Amazonda Para Kazanmak–2024 Amazondan Kazanma Yolları

Milyonlarca kişinin alışveriş yaptığı Amazonda para kazanmak ister miydiniz? Özellikle E ticaret firması sahipleri için Amazondan para kazanmak olmazsa olmazlar arasındadır.

E-ticaretin denizcilik sektörünü göz ardı ettiğini düşünüyorsanız, bu konuda telaş yapmaya gerek yok. Aslında bu sadece bir çeşit yer değiştirmeden ibarettir.

Walmart , Ebay.com, Shopify, ve Etsy gibi birçok online ticaret platformu evden para kazanma konusunda yardımcı olurken, bizim tarafımızdan favori olarak görülen çevrimiçi gelir kaynağı Amazon‘dur.

Amazon.com, e-ticaret alanına giriş yapmak isteyenler için önemli bir merkezdir. Amazon.com 2022’de açıklanan rakamlara göre, 502 milyar dolarlık bir gelir elde etti; bu gelirin yarısından fazlası aslında üçüncü taraf alımlarından geldi.

Amazon’da Para Kazanmak Nasıl Gerçekleşiyor?

Amazon'da Para Kazanmak Nasıl Gerçekleşiyor?
Amazon’da Para Kazanmak Nasıl Gerçekleşiyor?

Gerçekten de bunu başarmak için birçok etkili yöntem var (pazarlama ile veya pazarlamasız). Bu yüzden hangi taktiğin sizin için daha verimli olabileceğini belirlemenize yardımcı olacak bu yazı, Amazonda para kazanmak için bir çok etkili stratejiyi ele alıyor.

 • Perakende ürünleri Amazon.com’da satışa çıkarma
 • Amazon.com Influencer olma.
 • Amazon.com’a ürün tedarik etme.
 • Online arbitraj kullanarak online mağaza ürünlerini listeleme.
 • Perakende ürünleri Amazon’da satışa çıkarma.
 • Kendi yayınlarınızı Kindle Direct Publishing’de yayınlama
 • Özel marka ürünlerinizi Amazon’da listeleme.
 • Amazon İştirak Programına Katılma.
 • Amazon.com Temsilcisi olmak ve evden çalışma.
 • Satın alınan ürünleri perakende arbitraj ile devirme.
 • Kendi el yapımı ürünlerinizi Amazon.com Handmade aracılığıyla Amazon.com’da satışa sunma.
 • Kişisel tişörtlerinizi, şapkalarınızı, kahve kupalarınızı ve daha fazlasını satışa sunma.
 • Mechanical Turk programına kaydolma
 • Stoksuz satış yöntemiyle ürünleri stoklamadan satışa sunma.
 • Hizmetlerinizi Amazon.com Sağlayıcıları aracılığıyla sunma.
 • Evinizdeki eşyaları ikinci el pazarında satma.

1-    Amazon.com’da Özel Markalı Ürünler Satın

2024’te Amazon.com’da gelir elde etmenin en verimli yolu, aslında Amazon.com’un para kazandıran Amazon (FBA) sistemiyle özel marka ürünler satmaktır.

Amazon.com satıcılarının yaklaşık %60ıu işletmelerini özel marka stratejisi kullanarak idare ediyor.

Özel marka, önceden var olan bir ürünü özgünleştirerek tasarlamak, pazarlama ve şirket logolarınızı eklemek ve bunu müşterilere satmak prosedürüni içermektedir. Bu teknik yıllardır var ve birçok perakendeci tarafından kullanılıyor;

Amazon.com, FBA sayesinde ürünlerinizi teslim etme ve tedarik etme yeteneğine sahiptir. (Amazon Prime üyesi olursanız genellikle 2 gün veya daha kısa sürede). Bu, e-ticaret yapan birçok kişi için büyük bir avantajdır.

Amazon’da ürün sergileyerek ve satış yaparak küçük işletme sahiplerinin gelir elde etmesi mümkündür.

Bir dizi kolaylık sunan Amazon.com, kişisel markalamayı daha basit hale getirmektedir.

Alibaba gibi ürün tedariki konusunda size yardımcı olabilecek platformlardan kaynak bulmak ve ürünlerinizi üretmek oldukça basittir.

Ürününüzü oluşturduktan sonra, Amazon.com’un FBA hizmetini kullanarak kolayca satışa sunabilirsiniz. Satın alımları kargolamanız bile gerekmez!

 • Satıcılar, FBM’yi kullanarak kendi ürünlerini de kargolayabilirler.

Amazon.com’da özel Markaya Sahip ürünler satarak ne kadar gelir elde edebilirim?

Kendi marka ve logonuza sahip ürünleri satışa sunarak elde edebileceğiniz gelir elbette ürün ve satış rakamlarınıza göre değişken olacaktır. Ancak iyi satıcıların Her ürün ayda yaklaşık 600 ila 1.800 dolar arasında gelir kazandığını söyleyebiliriz.

Özel marka sahiplerinin çoğunluğu aylık satışlarından 4.000$ veya daha fazla kazanırken, %28’si %20 ve üzeri kar marjı yapmaktadırlar.

Ayrıca, Amazon satıcılarının ¼’ü ayda 20.000$ ila 270.000$ arasında satış rakamına ulaşabilmektedirler.

Bu da özel markalı ürünlerin gelir elde etme potansiyelini açıkça göstermektedir.

Amazon.com’da özel etiketli ürünler hakkında daha fazla bilgi nereden alabilirim?

2- Kitaplarınızı Kindle Direct Publishing’de Yayınlayın

Amazon'da Para Kazanmak- Amazon KDP
Amazon’da Para Kazanmak- Amazon KDP

Amazon.com’un Kindle Direct Publishing (KDP) hizmeti, kişisel olarak hazırladığınız kitaplarınızı Amazon.com üzerinde yayınlamanızı sağlar.

Elektronik formatın(PDF) yanı sıra, kitabınızın fiziksel kopyalarını da basmanıza olanak tanır.

Bu yöntemi kullanırken, genellikle büyük bir üretkenlikle mükemmeliği bulmanız gerekir. Birkaç önemli kitap yayınlamak mümkün olsa da, yayıncılık aslında gerçek anlamda bir yayıncılık arayışındadır.

Diğer yandan ne kadar çok eser oluşturursanız, o kadar çok kazanacağınızı da belirtelim.

Eğer gerçekten iyi bir kitap yazarı değilseniz veya bir yazmak için herhangi bir fikriniz yoksa, “düşük veya yada orta içerikli yayınlar” olarak adlandırılan şeyi oluşturarak KDP ile gelir elde edebilirsiniz.

KDP’den Kazanabilir miyim? Amazonda Para Kazanmak KDP ile Mümkün mü?

Amazon üzerinde mevcut olan her türlü yöntem gibi, kazanç potansiyeliniz de neredeyse sınırsızdır. Yapılan araştırmalar, bazı yazarların KDP ile her ay 10.000$-30.000$ralığında kazanabildiğini belirtmektedir

Amazon.com’dan para kazanma konusunda KDP yöntemi ile kitap üzerinden gelir elde etmek bu rakamları düşündüğümüzde ciddi bir kazanç olacaktır

Dijital kitabınızı oluşturduktan sonra eserinizi KDP kontrol panelinize gönderiyorsunuz. Her şey tamamsa son olarak satışların gerçekleşmesine izin veriyorsunuz. Bu stratejinin en büyük avantajı aslında stok konusunda size bir işlem düşmemesidir.

3-    Amazon.Com’da Toptan Ürünler Satışa Sunun.

Perakende satışla benzerlik gösteren toptan satış, Amazon.com üzerinde satılacak büyük miktarda ürün almayı gerektirir.

Ancak buradaki temel fark, çeşitli şirketlerin ürünlerini de satışa sunuyor olmanızdır. Bu sayede hem üretim hem de markalaştırma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Bu yöntem, Amazon.com üzerinden para kazanmak için en popüler seçeneklerden biridir.

Amazon.Com’da Toptan Ürünler Satışa Sunarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Amazon.com’daki toptan satıcıların büyük çoğunluğu düzenli satışlardan aylık olarak 3.000$ ile 6000$ aralığında gelir elde ediyor.

Toptan ürünler satışa sunmak, Amazon’da ürün satma konusunda en yaygın ikinci tekniktir. Satıcıların bir bölümü, toptan satış yöntemini kullanmaktadır. Bu da toptan satışın gerçekten para kazanmak için harika bir yol olduğunu göstermektedir.

Bunun özel markalı satış yönteminden daha rekabetçi olabileceğini unutmayın. Özel markalı ürünlerde rakibiniz az sayıda olabilir. Ancak toptan eşya üzerine yoğunlaştığınızda aynı ürünle ilgili başka satıcılar da olacaktır. Bu durumda rekabeti doğruruz. Fiyatlarınızı daha alt seviyeye çekerek rekabette güçlü olabilirsiniz.

Şunu da unutmayın. Bir üründen para kazanmak aslında satın alma sırasında belirlenen fiyattan ortaya çıkar. Eğer ürünlerinizi yeterince indirimli bir fiyata alamazsanız, kazanç elde edemezsiniz.

4-    Online Arbitraj Kullanarak Online Mağaza Ürünlerini Değerlendirin.

Online arbitrajı kullanarak, fiziksel mağazalardan ürün almak yerine farklı online ticaret mağazalarından ürünleri satın alıp Amazon.com’da satışa sunabilirsiniz.

Perakende arbitraj ile karşılaştırıldığında, yerel perakende mağazalarına bağlı kalmanız gerekmez. Online arbitrajda stok edinme seçenekleri neredeyse sınırsızdır. Walmart, eBay.com, , Hedef, CVS, Home Depot ve daha birçoğu gibi çeşitli online satıcıların ürünlerini satın alıp yeniden satma imkanınız vardır.

Amazon.Com’da Online Arbitraj Kullanarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Online arbitraj ile elde edilebilecek kazançlar, işletmenize ne kadar çok zaman ve enerji harcadığınıza bağlıdır. Eğer internet üzerinden kar kazandıracak ürünleri bulmakta zorlanıyorsanız, gelir elde etme şansınız azalacaktır.

Kısacası, kazanabileceğiniz paralar var, yapmanız gereken sadece hepsini bulmak.

5-    Perakende Arbitraj ile Alınan Ürünleri Değerlendirin.

Öncelikle Perakende Arbitrajın ne demek olduğunu örnekle açıklayalım. Yabanıc bir film olan “the Office” filmini bu örnek için kullanabiliriz. Söz konusu filmde Noel sezonu geldiğinde Unicorn kraliçesi oyuncakları uygun bir fiyattan toplamış ve noele yakın bir zamanda müşterilere 200$ civarında satışa sunmuştur. Bu durum Perakende arbitraja iyi bir örnektir.

Perakende arbitraj için yurt dışı satış yapan Aliexpress, Alibaba, Walmart, Target, Barnes & Noble gibi bir perakendeciye giderek indirimli ürünler bulup satın alabilirsiniz. Daha sonra bu ürünleri Amazon.com’da daha yüksek bir fiyatla satarsınız.

Amazon.Com’da Perakende Arbitrajı İle Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Perakende arbitraj, düşük risklidir. Ancak biraz biraz zorlukları bulunmaktadır. Buna rağmen Amazon.com’da gelir elde etmek için hızlı ve etkili bir yöntemdir. Perakende arbitraj ile ayda birkaç yüz ila birkaç bin dolar arasında kazanabilirsiniz.

Bir arbitraj satıcısı olmak istiyorsanız, her şeyden önce sabırlı olmanız gerekecektir. Satıcıların büyük bir kısmı, bazen gerekli olan ürünleri bulmak için mağaza mağaza dolaşabilirler. Bu duruma da hazırlıklı olmak gerekir.

Ama moralinizi bozmayın! Birçok insan Amazon.com satış deneyimine bu strateji ile başlar.

6-    Amazon.com İnfluencer’ı Olun

Amazon.com İnfluencer'ı Olun
Amazon.com İnfluencer’ı Olun

Amazon.com İştirakçileri Programının bir başka türü de Amazon İnfluencer Programıdır. Amazon.com’da sevdiğiniz ve kesinlikle önerdiğiniz ürünlerle birlikte kişisel vitrininize sahip olabilirsiniz.

Ayrıca, ürünleri inceleyen online videolar oluşturabilir, bu videoları Amazon.com’daki gerçek ürün listesinde görüntüleyebilirsiniz. Böylece bir kişi video klibinizi izledikten sonra satın alırsa komisyon ek olarak komisyon kazanabilirsiniz.

Amazon ile para kazanmak, TikTok, Instagram ve YouTube’daki influencer‘lar arasında son derece popüler hale geldi. Bu sayede, influencerlar izleyicileri, ürünleri satın almaları için Amazon.com mağazalarına yönlendirmektedirler. Bir açıdan referans olma işlemini gerçekleştirirler.

İnfluencer olmanın güzel yanı, ürün sahipleri tarafından tercih edilebilmek için çok büyük bir takipçi kitlesine sahip olmanın şart olmamasıdır. Yüzlerce hayranınız olsa da olmasa da yine de reklam alabilirsiniz.

Instagram, Facebook, TikTok veYouTube profilinizle programa katılabilirsiniz.

Amazon.Com Influencer’ı Olarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Influencer’lar her ay birkaç yüz kişiden binlerce kişiye kadar geniş bir kitleye ulaşabilmektedirler. Bu şekilde gerçekleştirilen satışlardan kazanılan gelir de değişiklik göstermektedir.

Kazanılan yüzdelik oranlar, kategorilere bağlı olarak her satın almada %1’den %20’ye kadar değişir. Reklamını yaptığınız firmanızı ne kadar çok girişimle tanıtırsanız ve önerdiğiniz ürünlere ne kadar çok web sitesi trafiği yönlendirirseniz, o kadar fazla kazanç elde edersiniz.

Mutlaka Okuyun: Para Kazandiran oyunlar ile nasıl kazanırım? Hangi oyunlar ile para kazanılıyor?

Amazon.com Influencer Programı, içerik oluşturucular ve özel markalarla birlikte giderek daha popüler hale geliyor. Bu yüzden başlamak için iyi bir zaman bir zaman.olabilir.

7-    Amazon.com Handmade ile Kendi Ürünlerinizi Amazon.com’da Satın.

Sanatsal bir yeteneğiniz varsa, ürün ve fikir üretme konusunda sıkıntı yaşamıyorsanız, Amazon.com Handmade tam size göre olabilir!

Eğer platforma doğrudan katılırsanız, Amazon.com Handmade, zanaatkarlara kendi ürünlerini yapma ve Amazon.com’un platformunu kullanarak satma fırsatı sunar.

Bu yöntem, ürünlerinizin kalitesini korumak için biraz daha fazla çaba gerektirebilir. Çünkü tüm işlemleri kendi başınıza yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak, Amazon.com’un markanıza sağladığı geniş erişim bu konuda size yardımcı olacaktır.

Amazon.com Handmade, geniş bir müşteri kitlesinin benzersiz ürünlerini bulmasına yardımcı olurken, evinizden para kazanmanızı da sağlar.

Amazon.Com’da El Yapımı Ürünler Satarken Ne Kadar Kazanabilirim?

El yapımı ürün satan firmaların yarısından fazlası her ay ortalama 1.000$’ın üzerinde gelir elde ediyor.

Amazon.com’un devasa hedef pazarıyla, Amazon.com Handmade ile kazanma potansiyeliniz yüksektir.

Amazon’un maliyet oluşturan bazı ücretleri olmasına rağmen, El yapımı satıcıları satışlarından kar elde eder. Handmade satıcılarının üçte biri satış üzerinden %20’lerde bir kazanç sağladıklarını belirtmektedirler.

8-    Amazon.com İştirakçi Programına Katılın.

Amazon.com üzerinden para kazanmanın başka bir benzersiz yolunu (stok için herhangi bir ücret ödemeden) farklı markaların ürünlerini tanıtarak ve Amazon.com İştirakçi Programı aracılığıyla bu satışlardan bir komisyon alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Amazon.com’daki ürünleri nasıl tanıtabilirsiniz?

Bu konuda bir dizi yöntem mevcuttur, ancak en yaygın ve etkili tekniklerden biri blog yazıları, YouTube kanalları, TikTok ve diğer çeşitli sosyal medya platformlarıdır. (Bu durumda reklamlar vermek youtube üzerinden para kazanmaya bir örnektir, kanal sahibi bu şekilde de gelir elde edecektir. Bu konudaki yazımızı okuyabilirsiniz.)

Amazondan para kazanmak adına ürün bulma işleminde şu yöntemi deneyebilirsiniz. Amazon.com’da kendinize göre bir ürün bulun, bu ürün hakkında sosyal medya kanal sahipleri ile iletişime geçerek konuşun. Kanal sahiplerine, sattıkları ürün başına komisyon teklifinde bulunun.

Sosyal medya platformlarını kullanırken, aslında elde ettiğiniz ürünlere ihtiyaç duyabilecek binlerce kişiyle bağlantı kurma potansiyeliniz olur. Bu, size daha fazla ortaklık ve satışlardan komisyon kazandırma olanağı sunar.

Amazon.Com İştirakçileri Tam Olarak Ne Yapmaktadır?

Amazon.com İştirakçileri, özel web bağlantılarına erişmek için abone olduğunuz bir ortaklık programıdır.

Bağlantıyı paylaştığınızda ve bir satın alma gerçekleştirildiğinde, satışın bir yüzdesini kazanırsınız.

Amazon.Com Ortağı Olarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Ortaklar ayda birkaç yüz dolardan on binlerce dolara kadar kazanç elde edebilmektedirler. Bu miktar çalışma zamanına, satılan ürüne ve kurulan ilişkilerin düzeyine göre değişiklik gösterir.

Amazon İştirakçi programı, internet üzerinde en tanınmış ortaklık programlarından biridir.

Komisyon oranları, ücret türüne bağlı olarak değişebilir. Yaklaşık olarak %3-5 civarında komisyon oranları mevcuttur. Satış fiyatları ve bu web bağlantılarını paylaşarak elde ettiğiniz miktar komisyon oranını değiştirmektedir.

Bu yolun önündeki en büyük engel, bir web fenomeni olmanız gerekliliğidir. Saygın bir sosyal medya sitesi veya blog takipçiniz yoksa, satın alma işlemi yapamazsınız. Bu durum da sosyal medya kanal sahibi için komisyonlar alamamakla sonuçlanır.

İştirak sahibi olarak sosyal medya da da güçlü bir yapı oluşturarak TikTok gibi platformların gücüyle, hızla kazanmaya başlayabilirsiniz.

9-    Amazon.Com Merch ile İstediğiniz Zaman Kendi T-Shirtlerinizi, Şapkalarınızı, Kahve Kupalarınızı Ve Daha Fazlasını Pazarlayın.

Bir t-shirt veya kahve kupası için müthiş kariyer fikirleriniz var ama bunları üretmek için sermaye ayırmak mı gerekiyor? Ancak yeterli sermayeniz yok mu? Bu noktada imdadınıza Amazon.com Merch. Yetişiyor.

Merch, tasarımlarınızı Amazon.com’un veritabanına yüklemenize ve talep üzerine baskı hizmeti sunmanıza olanak sağlar. Bu tasarımlar t-shirtlerde, çantalarda, kahve kupalarında, şapkalarında ve daha pek çok üründe kullanılabilirmektedir.

Bir satış gerçekleştiğinde, Amazon.com sizin yerinize ürünü üretir, gönderir Ve Siz De Satışınızdan Elde Ettiğiniz Parayı Hesaplarsınız.

Amazon.Com Merch İle Amazon.Com’da Ne Kadar Kazanabilirim?

Merch ile bir ürün sattığınızda, Amazon.com size bu satıştan bir telif hakkı ücreti öder. Kazandığınız telif hakkı, ürünün fiyatına bağlı olarak yaklaşık %13 ile %37 arasında değişen bir orana sahiptir. Sattığınız ürün ne kadar pahalıysa, kazandığınız telif hakkı ücreti de o kadar yüksek olur.

10-    Dropshipping ile Stok Yapmadan Ürünleri Pazarlayın

Dropshipping ile Stok Yapmadan Ürünleri Pazarlayın.
Dropshipping ile Stok Yapmadan Ürünleri Pazarlayın.

Eğer çok fazla sermayeniz yok ama Amazon.com’da gelir elde etmenin bir yolunu arıyorsanız, dropshipping tam size göre olabilir!

Dropshipping, ürünleri satın almadan önce listelemenize imkân sağlar. Sadece sipariş edilecek ürünleri listelersiniz ve bir müşteri bir satın alma işlemi gerçekleştirirse, tedarikçinizden daha düşük bir maliyetle malı alır ve tüm teslimat sürecini müşterinize yönlendirirsiniz.

Ürün Satıcısı olarak, hiçbir zaman ürünle fiziksel olarak temas etmeden veya ona bakmadan para kazanabilirsiniz! Tedarikçiniz sizin için tüm lojistikleri halleder.

Amazon.Com’da Dropshipping İle Ne Kadar Kazanabilirim?

Dropshipping’in yanı sıra, en önemli husus güvenilir bir tedarikçi bulmaktır. Güvenilir bir tedarikçi edinmeden, dropshipping ile sürekli gelir elde etmek mümkün olabilir,ancak bazen işiler karmaşık hale gelebilir.

Kaliteli bir ürün tedarikçisi bulmakta başarılı olursanız, bu strateji ile elde edebileceğiniz kazanç potansiyeli neredeyse sınırsızdır.

11-Evdeki kullanılmış eşyalarınızı satın.

Henüz duymamış olabilirsiniz fakat, kullanılmış ürünleri Amazon.com’da satmak, Amazon.’dan gelir elde etmenin kullanışlı bir yoludur.

Lakin bu noktada şunu hatırlatmalıyız. Amazon.com, ebay.com veya Facebook Marketplace gibi her türlü kullanılmış ürünün listelenmesine izin vermiyor; Amazon.com’un kurallarına ve ayrıca kullanılmış ürünlerin listelenebileceği kategorilere uymalısınız.

Örneğin, giysi, bebek eşyaları, güzellik ürünleri veya market ürünleri gibi kategorilerde kullanılmış ürünlerin satışına kesinlikle izin verilmemektedir.

Kullanılmış ürünler için ideal bir kategori, kitaplar olabilir. Kitapların yeniden satışı, Amazon.com’daki binlerce satıcı arasında oldukça popüler bir stratejidir. Ancak, bu sadece kitaplarla sınırlı olan ‘perakende arbitraj’ olarak adlandırılır.

Amazon.Com’da Kullanılmış Ürünler Satışı İle Ne Kadar Kazanabilirim?

Kazanacağınız para, çaba ve harcadığınız zaman, hangi ürünlerin kullanıldığına ve hangi kategorilerin kullanıldığına bağlıdır. Evinizdeki birkaç eşyadan kurtulmak için listeye koymakla bile, kar etmeye başlayabilirsiniz.

 Amazon.com’da uygun fiyattan daha önce okuduğunuz eski kitapları listeleyebilirsiniz. Bu şekilde iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Amazon.com’da Hiçbir Satış Yapmadan Nasıl Kazanç Sağlanır?

Amazon.com’da ürün listelemeyi veya başka firmaların ürünlerini pazarlamayı düşünmüyorsanız, aşağıda hiçbir şey listelemeden Amazon.com ile gelir elde edebileceğiniz bazı kanıtlanmış ve test edilmiş yöntemler bulunmaktadır.

12-İşletmelerinizle Amazon.Com Hizmetleri Üzerinden İş Yapın.

Amazon.com sadece bir e-ticaret platformu değildir. Esasında onlar da hizmet sektöründe yer almaktadırlar.

Temelde Amazon firması, işletme sahiplerinin sundukları hizmetleri online olarak pazarlamaya imkan sağlar.

Bu nedenle, eğer gerçekten bir tesisatçı, çim bakım uzmanı, evcil hayvan bakıcısı veya eğitim verebilecek kapasitede öğretmenlik yapabilirseniz, Amazon.com üzerinden, yardıma ihtiyaç duyan insanlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Amazon.Com Hizmetleri ile Ne Kadar Kazanabilirim?

Amazon hizmetleriyle kazanmak istediğiniz para çabanıza bağlı olarak değişiklik gösterir. Amazon piyasası oldukça rekabetçi bir alandır. Ancak doğru düşünce ve stratejilerle Amazon.com hizmet platformunu kullanarak hizmet tabanlı işinizi hızla büyütebilirsiniz.

13-Amazon.Com’un Çeşitli Tedarik/Dağıtım Tesislerinde Çalışın.

Bu aslında son zamanlarda haberlerde de sıkça yer alan bir kazanma yöntemidir. Amazonun tedarik merkezinde çalışmak demek Amazon.com’un devasa merkezlerinde iş yapmak demektir.

Bu iş fikri elbette amazonun merkezinde yaşayanlar için geçerlidir. Dolayısıyla diğer ülkelerde olanlar için tedarik merkezi ağında çalışmak pek olası görünmüyor.

Amazon.com, Amazon’un kendi ürünlerinin dışında birinci ve üçüncü taraf satıcılar için paketleme, depolama ve nakliye hizmetleri sunmaktadır.

Amazon.Com’un Bir Dağıtım Merkezinde Çalışarak Ne Kadar Gelir Elde Edebilirim?

Amazon.com’un depolama tesislerindeki çalışanların saatlik ücretleri yaklaşık 20$ civarındadır. Söz konusu para tam zamanlı çalıştığınızı düşünürsek yıllık ortalama 40.000$ bir kazanç anlamına gelir.

Ek olarak, amazon merkezinde çalışmakla işin sunduğu faydalardan da yararlanabilirsiniz. Bunun yanında ayrıca ek gelir elde ederler.

14-Mechanical Turk Platformuna Katılın.

Amazon.com’un Mechanical Turk (MTurk) aslında crowdsourcing tabanlı bir pazardır.

Amazon.com’un sıradanın dışına çıkan biraz farklı bir yanı vardır. Mechanical Turk (MTurk) adı verilen farklı bir isme sahiptir. Bu bölüm, Gerçekte, veri doğrulama, analiz ve hatta anketlere katılım gibi dış kaynaklı görevler için bir merkez işlevi görür.

İsmi uzmanlık sistemini çağrıştırsa da Mechanical Turk aslında sizin gibi yüzlerce (ve hatta binlerce) uzaktan çalışanın birlikteliği ifade eder.

Mechanical Turk platformu ile Amazon.com’a ne kadar gelir sağlayabilirim?

Mechanical Turk, Amazon.com’un birçok iş modeline kıyasla biraz daha az enerji harcamayı gerektirir. Durum böyle olunca kazanılacak gelir de biraz daha az olur.

Ancak, internet kaynakları, Mechanical Turk çalışanlarının saatte 6 ila 10 dolar arasında, hatta 20 saatlik bir çalışma haftası için yaklaşık 100$ ila 250$ arasında gelir bekleyebileceğini gösteriyor.

15-Amazon.com temsilcisi olarak evden çalışın

Amazon.com, dünya çapında 1,5 milyonun üzerinde çalışanıyla Dünya’nın en büyük şirketler arasında yer alır.

Genellikle, bu personelin tamamı Amazon.com’un Seattle, Washington’daki merkez ofisinde çalışmamaktadır.

Amazon’un depolama merkezlerinde görev yapanların saat başına kazançlarının saatlik yaklaşık 20$ civarında olduğunu belirtmiştik. Bu, full-time bir role baktığımızda yıllık ortalama 40.000$ civarında olacaktır.

Ayrıca, çalışanlar ek olarak işlerinin sağladığı avantajlardan faydalanırlar. Bu şekilde yeni bir kazanç elde etmiş olurlar.

Yorum yapın

Kazanmanın Yolu