Online Girişim ile 2024’te Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Online girişim, geçtiğimiz 2023 yılı itibariyle araştırma konuları arasında popüler olmuştu. Bu durum aynı şekilde 2024 yılı içerisinde de devam edecek görünüyor. Online girişim yöntemleri, internetten para kazanma metotları içerisinde sıkça denenen para kazanma yolları arasındadır. 

Para kazandırma yöntemleri arasında yer alan online girişim ile kazanç elde edebilmek için ilk olarak bu iki kelimenin ne anlama geldiğini açıklayalım. İnternet girişimi olarak da bilinen bu ifade, pazarlama, sunum yapma iletişim gibi faaliyetlerin gelişmiş özellikler kullanılarak internet üzerinden yapılması ile ortaya çıkan girişim türüne verilen isimdir.

Online girişim ile kazanç elde etme yöntemleri, fiziki yöntemlerle yapılan ve klasik olarak adlandırılan organizasyonlara göre çok daha kolaydır. Bu durum sanal olarak yapılan girişimin avantajı olarak kabul edilir. Uzmanlık gerektirmemesi ve işlemlerin kolay yapılabilmesi nedenleri ile online girişim para kazanma yolları çok sayıda kullanıcı tarafından gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. 

Sanal olarak gerçekleştirilen bu girişim türünü ilk kez deneyenler için internetten para kazanmak başlangıç aşamasında kişileri zorlayabilir. Ancak bu durum kullanıcıların gözünü korkutmamalıdır. Zamanla elde edilen tecrübeler ile yapılan işlemler çok daha kolay hale gelmekte ve kazanç elde edebilmenin yolu daha açık hale gelmektedir.

Online girişim para kazanma yöntemleri en temel mantıkla insanlar ile teknolojinin bağ kurması sonucunda ortaya çıkmış bir kazanç yolu olarak adlandırılabilir. Bu yolları deneyerek yalnızca sahip olduğunuz çevrede değil dünyanın her yerinde tanınmayı başarabilirsiniz.

İnternet girişimciliği ile kazanç elde edebilmek fiziki yöntemlere göre kolay olarak adlandırılsa da bahsettiğimiz girişim yönteminden herkes kazanç elde edememektedir. Bu durumun nedenlerini makalemiz içerisinde açıklayacağız.

Yazımızın devamında internet girişimciliği yöntemleri ile kazanç elde etmek isteyenlerin hangi konularda kendilerine uygun Yollar bulacakları hakkında fikirler vermeye çalışacağız. İçeriğimizi sonuna kadar okuyarak konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Online girişim şansını kaçırdık mı? internet girişimciliği yaparak halen para kazanılabilir mi?

Geçtiğimiz yıllar içerisinde çok sayıda kişi online girişim yöntemlerini kullanarak ciddi sayılabilecek kadar gelir elde etti. Günümüze döndüğümüzde ise bu kişilerin halen kazanç elde ettiğini görebiliyoruz. Ancak akıllara bu noktada yeni işe başlayan bir kişinin internet girişimciliği yöntemlerini kullanarak para kazanıp kazanamayacağı sorusu gelmektedir.

İnternet üzerinden elde edilen gelirlerin miktarı düşünüldüğünde bu pastadan pay almak kişi başına düşen geliri çok da azaltmayacaktır. Dolayısıyla halen gelişmekte olan teknoloji ve internet piyasası ile yeni başlayan bir kişi online girişim yöntemlerini kullanarak gelir elde edebilmektedir.

Doğru adımları zamanında atarak internet girişimciliğinizi fırsata dönüştürebilirsiniz. Bunun için kendinize uygun online iş fikirleri bulmanız gerekiyor. 

İnternet üzerinden gelir elde etmeye çalışırken yapılan birtakım hatalar bulunmaktadır. Bu hatalardan en büyüğü kişilerin etkileri elde etmeye çalışırken rutin olarak yapmış oldukları işleri aksatmaları örnek olarak gösterilebilir. Böyle bir hataya düşmeden online girişim fırsatlarını ek bir kazanç olarak düşünerek ana işinizi hiçbir zaman aksatmayın.

Sözü daha fazla uzatmadan yazımızın bundan sonraki bölümlerinde online girişim yöntemleri üzerinde sizlere yapabileceğiniz fikirler sunmaya çalışacağız. Böylece kendinize uygun iş fikirleri konusunda kafanızda birtakım düşünceler oluşacaktır.

Online girişim ile para kazanabileceğim iş fikirleri hangileridir?

1- Dropshipping İşletmesi açarak ek kazanç elde edin

DROPSHİPPİNG İŞLETMESİ AÇARAK EK KAZANÇ ELDE EDİN
DROPSHİPPİNG İŞLETMESİ AÇARAK EK KAZANÇ ELDE EDİN

Dropshipping işletmesi açma fikrinden bahsetmeden önce bu ifadenin ne anlama geldiğini açıklayarak iş fikrimize giriş yapalım.

Dropshipping günümüz koşullarında oldukça yaygın olarak kullanılan bir e-ticaret yöntemidir. Genel tanımı herhangi bir stok bulundurmadan müşterilere satış yapmak olarak ifade edilir.

Bu anlamda Dropshipping e-ticaret yöntemini kullanan bir satıcı stoksuz şekilde müşterileriyle alışveriş gerçekleştirmektedir. Peki bir satıcı neden dropshipping yöntemini kullanmak ister?

 Neden Dropshipping yapmalıyım?

Bir satıcı olarak kendinizi perakendeci olarak düşünebilirsiniz. Böyle bir durumda perakendeci olan Dropshipping satıcısı elinde mal bulundurmadan kullanıcılarına yani müşterilerine ürün satarak çok daha kolay şekilde alışveriş işlemlerini tamamlar.

Satıcıların genel itibarıyla bu yöntemi kullanmasının çok sayıda nedeni vardır. Her şeyden önce dropshipping ile satıcının ürünlerini stoklamak için bir yere ihtiyacı olmayacaktır. Kısacası yöntem sayesinde yer sorunu ortadan kalkmaktadır.

Satıcı ürünlerine müşteri satın aldıkça yeniden temin etme yoluna giderek işlemlerine gerçekleştirir. Tüm ticaret modellerini düşündüğümüzde bu sürecin son derece modern bir satış işlemi olduğunu görebilmekteyiz.

Modern bir e-ticaret yöntemi olarak incelenmesi sonucunda ortaya çıkan dropshipping, tek başına online girişim örneği olarak verilebilir. Girişim yöntemi olmasındaki temel sebep birçok sorunu ortadan kaldırmasıdır. Bu sorunlar tedarik işlemleri sırasında gerçekleşecek aksaklıklar, Yer sorunu ve diğer farklı kalem masrafları olarak gösterilebilir.

Dropshipping yöntemi ile satıcı yukarıda saydığımız tüm yüklerden kurtulur. Diğer yandan ürün depolama yöntemine giderek satış gerçekleştirmesi sonucunda ortaya çıkacak kargo işlemleri gibi mali yükümlülüklerden de bu yol sayesinde kurtulmaktadır.

Kısacası depolama ve satış işlemleri sırasında gerçekleşen aksaklıklar, iş yükü ve mali yükler dropshipping yoluyla ortadan kalkmaktadır.

 E-ticaretin bu kadar kolaylaştırılmasına vesile olan bu yöntem sayesinde online girişimciye yalnızca ürünü satmak kalmaktadır. Kalan diğer kısımlar toptancı tarafından tamamlanır.

Konuyu özetlemek gerekirse internet girişimcisi satmak istediği ürünü pazarlar, sonrasında internet girişimcisinin ürünle ilgili herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmaz. Müşteriler beğendikleri ürünü sipariş verirler, kalan işlemlerin tamamını tedarikçi üstlenir. Tedarikçi sipariş verilen ürünü kargoya verir ve müşterilere ulaştırır.

Üstteki paragraftan anlaşılacağı üzere internet girişimciliğinin dropshipping örneğini kullanan bir girişimci, köprü görevi vazifesini üstlenir. Buradaki köprünün bir ayağı müşteri iken diğer ayağa tedarikçidir.

 Dropshipping İşleyişindeki temel mantık nedir?

Aslında bu sorunun cevabını az önceki metinde verdik. Ancak konunun daha anlaşılır olması açısından maddeler halinde sıralayarak ne demek istediğimizi biraz daha açıklayalım.

 Dropshipping temel olarak aşağıdaki maddeler halinde işler;

  1. Perakendeci olan online girişim yolları ile kazanç sağlamaya çalışan kullanıcı kendisine bir internet sitesi açar. Bu site üzerinden arzu ettiği ürünleri sergiler ve kullanıcılara ulaşması için pazarlama tekniklerini kullanır. Bu bölümde internet sitesinin aramalarda çıkması için Seo çalışmalarının yapılması gerektiğini hatırlatalım.
  2. Belirlenen ürünler yayına alınır, pazarlama teknikleri uygulanır ve müşterilerin ürünleri incelemesi beklenir,
  3. Müşteri beğendiği ürünü internet sitesi üzerinden satın alır ve ödemeyi yapar,
  4. Bu noktada tedarikçiye ürünle ilgili bilgi verilir. Bir müşterinin ürünü satın aldığı hatırlatılır ve Müşteri bilgileri tedarikçiye iletilir.
  5. Tedarikçi müşterinin bilgileri doğrultusunda ürünü kargolar.
  6. Söz konusu ürün kargo sürecinin sonunda müşteriye ulaşır. Herhangi bir sorun olmaz ve müşteri ürünü onaylarsa tüm işlem gerçekleşmiş sayılır.

Müşterinin ürünün fiyatı doğrultusunda ödemiş olduğu ücret üzerinden perakendeci yani girişimci tedarikçiye ürün ücreti ödeyerek kalan kısmı kendisine alır. Perakendeciye kalan bu miktar kâr payı olarak hesaplanır. 

2- Sanat eserlerinizi internet üzerinden satışa koyun

Sanat eserlerinizi internet üzerinden satışa koyun
Sanat eserlerinizi internet üzerinden satışa koyun

Şimdi anlatacağımız yöntem yalnızca bir takım özel yeteneğe sahip olan kişiler için geçerlidir. Kendinize ait özel bir yeteneğiniz yoksa sıradaki girişim örneklerini inceleyebilirsiniz. Ancak anlatacağımız üzere diğer kişilerden farklı olarak gerçekleştirebileceğiniz sanat eserleri girişimi için ciddi anlamda para kazanabilirsiniz.

Kendinizde resim yapma yeteneği görüyorsanız, fotoğraf çekme konusunda ilginiz varsa veya müzisyenlik gibi doğuştan gelen yeteneklere sahipseniz tasarlayacağınız bir web sitesi ile bu yeteneklerinizi kazanca dönüştürmeniz mümkündür.

Örnek olarak resim yapma üzerine veya fotoğraf çekme alanında yetenek sahibi kişiler için Printful ve Printify gibi platformları kullanarak hazırlanacak olan tuval baskıları, posterleri ve resimleri satışa konularak kazanç elde edilebilir.

Bu yöntemde, kişilerin sahip olduğu sanatsal becerilerle internet birleştirilmektedir. Böylece internet girişimciliği sanatsal faaliyetler için kullanılmakta ve ek gelire dönüştürülmektedir.

Sanat alanında interneti kullanmanın en büyük avantajı kısa sürede geniş bir kitleye yayılabilmektir. Yapmış olduğunuz eserleri yalnızca kendinizin bilmesi hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Dolayısıyla eserlerinizi interneti kullanarak yayabilmek bu açıdan baktığımızda büyük bir anlam ifade ediyor.

Diğer yandan müzik ve benzeri alanlarda doğuştan yeteneğiniz olduğunu varsayarsak yine aynı şekilde bu yeteneklerinizi internet üzerinden insanlara duyurabilmek önemli bir adımdır. Bu adıma gerçekleştirebilmek için kullanabileceğiniz çok sayıda sosyal medya platformu bulunmaktadır.

Özellikle son zamanlarda hemen herkes tarafından kullanılan YouTube, TikTok, Facebook gibi platformlar üzerinden doğuştan gelen yeteneklerinizi duyurmak insanlara ulaşılabilirlik açısından kullanılması gereken yerler arasındadır. Bu tür platformların rahatsız videoları arasında yer almayı başarabilirseniz takipçi listenizde yer almayan kişilere ulaşabilmeniz mümkündür.

Reels videoları ile hiç takipçiniz olmasa dahi üretmiş olduğunuz içeriklerin kalitesine göre kendinize ait bir kitle oluşturabilirsiniz. Burada önemli nokta kaliteli içerik oluşturmaktır. Yeteneğiniz insanlar tarafından ilgiyle karşılanırsa bu ilginin sonucunda takipçi sayınız artacak ve aynı oranla kazanacağınız para miktarı da yükselecektir.

Sanat yeteneğinizi neden Online olarak satışa koymalıyız? 

Her ne kadar yukarıdaki paragrafta yeteneklerimizi internet üzerinden kullanmanın faydalarından bahsetmiş olsak da bu durumu toparlayarak maddeler halinde sıralayalım. Sanat yeteneğinizi online olarak satışa koymanın bize sağlayacağı faydaları şunlardır.

3- Web tasarımcısı, oyun programı geliştiricisi ve makale yazarı olarak kazanç elde edebilirsiniz

WEB TASARIMCISI, OYUN PROGRAMı GELİŞTİRİCİSİ VE MAKALE YAZARI OLUN
WEB TASARIMCISI, OYUN PROGRAMı GELİŞTİRİCİSİ VE MAKALE YAZARI OLUN

Makale yazarı olmak, oyun programı geliştirme işiyle uğraşmak veya web tasarımı alanında söz sahibi olmanın en güzel yanlarından bir tanesi düşük sermaye ile tüm işlemleri gerçekleştirebilmektir. Hatta bu işler arasında makale yazarı olmak için herhangi bir sermayeye bile ihtiyacınız yoktur.

Belirtmiş olduğumuz özelliklerin yanında dünyada söz sahibi olan bir yabancı dile hâkim olmanız durumunda elde edebileceğiniz Kazancı arttırabilirsiniz. Ancak bu durum yabancı dilinizin olmaması durumunda para kazanamayacağınız anlamına gelmemelidir. İnternet girişimciliğini kullanarak para kazanabilmenin alternatif yöntemleri bulunduğunu sanıyoruz ki ifade ettik.

Bu alternatif yöntemlerden bir tanesi kazanç elde edebileceği anlamına gelirken diğeri kazanç elde edemeyeceğini anlamına gelmemelidir. Alternatif yöntemden kasıt kazancın az veya çok olması durumunu ifade eder. Seçeceğiniz bir yol diğerine göre çok daha fazla gelir kazandırabilir.

Bunu belirttikten sonra yabancı dilin öneminin üzerinde konuşabiliriz. Yazımızın başında geniş bir kitleye hitap etmenin online girişim yöntemleri üzerinde ne kadar etkili olduğunu anlatmıştık. Yabancı bir dile sahip kişiler yabancı dile hâkim olmayan kişilere göre çok daha geniş bir kitleye ulaşabileceğinden dolayı kazançlarını bu şekilde arttırabilir.

 İnternet girişimciliği ile kazanç elde etmeye çalışan kişiler boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeye çalışırlar. Bu tür kişilerin sahip oldukları işler haricinde evde geçirdikleri zaman çok değerlidir.

Online girişim yöntemleri her ne kadar serbest girişim olarak adlandırılsa da bu tür işlerle uğraşacaksanız projelerinizi zamanında bitirmelisiniz. Dolayısıyla bir plan dahilinde çalışmalarınızı sürdürmeye özen gösterin. Makale yazarı olmanız, program geliştirmeniz veya Web tasarımcısı olmanız plansız bir çalışmayı gerektirmez.

Makale yazmak, web tasarımcısı olmak veya program geliştirmek için yerel Forum sitelerini kullanabileceğiniz gibi Upwork ve Fiver gibi dünya genelinde tanınan platformları kullanabilirsiniz. Bu tür siteler üzerinden elde edebileceğiniz kazançlar dolar üzerinden olacağı için yerel kurum birimlerine göre kazancınız daha fazla olacaktır.

Bu platformlar arasında yer alan Fiver uygulaması geleneksel olarak kullanılan kazanç elde etme sitelerine göre biraz daha farklı çalışmaktadır. Fiver kullanıcının gerçekleştirmiş olduğu işlemlerin çoğunda 5 dolarlık bir ödeme yapmaktadır. Uygulamayı kullanarak daha fazla kazanç elde etmek isteyenler ise geniş bir müşteri kitlesini yakalamalı ve işlemlerini kaliteli bir şekilde sonlandırmalıdır.

Diğer yandan tıpkı bir e-ticaret sitesi gibi düşünerek müşteri çekme politikası uygulanabilir. Örnek olarak 500 kelimelik bir makale yazma ücretinin 5 dolarlık bir ücreti olduğunu düşünelim. E-ticaret politikası uygulayarak 500 kelimeye aşan her 200 kelime için 3 dolar daha ücret talep ederek kazancınızı arttırabilirsiniz. İlk siparişte 700 kelimelik bir makale için yedi buçuk dolar talep etmeniz gerekirken bu şekilde ticari zekanızı kullanarak 8 dolarlık bir kazanç elde etmeniz mümkündür.

Yurt dışı üzerinden gelir elde etmek isteyen kişiler için çalışabilecekleri çok sayıda platform bulunmaktadır. Bu platformlardan bir tanesi de shopify mağazasıdır. Shopify ile fiziksel olarak herhangi bir ürün satmanız gerekmez. Dolayısıyla dünyanın herhangi bir yerindeki kullanıcıya bu platform üzerinden doğrudan ulaşabilirsiniz.

Online girişim yöntemleri ile serbest olarak çalışmak çok sayıda avantajı beraberinde getirir. Şimdi bu avantajları neler olduğundan bahsedelim.

Serbest meslek olarak Tercih edilen online girişim yöntemlerinin getirmiş olduğu avantajlar nelerdir?

Serbest meslek alanında gelir elde etmek için makale yazarlığı, web veya oyun programa geliştiriciliği üzerinde çalışmak kendisini geliştirmek isteyenler için doğru bir tercih olacaktır. Bu alanlarda yeterince emek harcayarak kısa sürede kazanç elde edebilecek bir noktaya ulaşabilirsiniz.

4- Online kurs ile internet girişimciliğini birleştirin

Online Kurs Vererek Online Girişimci Olun

Online kurs vermek özellikle son 2 yıl içerisinde popüler bir girişim haline gelmiştir. Pandemi dönemi ile birlikte uzaktan eğitimin yaygınlaşması online kursların da önünü açmıştır. Bu şekilde krizi fırsata çeviren çok sayıda kullanıcı internet üzerinden kurslar vererek ek gelir elde ettiler.

Günümüze dönersek online kurs imkanlarının halen devam ettiğini görebiliyoruz. Bu imkanları sağlayabilen birisi olarak, kursiyerlerinize eğitim vermek ve bu eğitim sayesinde kazanç elde edebilmeniz mümkündür.

Ancak bir kurs verebilmek için anlaşılacağı üzerine belirli bir alanda bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Kendinizde başkalarına eğitim verebilecek bir özellik görüyorsanız bu özelliğinizi kullanarak internet girişimciliği sayesinde emeğinizi paraya çevirebilirsiniz.

Kurs alanında kendinizi ön plana çıkarabilmek için rakiplerinizden daha farklı işlemler gerçekleştirmelisiniz. Örnek olarak vermek istediğiniz kurs hakkında ki bilgilere bir videoya dökebilir ve bir videonun çeşitli sosyal platformlarda yayınlanmasını sağlayarak geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Bu sayede kullanıcıların kurslarınızı daha kolay yardımcı olursunuz.

Online kurs alanında çok sayıda kişiye ulaşabilmenin bir diğer yolu da reklamlar vermekten geçer. Internet üzerinden vereceğiniz reklamlar ile kursunuzu tüm özellikleri ile insanlar ile buluşturabilirsiniz.

İnternete yüklemiş olduğunuz kurslar öncesinde büyük emek gerektirse de tüm işlemler bittiğinde size kazanç olarak geri dönmeye başlayacaktır. Online kursların en önemli özelliklerinden bir tanesi yaptığınız içeriğin internette her zaman bulunması ve kullanıcıların hizmetine sunulmasıdır.

Bir kez emek sonucu ortaya çıkan eser yıllar boyunca kazanç olarak geri dönebilir. Dolayısıyla kaliteli bir içeriğin önemi bu noktada tekrar karşımıza çıkmaktadır. İçeriğinizin kullanıcıların ihtiyacını karşılaması yani kaliteli olması durumunda yıllarca internet üzerinden hizmet vereceğini düşünün. Bu sayede uzun zaman boyunca oturduğunuz yerden videonuzun size kazanç sağlamasını bekleyebilirsiniz.

İyi bir kurs eğitmeni olmak için neler yapmalıyım?

İyi bir kursa eğitmeni olmak istiyorsanız vermek istediğiniz derslerin en baştan yani sıfırdan başlamasına özen gösterin. Kursiyerler konu hakkında bilgi sahibi olsa da sizin anlatımınızla her şeyi en baştan dinlemek isteyeceklerdir. Diğer yandan konu hakkında hiçbir bilgi sahibi olmayan kişileri de düşünerek içerik hazırlamak ve bu kitleyi kaybetmemek de önemlidir.

 Dolayısıyla kursunuzu en baştan başlayarak ders ders ilerletmek bu alanda atılması gereken en doğru Adım olarak değerlendirilebilir.

Online kurs adımlarınızı atarken nelere dikkat etmeliyiz?

Bir eğitmenin vereceği kurslar ile kullanıcılara bir şeyler katmasının yanında ana hedefi gelir elde etmektir. Ancak İşe yeni başlarken hemen kazanç beklemek çok iyimser bir yaklaşım olacaktır. Bu tür işlerde sabırlı olunarak ilerleyen zamanlarda adım adım hedefe yaklaşmaya odaklanılmalıdır. 

Eğitmen, vereceği kursların ücretli veya ücretsiz olması yönünden 2 tercih arasında kalacaktır. İşe yeni koyulan bir eğitmen için ücretsiz olarak kurs imkanı tanımak hem ismini duyurmak hem de eğitimler konusunda kullanıcılara ön bilgi sağlaması açısından önemlidir.

Eğitmen, ücretsiz olarak vermiş olduğu kursların ön izlemesinin tamamlanması sonrasında dilerse kursun devamına ücretli hale getire

5- İkinci El satış Mağazası Açarak Online Girişim Yapmak 

İkinci El Satış Mağazası Açmak
İkinci El Satış Mağazası Açmak

Pazarlama yapmak ve satış konuları üzerine doğuştan gelen bir merakınız varsa bu yeteneğinize kazanca çevirebilmeniz mümkündür. Yeni özelliğini kaybetmiş ikinci el eşyaların alınarak veya satışlarının yapıldığı firmalar bu düşüncelerinizi gerçekleştirebilecek online girişim iş yerleri olarak bilinir. 

İkinci el eşya satarak kazanç elde etme girişimi internetten para kazanma konuları arasında en köklü girişim alanlarındandır. Geçmişi internetin yaygınlaşmasına kadar gitse de bu yöntem ile kazanç elde edebilme fikri halen geçerliliğini sürdürmektedir.

Kişiler, mağazalar arasında alışveriş yapmak için arayışa girdiklerinde saatlerini cadde cadde dolaşmak ile harcayabilirler. Ancak tüm bu işlemleri bilgisayar başında birkaç tık yaparak gerçekleştirmek bilindiği üzere mümkündür.

Bireylerin hayatından geçen ve geçmişinde kalan eşyalar yeniden görüldüğünde onlar da hatıralar bırakırlar. Ancak bu hatıralar kişilerin karşısına çıkana kadar çoğu zaman hatırlanmamaktadır. Dolayısıyla birtakım girişimlerde bulunularak bu eşyaların insanlara hatırlatılması gerekmektedir. Bu yolu uygulayabileceğiniz en kolay yöntem de online olarak reklamlar vermekten geçer.

İkinci el eşya satabilmek için elbette bu tür ihtiyaçların yerlerinin tespit edilerek satın alınması işlemlerinin yapılması gerekiyor. Satın alma işlemlerini Toptancıları gezerek gerçekleştirebileceğiniz gibi, internet üzerinden yapılacak bir araştırmayla da halledebilmeniz mümkündür.

Anlaşılacağı üzere, ikinci el eşya alıp satma işlemi için belirli bir sermaye birikimine ihtiyacınız olacaktır. Dolayısıyla ikinci el eşya al sat işlemleri online girişim fırsatları arasında değerlendirildiğinde sermayesiz para kazanma yolları arasında değerlendirilememektedir.

İkinci El eşya alıp satarak kazanabileceğiniz para miktarı ortalama ne kadardır?

İkinci el eşya alıp satarak elde edilebilecek gelir ortaya konulan sermaye ile doğru orantılı olarak artacaktır. Ancak başlangıç için ortaya çok büyük miktarlarda para koymanızı tavsiye etmiyoruz. Ticaretin altın kurallarından olan sabırlı olmak ve merdivenleri adım adım çıkma yasasının ikinci el eşya al sat İşinde de geçerli olduğunu hatırlatalım.

Toptancılardan alacağınız 20 TL ile 100 TL aralığındaki 90’ların modasını taşıyan özelliklerdeki eşyaları ortalama olarak 200-300 TL bandında satışa koyabilirsiniz. Bu şekilde bir kâr marjı size yeterli gelebilecek bir para kazandıracaktır. Belirtmiş olduğumuz gibi bu rakamlar işe yeni koyulduğunuzda tavsiye edebileceğimiz başlangıç fiyatlarını içerir.

İkinci el eşya al sat yapan firmalar veya Web siteleri üzerinden satış yapma fikrinin dışında kendinize ait bir blog veya web site açarak da tüm bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Ancak böyle bir yöntem ile kazanç elde edebilmek biraz daha uzun bir süreci gerektirir.

Açacağınız Web sitesinin otoriter bir hale gelmesi ve görünür olması uzun bir zaman gerektirebilmektedir. Dolayısıyla bu süreyi göz önüne almanız ve hareketlerinizi buna göre yönlendirmeniz zarar etmemeniz açısından doğru bir tercih olacaktır.

Böyle bir durumda ikinci el al sat mağazalarına üye olmak ve bununla birlikte kendinize ait bir web sitesi açmak kazançlarınızı arttırmak açısından mantıklı bir adımdır. Ancak bütçenizde kısıtlama mevcutsa web site açma işlemine erteleyebilirsiniz. İlerleyen dönemlerde kazanç elde etmeniz halinde ek gelir için bu yola başvurmanız mümkündür.

İkinci el eşya al sat konusunda kazanç arttırabilmek için sık sık araştırma yapmayı unutmayın. Araştırmalarınız sonucunda ne kadar çok eşya toparlayabilirseniz kazanacağınız ücret orantılı olarak artacaktır.

6- Blog yazarak para kazanmaya çalışın

Blog yazarak para kazanmaya çalışın
Blog yazarak para kazanmaya çalışın

 İnternetin yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte ortaya çıkan kazanç elde etme yöntemlerinden bir tanesi de blog veya web site hazırlayarak para kazanmaya çalışma fikirleridir.

Online girişim yöntemleri içerisinde blog açma, binlerce kişi tarafından severek yapılan işlemler arasında yer alır. Videoların günümüzde popüler hale gelmiş olmasına rağmen blog yazarak para kazanma düşüncesi halen varlığını sürdürmektedir.

İnsanların giderek videolar üzerinden araştırma yaptığını görmemize karşın, Web siteleri ile yazı okumak isteyen ve bu sayede bilgiyi arayan kişi sayısı da azımsanamayacak kadar çoktur. Durumun bu şekilde olması blog yazarak para kazanma fikirlerini halen diri tutmaktadır.

Bloglar ve Web siteleri çok sayıda kişi için birer para kazanma aracı olarak görülmektedir. Para kazanma yöntemi olarak ise yazıların arasına eklenen Google adsense reklamları veya blog için alınan sponsor reklamlar öne çıkmaktadır.

Bir içerik üreticisi için sponsor reklamlar ile kazanmak veya Google reklamları ile kazanç elde etmek internetten para kazanma düşüncesini hayata geçirebilmek için muhteşem bir yöntemdir.

Blog Hazırlayarak kazanç elde edebilmenin altın kuralı yapılan tüm işlemlerin doğallık içerisinde gerçekleştirilmesidir. Bu konuda Google arama motoru son derece katı kurallar içerir. Bu kuralların dışına çıkan kullanıcılar çeşitli yaptırımlara maruz kalabileceği gibi Google arama motorundan silinmek gibi büyük bir cezayla da karşılaşabilir. Dolayısıyla bu altın kuralı her zaman içerik üreticisinin kulağına küpe yapması gerekmektedir.

Başarıya ulaşabilmenin temel yolu içeriklerin arama motorları için değil kullanıcılar için üretilmesidir. Bu şekilde doğallıktan ve özgünlükten ayrılmayan kullanıcılar arama motorları tarafından üst sıralarla ödüllendirilirler.

Yorum yapın

Kazanmanın Yolu