Link Kısalt Para Kazan 2024 – Hızlı Ödeme Al

 Link kısalt para kazan siteleri 2023 yılında da ek gelir kazanmak açısından değerlendirilebilecek alternatif kazanç listeleri arasında yer aldı. Bu durum 2024’e geçtiğimiz şu zaman aralığında da devam ediyor. Online girişim konusunda pek çok insanın denediği yöntemlerden birisi olan link kısaltarak para kazanma yolu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda popülaritesini koruyarak kullanılmaya devam etmektedir.

Link TL kısalt para kazan metodunu kullanarak özellikle blog veya web site sahipleri kazançlarını arttırmaya çalışmaktadır. Bu siteler, paylaştıkları linkler ile çok daha fazla alternatif gelir elde ederek kazanç türlerini çoğaltmaya çalışmaktadırlar. Ancak herhangi bir blog veya web sitesi sahibi değilseniz de link kısalt para kazan özelliğini kullanabilirsiniz. Bu konudaki detayları yazımızın devamında belirteceğiz.

İçeriğimizde, ek gelir elde etmek amacıyla çalışma yapmak isteyenler için link kısalt para kazan nasıl yapılır sistemi üzerine açıklamalar yapmaya çalıştık. Bu konuda en çok kazandıran siteleri derleyerek nasıl kullanılacakları hakkında bilgiler aktaracağız. 

Blog yazarak para kazanmak istermisiniz? Hemen yazımızı okuyun!

Link kısalt para kazan siteleri hakkında açıklamalara başlamadan önce bu yöntemle nasıl para kazanılır, link yani url’nin ne anlama geldiği ve bunların bizim için neden önemli kazandığı hakkında kısa bir bilgilendirme yapmamız gerekmektedir.

Link Kısalt Para Kazan Nedir? URL kısaltma İşlemleri 2024’te Nasıl Yapılır?

URL kısaltma işlemleri, Bir web sitesinin adresinin kısaltılması anlamına gelir. Yazılışı zor veya anlaması kolay olmayan bir URL’nin ziyaret eden kişiyi hedef bağlantıya götürebilmek için kısaltılarak kullanılmasına link kısaltma yöntemi denir. Bu yöntemde Ana Link’in gittiği hedef sayfa değişmez.

Sosyal medya kullanımının yaygın olarak gerçekleştiği şu günlerde link kısaltma işlemleri gerekli görülen faaliyetler arasındadır. Link kısalt para kazan sitelerinin yardımlarıyla bir kullanıcı kısaltılmış URL’ye tıkladığında yine daha önceki hedef sayfanın aynısına ulaşır. Aradaki tek fark geçiş sürecinden kaynaklanan bir kazancın ana URL sahibine yansıtılmasıdır.

Böyle bir işlemi gerçekleştirebilmeniz için profesyonel bir içerik üreticisi veya üst seviye bir web sitesine sahip olmanız gerekmez. Bu yönüyle URL kısaltma işlemlerinin herkese hitap ettiğini söyleyebiliriz.

Link kısalt para kazan nasıl yapılır? 

Link kısalt para kazan yöntemini kullanarak kazanç elde etmeye çalışmak günümüzün en kolay ve performans açısından en karlı işleri arasında yer alır.  Ancak bu tür kolay işlemleri gerçekleştirebilecek güvenilir link kısaltarak para kazan siteleri bulmak çok da kolay değildir. Bu amaca uygun olarak faaliyet gösteren sitelerden bazıları maalesef yasal olmadıkları gibi kullanıcıların ödemelerini yapmamaktadırlar.

Bu tür sebeplerden dolayı link TL kısaltıp para kazan sistemi içerisinde yer almak istiyorsanız adamlarınızı temkinli atmalısınız. URL kısaltma, son derece kolay bir takım kopyalama yapıştır işlemlerinden oluşmaktadır.  Yapmanız gereken sadece kısaltmak istediğiniz URL’yi kopyalayarak URL kısaltma sitesine yapıştırmanız ve bu sitenin size vereceği kısaltılmış linki paylaşmanızdır.

İlginizi çekebilir:

Bundan sonraki bölümde ziyaretçileriniz kısaltılmış linke tıklarlar. Kısa bir reklamla karşılaşırlar ve sonrasında ilk kopyalama yaptığınız ana siteye yönlendirirler. Link kısaltma işlemleri tam olarak bu şekilde gerçekleşir. 

Link kısalt para kazan sitelerindeki URL kısaltıcılar nasıl çalışır?

Bir kısaltarak para kazanma sistemi üzerine çalışmak istiyorsanız ilk olarak bu sistemin nasıl çalıştığını tam olarak öğrenmelisiniz. Sistem genel olarak aşağıdaki gibi çalışmaktadır.

Link kısaltma siteleri mantık açısından kısalttığınız URL’leri hafızalarına kaydederler. Bu URL’ler paylaşıldığında, URL sahibinin ana sayfasına her paylaşım işlenir.

Bir ziyaretçi web sitesinde, blogunda veya sosyal medya sayfasında, kısaltılmış olan URL’ye tıkladığında link kısalt para kazan sitesindeki profil hesabınıza belirli bir alacak eklenir. Ayrıca istatistikler bölümünde kısalttığınız linklerin tıklanma sayıları, gelir paylaşımları ve buna benzer birçok istatistiği görebilirsiniz.  Verilen bilgiler siteden siteye farklılık gösterse de genel olarak bu şekildedir.

En çok Kullanılan Link Kısalt Para Kazan Siteleri 2023

1-    Shrinkearn.com

ShrinkEarn.com, kullanıcılarına ödeme seviyelerine yüksek tutarak en üst tavan rakamlardan ödeme yapmayı kendisine hedef edindiğini açıklayan ücretsiz bir link kısalt para kazan sitesidir. 

Platform kullanıcılara gösterim başına ücret ödemesi yapmaktadır. Bu sistemin ismi ne RPM denilir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gösterimleri incelediğimizde 1000 gösterim üzerinden 20 dolarlık bir kazanç bu ülke üzerinden paylaşım yapanları beklemektedir.

Platformu ayrıca kullanıcılara farklı yöntemler ile ek gelir elde etme şansını da tanımaktadır. Bunlardan bir tanesi de arkadaş davet etme yöntemi. ShrinkEarn.com ile davet ettiğiniz arkadaşlarınız için %20 oranında bir komisyon verilmektedir.

Kullanılabilirlik açısından ShrinkEarn.com link kısaltarak para kazanma sitesi, hem mobil hem de masaüstü üzerinden giriş yapabilme şansını tanıması nedeniyle rakiplerine oranla bir adım önde görünmektedir.

Kullanıcı yorumları üzerinden yapılan incelemede genel olarak memnuniyet olduğu görülmektedir. Yorumlarda ödemelerin zamanında yapıldığı belirtilmiş. Bu durum ShrinkEarn.com sitesine olan güveni arttırmaktadır.

ShrinkEarn.com ile nasıl para kazanılır?

ShrinkEarn.com sitesi ile kazanmaya başlamak son derece kolay görünmektedir. Benzerlerinde olduğu gibi bu site üzerinden link kısaltma işlemleri yapılarak kısaltılan link paylaşılmalıdır.

Your link is here” Yazan bölümü kısaltmak istediğiniz URL’yi yapıştırarak arama tuşuna bastığınızda kısaltılmış URL hemen karşınıza çıkmaktadır. Ancak kısaltma işlemlerini gerçekleştirebilmeniz için Siteye kayıt olmanız gerektiğini hemen belirtelim. Kayıt olma işlemlerindeki amaç sizi yormak değil kazançlarınızın istatistiğini tutmaktır.

ShrinkEarn - Link Kısalt Para Kazan
Shrinkearn – Link Kısalt Para Kazan

Kısa bir kayıt işlemi ardından URL kısaltma servisini kullanabilmeniz artık mümkündür. Ayrıca kısaltma sonrasında ziyaretçilerinizin yapmış olduğu paylaşımları ve istatistiklerine kendi paneliniz üzerinden takip edebilirsiniz. Yine bu paneliniz üzerinden belirli aralıklarla kazançlarınızı izlemeniz mümkündür.

ShrinkEarn - Kullanıcı Analitik Profil Sayfası
ShrinkEarn – Kullanıcı Analitik Profil Sayfası

Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan biriyseniz link kısal para kazan yöntemi ile url’lelirinizi geniş bir kitleye yayabilirsiniz. Bu yöntemle oturduğunuz yerden, kısaltılmış linklerin nasıl yayıldığını takip etmek son derece kolaydır

ShrinkEarn.com’dan Kazandığım parayı nasıl çekebilirim? 

Uygulama üzerinden sağlıklı bir para çekimi yapabilmek için kayıt olma esnasındaki profil bilgilerine doğru girdiğinizden emin olmalısınız. İlk üyelik sırasında en çok yapılan hatalardan bir tanesi profil bilgilerini eksik veya yanlış girmektir. Bu durum ödeme sayfasına gelindiğinde problem oluşturmaktadır. Dolayısıyla link kısalt para kazan siteleri üzerinden kazanç elde etmek istiyorsanız profil bilgileri kısmına önem verin.

ShrinkEarn.com sitesi yöneticileri kullanıcıların kazanmış olduğu ücretlerin günlük olarak hesaplarına yapıldığını belirtmektedirler.

ShrinkEarn.com ödeme eşiği ne kadar?

ShrinkEarn.com sitesi ödeme kurallarını incelediğimizde 3 dolarlık bir ödeme eşiğinin olduğunu görmekteyiz. Bu durum ne demektir diye düşünüyorsanız, kazançlarınızı talep edebilmek için minimum 3 dolarlık bir bakiyeye ihtiyacınız olduğunuzu söyleyebiliriz.

Kazandığınız bakiyeler 3 dolar olduğu andan itibaren sistem üzerinden paranızı talep edebilirsiniz.  Uygulamanın ödeme yöntemleri çeşitlilik açısından kullanıcıları zora sokmayacak türden görünüyor.  Web money, Payeer, Paytm, Upı ve banka havalesi, Google Pay, Perfect Money, PayPal gibi pek çok ödeme yönteminden birini tercih ederek kazançlarınızı çekebilirsiniz.

ShrinkEarn.com’un Sahip olduğu Özellikleri 

 • ABD üzerinden 1000 gösterim başına 20 dolarlık bir ödeme,
 • Ödemelerin günlük olarak hesaplara yapılması,
 • Minimum ödeme eşiğinin $3 olması,
 • Gelişmiş müşteri hizmetleri,
 • Uygulama yöntemi olarak web Money, Payeer, Paytm, Upı ve banka havalesi, Google Pay, Perfect Money, PayPal gibi pek çok ödeme yönteminden birini içermesi

 Uygulamanın özellikleri arasında gösterilebilir.

2- Linkvertise 

Linkvertise - Link Kısaltarak Para Kazan
Linkvertise – Link Kısaltarak Para Kazan

Linkvertise link kısaltarak para kazanma sitesinin vermiş olduğu 1000 görüntüleme başına 70 dolarlık ücret ile, bu alandaki en büyüklerden birisi olmayı hedeflediğini görebiliyoruz.

Uygulama ile kazanç elde edebilmek bir webmaster için son derece kolaydır. Üstelik Linkvertise sitesinin pop up reklamlardan uzak durması ziyaretçilerin de bu tür uygulamalardan kaçınmasını engellemektedir.  Bu açıdan baktığımızda ziyaretçileri de sistemden uzaklaştırmayan bir uygulamaya sahip olan Linkvertise, hem kullanıcıları hem de ziyaretçilere memnun etmeye çalışmaktadır.

Kuruluş tatili itibariyle 4 yaşında bulunan uygulama kısa sürede geniş bir alana yayılmayı başarmıştır. 2019 yılından beri günden güne daha çok alana yayılmayı hedefleyen uygulama ile link kısalt para kazan özelliğini hayata geçirebilmekteyiz.

Ülkelerden gelen ziyaretçi sayılarına baktığımızda dünya genelinde en az 185 ülkenin bu uygulamayı kullandığını görebilmekteyiz. Bu kadar çok ülke tarafından kullanılmasının nedenlerinden bir tanesinin kısaltma işlemlerinin basit ve hızlı olması gösterilebilir. 

Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde Linkvertise sitesinin elde edilen kazançları zamanında ödediğini görebilmekteyiz. Yorumların geneli bu konuda uygulamanın zamanında ödeme yaptığını belirtiyor. Bu durum ödeme konusunda Linkvertise sitesinin zorluk çıkarmayacağını bir kanıt olarak gösterilebilir.

Linkvertise Link kısalt para kazanma sitesinin özellikleri nelerdir?

 • Linkvertise sitesi için ödeme eşiği 10 dolardır. Bu durum ödeme alabilmek için hesabınızda En az 10 dolar olması gerektiği anlamına gelir.
 • Uygulamanın istatistik ve yönetim tablosu son derece basit görünmektedir. Kısa bir inceleme ardından kolaylıkla işlemleri yapabilirsiniz.
 • İlk kayıt sırasında 2 dolarlık bir hoş geldin bonusu kazanmaktasınız.
 • Bağlantıları kolaylıkla kopyalayarak kısaltma işlemini gerçekleştirebilirsiniz

3- SHRTFLY

SHrtFly - Link Kısaltarak Para Kazanma Sitesi
SHrtFly – Link Kısaltarak Para Kazanma Sitesi

SHRTFLY, yeni kurulan link kısalt para kazan siteleri arasında yer almaktadır.  Rakiplerine oranla SHRTFLY sitesi, görüntüleme başına oldukça iyi rakamlar ödemektedir. Bu durumun nedenleri arasında firmanın yeni kurulması ve piyasada alan kapmaya çalışması sebep olarak gösterilebilir.

Kullanıcılarına sunmuş olduğu araçlar ve hizmetler nedeniyle pek çok kişi tarafından uygulama tercih sebepleri arasında gösterilmektedir.

Bir web sitesi sahibi veya içerik yayınlayan bir blog yöneticisi olarak banner reklamları ile URL bağlantılarınızdan güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Benzerlerinde olduğu gibi linklerin kopyalanması ve yapıştırılması şeklinde basit birkaç adım ile tüm işlemleri gerçekleştirebilmektesiniz. Bu süreçte tek yapmanız gereken url’leri web sitesi üzerinden kısaltmak ve paylaşarak online para kazanmanın tadını çıkarmaktır.

SHRTFLY link kısalt para kazan sitesi ortalama olarak 1000 görüntüleme başına 2 dolar ile 21 ABD doları kazandırmaktadır. Bu durum ziyaretçilerin girmiş oldukları ülkeye bağlı olarak değişiklik gösterir.

SHRTFLY sitesinden para çekmek için eşik Değer nedir?

Pek çok link kısalt para kazan sitesinde olduğu gibi SHRTFLY üzerinden elde etmiş olduğunuz gelirleri hesabınıza çekebilmek için ulaşmanız gereken bir eş değer ücret bulunmaktadır. Bu eşdeğer ücret 5 dolar olarak belirlenmiştir. Hesabınızdaki miktar 5 dolar ulaştığı andan itibaren çekme talebinde bulunabilirsiniz.

SHRTFLY uygulamasının sahip olduğu özellikler nelerdir?

 • Uygulamanın minimum ödeme eşiği 5 dolardır.
 • Arkadaş davet etme sistemi ile ek bir gelir elde edebilirsiniz. Bu şekilde çağıracağınız arkadaşlarınız üzerinden %30 referans Kazancı elde etmeniz mümkündür.
 • Ödeme süresi günlük olarak belirlenmiştir talep etme sürenizden sonra genel olarak 2 veya 3 saat içerisinde paranız hesabını da yatırılır.
 • Ödeme yöntemleri arasında PayPal, Paytm, Upi,  banka havaleleri ve Neteller gibi çok sayıda yöntem bulunmaktadır.

4- Clk.sh ile Link Kısalt Para Kazan

CLK.Sh - Link Kısaltarak Para Kazanma
CLK.Sh – Link Kısaltarak Para Kazanma

Clk.sh Piyasaya kısa süre önce çıkan yeni bir URL kısaltma aracıdır. Uygulamanın kullanımı benzerlerinde olduğu gibi tamamen ücretsizdir. Bir kullanıcı olarak ön ödeme yapmaksızın bu link kısaltma aracını kullanabilir ve kısalttığınız linkler ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Clk.sh, link kısaltma uygulaması ile açılır kapanır pop up reklamlarını, banner reklamlarını  ve sayfalar arası geçiş reklamlarını kullanarak kazanç elde edebilirsiniz. Ödeme rakamları incelendiğinde Clk.sh link kısaltma uygulamasının rakiplerine oranla iyi seviyede sayılacak şekilde ödemeler yaptığını görebilmekteyiz. 

Ödemelerin düzenli ve yüksek miktarda yapılması kullanıcıların platformu tercih etmesine neden olmaktadır.  

Bununla beraber Uygulamanın kullanıcılara para kazandırması Clk.sh’un para kazandıran uygulamalar arasında yer almasının neden olmuştur. 

Clk.sh İle Nasıl Para Kazanılır?

CLK.SH link Kısaltarak Kazan

Clk.sh Uygulaması ile kazanç elde etmeye başlamak diğer anlattığımız URL kısaltma sitelerinde olduğu gibi birbirine benzerdir. Kazanç elde etmeye başlamak için 3 adımı başarıyla tamamlamanız gerekiyor. Bu adımlar;

 • Hesap oluşturma
 • Oluşturulan bağlantının kopyalanması
 • Clk.sh sitesi üzerinden linkin kısaltılması ve paylaştırılmasıdır.

Yapılacak işlemlerin tamamı bunlarla sınırlıdır. Bu işlemlerden sonra tıklanan her link için kazanç elde etmeye başlayacaksınız. 

Clk.sh ile Arkadaş daveti üzerinden Bonus kazanın

Uygulama ile kazanç elde edebilmeli tek yolu kısaltılan Linkin paylaşılması değildir. Bunun yanında Arkadaşlarınızı platforma davet ederek de ek bir gelir kazanabilirsiniz. Davet edilen her arkadaş için %20’lik bir Bonus kullanıcıya verilmektedir. Üstelik bu Bonus miktarı davet edilen kişinin faaliyetinin devam ettiği sürece Kazancı üzerinden verilmeye devam eder.

Detaylı İstatistikler İle topluluğunuzu takip edin 

Platform incelendiğinde topluluğunuzu takip edebileceğiniz detaylı bir istatistik tablosu karşınıza çıkacaktır. Bu tablo sayesinde hangi link üzerinden ne şekilde ve ne kadar kazanabildiğinizi görebilirsiniz. Kazançlarınızı arttırmanız açısından sağlıklı bir strateji oluşturmak bu sayede son derece kolay olacaktır.

Clk.sh Platformunun minimum ödeme eşiği ne kadar? 

Clk.sh Link kısaltarak para kazanma sitesinin 4 dolarlık bir ödeme eşiği bulunmaktadır. Bir kullanıcı bu $4’lık seviyeye ulaştıktan sonra para talep etme ücretinde bulunabilir. Para ödeme yöntemleri arasında kullanıcılar için çok sayıda seçenek uygulama üzerinden sunulmuştur. Bu seçenekler arasında PayPal, web money, AirTm, PaySera, Perfect Money & UPI gibi seçenekler yer almaktadır.

Clk.sh Sitesinin özellikleri nelerdir?

Buraya kadar Clk.sh Sitesi için yapmış olduğumuz incelemeleri maddeler halinde sıralarsak;

 • 1000 görüntüleme başına 20 dolar olarak belirlenmiş Yüksek seviye ödeme,
 • Uygulamanın kullanıcılara ücretsiz olarak sunulması,
 • İstatistik panelinin ayrıntılı olarak düzenlenmesi,
 • Ödeme eşiğinin 4 dolar olması,
 • Arkadaş daveti üzerinden %20’lik bir Bonus kazandırması,
 • Ödeme yöntemleri arasında PayPal, web money, AirTm, PaySera, Perfect Money & UPI gibi seçeneklerin yer alması.

5- Shorte.sT

Shorte.st - Url Kısaltma
Shorte.st – Url Kısaltma

Shorte.st URL kısaltma aracı yeni bir uygulamadır ve kullanıcı yorumlarına göre güvenilir olarak görünmektedir. Dünya genelinde istatistiklere göre 1 milyondan fazla kişinin kayıtlı olduğu görülmektedir. Uygulamayı kullanarak 1 milyardan fazla bağlantının kısaltıldığı da yine istatistikler ile açıklanmıştır

Shorte.st sitesi üzerinden yapacağınız bağlantı kısaltmaları ile iyi sayılabilecek miktarlarda kazanç elde edebilirsiniz. ABD üzerinden kısaltılmış linke tıklayan kullanıcılar için her 1000 görüntülemede 14 dolar kazanılacağı açıklanmıştır. Bu rakamlar İngiltere üzerinden aynı görüntüleme için 10 dolara karşılık gelmektedir.

Rakiplerinde olduğu gibi Shorte.st uygulamasıyla bağlantı tıklamaları haricinde arkadaş daveti üzerinden de ek bir gelir kazanılabilir. Davet edilen her kullanıcı için %20’lik bir komisyon davet eden kişiye yansıtılır.

Shorte.st platformunda ödemeler her ayın 10’unda otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Ödemeler için minimum tutar PayPal ve WebMoney üzerinden 5 dolar iken Payoneer üzerinden 20 dolardır.

Shorte.st uygulamasının özellikleri nelerdir? 

 • Uygulama ile arkadaş davetlerinden %20’lik bir Bonus kazanabilirsiniz,
 • Ödemelerinizi PayPal, webmoney,  Banka havalesi gibi yöntemlerle alabilirsiniz,
 • 1000 görüntüleme başına ABD üzerinden 14 dolara kadar gelir elde edebilirsiniz, 

6- Adf.ly İle URL Kısalt Para Kazan

Adf.ly - Url Kısaltma
Adf.ly – Url Kısaltma

Adf.ly, Link kısaltarak para kazanma siteleri arasında en çok bilinenlerden ve en köklü olanlardan bir tanesidir. Ülkeden ülkeye farklılık göstermekle beraber bin gösterim başına ortalama 13 dolarlık bir kazanç ile listede ilk sıralarda yer almaktadır.

Aşağıda Adf.ly URL kısaltma sitesinin ülkelere göre vermiş olduğu bin gösterim başına ücret tablo halinde gösterilmiştir.

Adf.ly Ülkelere göre Bin gösterim başına kazanç istatistikleri

ÜLKELERMASAÜSTÜ BGBM’SİMASAÜSTÜ BGBM’SİMOBİL BGBMMOBİL BGBM
 BenzersizHamBenzersizHam
Amerika Birleşik Devletleri$8.23$4.62$6,19$3,60
Benin2,67$$1,18$4.78$3.44
Kanada$4.402,40$$3.64$2.44
Birleşik Krallık$5.112.54$$3.58$2,18
Finlandiya$4,42$1,99$3.52$1.97
Avustralya$5.062,78$$3.582,62$
Güney Afrika2,35$2.00$$4.62$2,83
Belçika$5.532,74$$1,73$1.21
Finlandiya$4,42$1,99$3.52$1.97
Hollanda$5.072,58$$1,71$1,14
Fransa$4.262,31$$1,24$0,82
Almanya$4.92$2.48$2.97$2.08
Ülkelere Göre İstatistikler

Ham:24 saatlik süre baz alındığında bin bağlantı görüntüleme için  birinci reklam görüntülenmesinde ödenen ücret miktarını anlatmaktadır.

Tablo içerisinde verilen rakamlar platformun 1000 görüntüleme üzerinden kullanıcılara verdiği ücretleri göstermektedir. Bu ücretler haricinde gelir elde edilebilecek afiş reklamları ile pop-up reklamları bulunmaktadır. 

Adf.ly İle Nasıl ödeme Alırım?

Uygulama ile ödeme alabilmek için ilk olarak kazandığınız miktarın eşik değere ulaşması gerekmektedir. Adf.ly sitesinde eşik değer olarak 5 dolarlık bir limit belirlenmiştir. Platform ile kazanmak daha önce anlatmış olduğumuz URL kısaltma araçlarında olduğu gibi son derece kolay birtakım işlemleri içerir.

Kısaltılan URL ne kadar çok paylaşılır ve kullanıcılarca ziyaret edilirse kazanç miktarı buna göre artacaktır.

Adf.ly URL kısaltma aracı ile ödeme alabilmek için PayPal ve Payoner hesaplarına ihtiyacınız olacaktır. Bu iki ödeme yöntemi ile içeride biriken bakiyenizi kendi hesabınıza çekebilirsiniz.

Benzer uygulamalarda olduğu gibi kullanıcı menüsünde detaylı analizlerin yer aldığı istatistik paneli bulunmaktadır. Ayrıntılı olarak yer alan bu istatistik panelinde paylaştığınız linklerin performansını anlık olarak takip edebilirsiniz.

Adf.ly link kısalt para kazan platformunda URL paylaşmanın haricinde Arkadaş davet etme yöntemini kullanarak %20’lik bir Bonus kazanma şansınız bulunmaktadır. Benzer pek çok uygulamada da görülen bu özellikle URL kısaltmanın dışında ek kazanç elde edebilirsiniz.

Adf.ly Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

 • Uygulamanın ödeme eşiği 5 dolardır,
 • Ödeme yöntemi olarak PayPal ve Payoner kullanılır,
 • Arkadaş daveti üzerinden %20’lik bir komisyon elde edilir

7- Bc.vc

bc.vc - Link Kısaltma
bc.vc – Link Kısaltma

Bc.vc URL kısaltma sitesi captcha olmadan kullanıcılara link kısaltarak para kazanma şansını sunan bir platformdur. Ortalama olarak 1000 görüntüleme başına 4 ile 10 dolar arasında ABD üzerinden para kazanılmaktadır. 

Bc.vc üzerinden para çekebilmek için 10 dolarlık bir eşit değerin üzerinde kazanç birikimi yapmanız gerekmektedir. 10 dolarlık eşik değerin üzerinde kazanç birikiminin ardından her 7 günde bir kazançlar kullanıcıların hesabına otomatik olarak yatar.

Bc.vc uygulaması link kısaltma dışında arkadaş daveti üzerinden de %20’lik bir komisyon kazanca sağlamaktadır. Uygulama hakkında bahsetmemiz gereken Bir diğer konu ise paylaşılan bağlantıların takip edilebileceğim bir Analitik göstergesinin olduğudur. Bu gösterge ile yapılan paylaşımlar anlık olarak takip edilir ve elde edilen gelir görülür.

Platform ödeme yöntemi olarak Bitcoin, Payoneer ve banka hesabını kullanmaktadır. Bu ödeme yöntemlerinden payoneri tercih edenler için eşik değer 50 dolar olarak belirlenmiştir. Bitcoin ve banka hesabı üzerinden ödeme almak isteyenler için ise Az önce belirttiğimiz gibi eşdeğer 10 dolardır.

Bc.vc uygulamasının özellikleri nelerdir?

 •  Arkadaş daveti üzerinden %20’lik ek bir gelir elde edebilirsiniz,
 • Kazanılan ücretler masaüstü ve mobil üzerinden farklı olarak elde edilir,
 • Biriken bakiyeyi hesabınıza çekebilmeniz için eşik değerler Payoneer üzerinden 50 dolar, Bitcoin ve banka hesabı için ise 10 dolardır,

8- Smoner.com

Samoner.com Link Kısaltarak Para Kazanma Sitesi
Samoner.com Link Kısaltarak Para Kazanma Sitesi

Trafiği yüksek bir web sitesine veya bloğa sahipseniz Smoner.com ile URL kısaltarak ek gelir elde edebilirsiniz. Platform vermiş olduğu yüksek 1000 görüntüleme başına ücret ile kullanıcılar arasında adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Smoner.com kısaltılmış linkler üzerinden yapılan paylaşımlardan bin görüntüleme başına 5 dolar ile 7 Dolar arasında bir kazanç sağlamaktadır. Platformu kullanan kullanıcıların yapmış olduğu yorumlara göre ödemelerde herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Bu durumda insanların güvenilir şekilde Smoner.com uygulamasını kullanmasına vesile olmuştur.

Diğer platformlarda olduğu gibi Smoner.com’da arkadaş davet etme sistemi üzerinden belirli bir komisyon ödemesi yapmaktadır. Ancak arkadaş davet etme komisyonu benzeri platformlarda olduğu gibi %20 üzerinden değil %10 olarak değerlendirilmiştir.

Uygulamanın kullanıcı ile karşı karşıya kaldığı arayüz paneli incelendiğinde basit ve sade olduğu görülmektedir. Basit ve sade olması her türlü kullanıcı tarafından anlaşılabilir anlamına geldiğinden dolayı Smoner.com platformunu kullanmak son derece basit olarak algılanmaktadır.

Diğer yandan Paylaşılan linklerin takip edilebilmesi için ayrıntılı bir Analitik paneli yer almaktadır. Bu panel sayesinde hangi linkten ne kadarlık bir ücret kazanıldı kullanıcıya bildirilir. Ayrıntılı analitik panelinin bir diğer faydası ise yapmış olduğunuz stratejilerin doğruluk payını görebilmektir.

Smoner.com Uygulamasının ödeme eşiği nedir?

Platformdan ödeme talep edebilmeniz için bakiyenizin en az 3 dolar olması gerekmektedir. Miktar olarak baktığımızda 3 dolarlık bu eşik değer rakiplerine oranla minimum seviyede görünüyor.

Smoner.com Ödeme Oranları Ülkelere Göre Nasıl Değişir?

Ülke1000 Görüntüleme Başına Kazanç
İrlandaİrlanda
Amerika Birleşik Devletleri5,00 $
İngiltere4.00$
Kanada3,50 $
İsveç3,50 $
İtalya3,50 $
Avustralya3,50 $
Fransa3,50 $
Finlandiya3,50 $
Belçika3,50 $
İzlanda3,50 $
Ülkelere Göre BGMM

Smoner.com Özellikleri Nelerdir?

 • Minimum ödeme eşiği 3 dolardır,
 • Ödeme yöntemi olarak pay, truemoney wallet , Bitcoin  kullanılır
 • Kullanıcı yorumlarına göre ödemeler zamanında yapılmaktadır
 • 7/24 ulaşılabilir müşteri hizmetleri desteği sağlamaktadır

9- ShrinkMe.io

Shrinkme.İo - Para Kazan
Shrinkme.İo – Link Kısalt Para Kazan

Link kısaltarak para kazanma konusunda kullanılabilecek yaygın uygulamalardan bir tanesi de ShrinkMe’dir. Çok sayıda kişi bu uygulamayı kullanarak ek gelir kazanmaya çalışmaktadır. Diğer uygulamalarda olduğu gibi ShrinkMe link tl kısalt para kazan platformunda da URL kısaltılarak paylaşım yapılma şeklinde kazanç elde edilmeye çalışılmaktadır.

ShrinkMe platformu rakiplerinde olduğu gibi 1000 gösterim başına ödeme gerçekleştirmektedir. Miktar olarak incelediğimizde platformun, rakiplerinden daha fazla bin gösterim başına kazanç vaat ettiğini görmekteyiz. Ortalama olarak 1000 gösterim başına 22 dolarlık bir kazanç kullanıcılara beklemektedir.

Diğer yandan arkadaş davet etme sistemi üzerinden %20’lik bir ek kazanç elde etmeniz de mümkün. Bu durum yalnızca link kısaltma üzerinden kazanç elde edilmeyeceği aynı zamanda Arkadaş davet etme sistemi üzerinden de gelir elde edilebileceğini göstermektedir.

Platform üzerinden yapmış olduğunuz paylaşımlar ile ne kadar gelir elde edebileceğinizi analiz raporları üzerinden görebilirsiniz. Paylaşacağınız linkin gösterim sayıları, raporları ve analizlerine istatistik sayfasından inceleyebilirsiniz. Uygulama ile ilgili olarak karşılaşacağınız problemleri sorabileceğiniz müşteri hizmetleri sistemi ise kullanıcıların problemlerine çözmeye çalışmaktadır.  Destek sistemi Skype, Facebook ve canlı sohbet olarak kullanıcıları karşılamaktadır.

Uygulamanın ana sayfasında ödeme alan son kullanıcılar liste halinde görülebilmektedir. Platform bu görüntüleme ile ödeme yaptığını kullanıcılara ispat etmeye çalışıyor.

Para kazanma konusunda ShrinkMe uygulaması link kısaltma şeklinde kullanılabilecek popüler uygulamalar arasında görünmektedir. Benzer uygulamalarda olduğu gibi bu platformda da kazanç elde etmek birkaç işlemden ibaret.

Bu işlemler üye olmak, ilgili linki kısaltmak ve kısaltılan linki paylaşmaktır. Tüm işlemler bu üç aşamadan gerçekleşir. Bu aşamalardan sonra kullanıcı olarak paylaştığınız linklerin takibini yapmaktan başka bir iş size düşmemektedir.

ShrinkMe uygulaması ile nasıl ödeme alınır?

ShrinkMe Uygulaması ile kazandığınız paraları çekebilmek için pek çok yöntem bulunmaktadır. Kullanıcılar açısından uygulamayı kullanılabilir kılan bir başka özellik de budur. Uygulamanın müşteri hizmetleri desteğinin hızlı olması, çeşitli ödeme yöntemlerini kullanılması kullanıcılar açısından faydalı uygulamalar arasında görülmektedir. 

Platformun kullandığı ödeme yöntemi olarak PayPal, web money, Perfect money, payeer,  upi,  payTM,  Banka havalesi gibi seçenekler sunulmaktadır.

ShrinkMe.io Uygulamasının Özellikler Nelerdir?

 •  1000 görüntüleme başına 22 dolarlık bir kazanç vaat etmesi,
 • Arkadaş davet sistemi ile %20’lik bir komisyon kazandırması,
 • Geniş müşteri hizmetleri desteği,
 • Ödeme yöntemindeki çeşitlilik,
 • Yeni üyelere verilen $1’lık Hoş geldin bonusu,

10- Clicksfly

Clicksfly - Link Tl Kısalt
Clicksfly – Link Tl Kısalt

Clicksfly, Para kazanma açısından güvenilir olarak bilinen bir URL kısaltma aracıdır.  Kullanıcı yorumlarına bakıldığında, platformun zamanında ödeme yaptığı şeklinde açıklamalar bulunan uygulama, link kısalt para kazan piyasasında henüz yeni olsa da çok sayıda kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. 

Platformda en çok öne çıkan kısımlardan bir tanesi biriken bakiyenin PayTM aracılığı ile çekilebilme imkânının sunulması olarak gösterilebilir.

Kullanım açısından kontrol ettiğimizde Clicksfly platformunun kullanımının son derece kolay ve kullanıcılar açısından şeffaf olduğu görülebilmektedir. Ödeme eşiğine ulaşıldıktan sonra platform üzerinden para çekme talebinde bulunabilir. Kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilme nedeni olarak kolay işlevselliği örnek olarak gösterilmektedir.

Ortalama olarak 10.000 görüntüleme başına 200 dolarlık bir kazanç uygulama tarafından ödenmektedir.

Rakiplerinden farklı olarak Clicksfly uygulamasının kullanıcılara sunduğu bir diğer yenilik rahatsızlık verici reklamların bulunmamasıdır. Bu durumda uygulamanın kullanıcılar açısından tercih edilebilir olmasına neden olmaktadır.

Clicksfly uygulamasının özellikleri nelerdir?

 • Yönlendirme Komisyonu yani Arkadaş davet etme sistemi ile %20’lik bir komisyon oranı,
 • Ödeme yöntemi olarak PayPal, PayTM, Bitcoin, mobicash ve payeer kullanması,
 • Minimum ödeme eşiğinin 3 dolar olması,
 • Ödemelerin günlük olarak yapılması

Yorum yapın

Kazanmanın Yolu