor. Her çevrimiçi video reklam izleme karşılığında kazanılan ödüller farklılık gösterse de genellikle her video için 0,08 ila 1 dolar arasında bir kazanç oranına sahip olunabilir.

Bu uygulama, tipik bir web sitesinde gördüğümüz bir faktör sistemini kullanmaktadır. Minimum ödeme miktarı 3000 iRazoo birimidir. Bu miktarı biriktirdiğinizde, çeşitli ödül seçeneklerinden birini seçerek 5$ değerinde ödül alabilirsiniz. Hediye kartları veya PayPal nakit parası seçenekleri arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

Reklamları izlemek, para kazanmanın tek yol değildir. Ayrıca oyunlar oynayabilir, çevrimiçi anketlere katılabilir ve çeşitli uygulamaları indirip inceleyerek para kazanabilirsiniz. Bu, reklamlar sıkıcı hale geldiğinde gelir elde etmek için alternatif yöntemlere sahip olmanızı sağlar, bu da InboxDollars gibi diğer platformlara benzer.

Bu platform, ödeme konusunda cömert bir öneri sistemi de barındırmaktadır Arkadaşlarınızdan, aile üyelerinizden, meslektaşlarınızdan  herhangi birini -davet ederek kolayca 500 iRazoo parasına kadar gelir kazanabilirsiniz.

Uygulamada ilerleyin, ödüller kazanın ve arkadaşlarınızı da katılmaya teşvik edin! iRazoo, masaüstü bilgisayarlar, Android kullanıcıları için Google Play Store ve iPhone kullanıcıları için Apple App Store üzerinden de erişilebilir.

4-     AdWallet

Reklam İzleyerek Para Kazanma- Earnably
Reklam İzleyerek Para Kazanma- Earnably

AdWallet, adından da anlaşılacağı gibi, reklamları izleyerek nakit kazanmanıza olanak tanıyan bir sistemdir. Bu platform, sadece reklamlara odaklanmış olup yukarıdaki uygulamalar gibi başka kazanç olanakları sunmamaktadır.

Bu platformda çevrimiçi video reklamlarını izlemeniz ve ardından hızlı anketleri doldurmanız gerekmektedir. Anketler genellikle sadece birkaç sorudan oluşur, bu nedenle fazla zamanınızı almaz. Her görüntülediğiniz video klibi başına 0,50 ila 3 ABD Doları arasında kazanç elde edebilirsiniz. Genellikle 30 saniyelik reklamların getirisi 0,50 dolar civarındadır.

Ancak, bu yöntemle sürekli olarak nakit kazanmak, reklam miktarının çok az olabileceği bir uyarı ile birlikte gelir. Platform,işleyiş açısından özellikle pazarlama araştırmasına dayandığından, alacağınız reklam miktarı demografik bilgilerinize, yaşınıza ve diğer önemli ayrıntılara bağlı olarak değişebilir.

Ayrıca, web sitesi kayıt sırasında gerçek telefon numaranızı istediği için gizliliği önemseyenler için bu durum bir sorun olabilir. Eski dönemlerde Adwallet’ın uygulaması bulunmamaktaydı. Bu durum reklamlarla ilgili uyarı bildiriminin olmamasına sebep olmaktaydı. Ancak içerisinde bulunduğumuz dönemde Adwallet’ın kendisine ait aplikasyonu bulunuyor.

Minimum ödeme miktarı 10$’dır ve bu miktarı biriktirdikten sonra parayı doğrudan banka hesabınıza aktarabilir veya AdWallet’in sunduğu çeşitli hediye kartları ile değiştirebilirsiniz.

Uygulamanın zaman zaman bazı olumsuzluklar olsa da, reklamları incelemeyi sevenler için iyi bir seçenek olabilir. Ancak reklamlardan sıkılan biriyseniz, bu platformda başka bir kazanç olanağı bulunmadığını tekrar hatırlatalım.

5-     MyPoints

MyPoints, reklamları görüntüleyerek para kazanma olasılığı sunan başka bir platformdur. Bu, internetten kolayca bulabileceğiniz bir kazanç sitesi olup gelir elde etme konusunda iyi bir seçenek gibi görünmektedir. Şirket, 1996 yılında piyasaya sürülmüş olup katılımcılarına basit görevleri yerine getirme karşılığında yaklaşık 230 bin dolar ödeme yapmıştır. Ayrıca, Swagbucks gibi başka bir önemli ödül sitesinin ortaklarıdır.

MyPoints’te oyun oynayabilir, çevrimiçi anketleri tamamlayabilir ve diğer basit görevleri yaparak puan kazanabilirsiniz. Online videolar izlendiğinde, sadece çağrı üzerine reklamlar değil, aynı zamanda eğlence alanıyla ilgili kısa diziler ve diğer eğlenceli içerikler gibi çeşitli video içerikleri bulunmaktadır.

Ancak bu platformda sadece video izleyerek büyük miktarlarda para kazanma olasılığı oldukça düşüktür. Ancak diğer kolay çevrimiçi görevlerle birleştirildiğinde başarıya ulaşabilirsiniz. Ayrıca, bu sistem aracılığıyla online alışveriş yaparak gelir artırabilirsiniz. Her yönlendirme için 25 puan ödeyen ve faktörlerinin %10’unu size verecek olan referans programını da düşünmelisiniz.

MyPoints, diğer web siteleriyle karşılaştırılabilir bir puan sistemi kullanmakta ve 10 dolarlık bir  kayıt bonusu sunmaktadır. Ödemeler konusunda, minimum ödeme miktarı 700 puandır (5$ anlamına gelir). Puanlarınızı ödeme eşiğinde topladığınızda, çeşitli hediye kartları arasından seçim yapabilirsiniz, Amazon.com‘dan Walmart’a kadar geniş bir yelpazede hediye kartları sunmaktadırlar. Eğer hediye kartlarıyla işiniz yoksa, PayPal nakit parası almak için 3970 puan (25$) biriktirmeniz gerekecektir.

Sonuç olarak, MyPoints’te reklamları görüntülemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

6-     KashKick

KashKick, reklamlardan keyif alarak gelir elde edebileceğiniz popüler uygulamalardan birisidir. Uygulamanın sloganı “Eğlenirken para kazanın”. Sloganın bu şekilde tercih edilmesi aslında tesadüf değildir. Bilinçli olarak tercih edilmiştir.  Anlaşılacağı üzere platformda biraz eğlence bulunmaktadır.

Aplikasyonun isminde yer alan “Kash” kısmı bir puan sistemi veya benzeri bir şeye güvenmeksizin, görevleri yerine getirmek (reklamları görüntüleme dahil) ve gerçek para kazanmayı ifade eder.

Gelir kazandırmayı amaçlayan bir site olarak, diğer benzer siteler gibi panelinde yer alan görevleri gerçekleştirmek için ekstra zamanınızı kullanabilir, video kayıtları izleyebilir, video oyunlarına katılabilir ve diğer çeşitli görevleri yerine getirebilirsiniz. Görev çeşit miktarı belki çok fazla değil, ancak görev başına 5 ila 20 ABD Doları arasında kazanç sağlayabilmektedir. Bu da tek bir çaba ile oldukça iyi bir gelir elde edebileceğiniz anlamına gelir.

Puan birimi kullanılmadığı için, tüm kazançlarınızı doğrudan PayPal hesabınıza alırsınız, bu da online para kazanmak için hızlı ve kolay bir seçenek sunar. Minimum ödeme miktarı 10$‘dır. KashKick’in kullanımı tamamen ücretsizdir ve tavsiyelerinizin kazancının %25’ini size sağlayan bir öneri programına sahiptir.

Eğer potansiyel müşterinizi hediye kartı yerine doğrudan PayPal teşvikleri ile değiştirmek sizin için daha cazipse, reklamları izlemek ve diğer görevleri yerine getirmek için doğrudan PayPal ödüllerini sunan KashKick’i tercih edebilirsiniz!

7-     PrizeRebel

PrizeRebel, kolayca reklamların tadını çıkarabileceğiniz ve bu sayede para kazanabileceğiniz harika bir web sitesidir. 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren bu site, yaklaşık 5 bin kişilik bir kullanıcı tabanına sahiptir ve ayrıca reklam izleyerek para kazanmanın saygın bir yolunu sunmaya çalışmaktadır. Bu sayede paltform günümüze kadar kendi kullanıcılara, 20 bin doların üzerinde ödeme yapmıştır.

Bu avantajlı internet sitesi, sadece video kayıtları ve reklamların keyfini çıkararak değil, aynı zamanda anket doldurarak da kazanabileceğinizi gösterir. Arada sıra kazancınızı ikiye katlayabileceğiniz zorluklar da sunan aplikasyon, aynı zamanda online alışverişlerde indirimler sağlarlar.

Bu web sitesinin önemli bir özelliği, kayıt prosedürünün son derece basit olmasıdır. Örneğin, Facebook hesabınızı kullanarak kolayca kaydolabilirsiniz. Eğer Facebook kullanmıyorsanız, kaydolurken çok fazla kişisel bilgi istememeleri bir başka güzel ayrıcalıktır.

Site, ödemeler konusunda bir puan birimi kullanmaktadır, ancak minimum ödeme miktarı oldukça düşük ve sadece 2 dolardan başlamaktadır. Reklamları inceledikçe biriktirdiğiniz puanları, çeşitli hediye kartlarıyla (PayPal ve Google Play gibi seçenekler dahil) takas edebilirsiniz. Eğer hediye kartlarıyla ilgilenmiyorsanız, birikimlerinizi kolayca PayPal profilinize çekebilirsiniz.

Unutulmaması gerekir ki, PrizeRebel’in sunduğu özellikler, kullanıcıların aktivitelerle para kazanmak için tercih edebileceği harika yol olarak görülmektedir.

8-     QuickRewards

QuickRewards, video reklamlarını izleyerek kolayca para kazanabileceğiniz bir başka web sitesidir. Bu özel sitenin çekici tarafı, minimum ödemenin sadece 0,01 $ olmasıdır. Reklamların yanı sıra, eğitici ve eğlenceli video kayıtları ile popüler kültüre dayalı videoları izleyerek para kazanma fırsatına sahipsiniz. Herkes kendi ilgisine uygun görevi bulabilir.

Video eklemelerinin yanı sıra, anket yapma, oyun kazan gibi başka görevler de mevcuttur. Kullanım ücretsizdir ve tüm görevler çevrimiçi olarak gerçekleştirilir, bu da evde rahatınızda otururken kazanmak için ideal bir seçenek yapar.

Ne yazık ki, QuickRewards kayıt için bir bonus teklif sunmaz ve bir öneri programı da bulunmaz. Ancak, bu sitenin çok sayıda ödeme seçeneğine sahip olduğunu unutmamak önemlidir. Bunlar arasında hediye kartları çoğunluktadır, ancak tasarruf ve dergi abonelikleri gibi ilginç seçenekler de bulunmaktadır.

Sitede bir puan sistemi kullanılmaktadır. Gerçek para kazanmak yerine puan kazanırsınız. 1000 puan, 10 ABD dolarına eşdeğerdir. Elde ettiğiniz puanları bahsedilen hediye kartlarına kullanabilir veya PayPal profilinize transfer edebilirsiniz. PayPal aracılığıyla ödeme alabilmek için en az 0,01 ABD doları biriktirmeniz gerekir ve mevcut bir hediye kartı için en az 5 ABD doları biriktirmeniz gerekmektedir.

Video kayıtları ve diğer görevler uzunluğa bağlı olarak farklı puan değerlerine sahiptir. Video reklamları ne kadar uzun olursa, o kadar çok puan kazanırsınız. Ancak, video kayıtlarının eğlenceli olduğu göz önüne alındığında, bu, zahmetsiz ve keyifli bir şekilde kazanma fırsatı sunar!

9-     You-Cubez

You-Cubez, heyecan verici bir dokunuşa sahiptir. Uygulama ile video kayıtlarını izleyebilir ve gelir elde edebilirsiniz. Bu platform, hem çevrimiçi para kazanma aracı olarak hem de bir reklam ajansı olarak işlev görür. Bu, görevleri yerine getirerek kolayca para kazanabileceğiniz ve aynı zamanda kişisel işinizin reklamını yapabileceğiniz anlamına gelir! Bu iki yöntemle de gelir elde edebilirsiniz.

Minimum ödeme miktarını ulaşabilmek, abone olduğunuz kayıt planına bağlı olarak 2 ila 8 ABD Doları arasında değişir. Kaydolmak ücretsizdir. Başka kullanıcılara referans olmanız halinde referans başına %15 oranında ödeme yapma olanağı sunan bir öneri programı bulunmaktadır.

You-Cubez’e ulaşmanın birkaç yolu vardır. Platformun içeriğinde bulunan eğitim programının tanıtım videolarını  izleyebilir ve aynı zamanda ek gelir elde etmek için anketleri doldurabilirsiniz. Ödemeler doğrudan PayPal kullanılarak gerçekleştirilebilir veya bu web sitesinin türünün tek örneği olan belirli kripto para birimlerinde ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

You-Cubez ile reklamlardan para kazanmak oldukça kolaydır. Eğer pazarlamak istediğiniz bir hizmetiniz varsa, bu platform harika bir seçenektir ve bu olanağı değerlendirebilirsiniz!

10-  Earnable

Online videoları izleyerek nakit para kazanma konusunda listemizde son sırada Earnable bulunmaktadır. Standart olarak, video kayıtlarının yanı sıra anketleri tamamlayarak ve diğer çeşitli görevleri yaparak da kolaylıkla kazanç elde edebilirsiniz.

Bu sistemdeki video klipler aslında iki kaynaktan verilmektedir; bunlar arasında şüphesiz sizin için zamanınızı değerlendirecek eğlenceli reklamlar da bulunmaktadır. Üstelik doğal olarak hepsini izleyerek para kazanıyorsunuz!

Sitedeki minimum ödeme tutarı aslında sadece 1 $ ‘dır. Hediye kartları ve indirim kodları da platform ile kazanılabilmektedir. Ancak hediye karetları ve kodlar her tülkenin kendisine özgüdür. Bu sebeple Earnable’ın hangi ülkelerde faaliyet gösterdiğini önceden araştırmanızı tavsiye ederiz.

Platformun kullanımı tamamen ücretsizdir ve minimum ödeme tutarının düşük olması şüphesiz büyük bir avantajdır.

Görüleceği üzere, reklam izleyerek para kazanmanın pek çok alternatifi bulunmaktadır. Bu konuda kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bunlar dışında farklı bir seçenek arıyorsanız link kısalt para kazan sistemini deneyebilirsiniz.

Yorum yapın

Kazanmanın Yolu