Çeviri Yaparak Para Kazanma Yoları 2024 -Çeviri Yap Kazan

Çeviri yaprak para kazanma günümüzün gözde meslekleri arasındadır. Özellikle part time iş arayanlar için çeviri yaprak para kazanma yapılabilecek en iyi ek iş fikirlerinden birisidir.

Firma çalışanları arasında yer alan çevirmenler, gelirlerini sürdürmek için istikrarlı iş akışına ihtiyaç duyarlar. Uluslararası şirketlerin dünya genelindeki varlığı arttıkça, günümüzde serbest çalışan online çevirmenlere olan talep de büyük bir yoğunlukla artmaktadır.

Aşağıda sıralanan siteler, online çeviri için bugün kolayca kullanabileceğiniz en iyi platformlardan birkaçını oluşturmaktadır. Listelenen sitelerin çoğu, internet dilbilimcileri için günlük olarak erişilebilen çeşitli görevlere sahiptir.

Serbest sistemler, web uzmanlarının tercümanlık işlerini bulmaları için harika bir fırsat sunar. Bu internet siteleri, serbest çalışan çevirmenler ile şirketler arasında aracılık görevi görmektedir.

Serbest çalışan bir şirketle irtibata geçerek, çevrimiçi tercüme çözümlerini kullanarak çeviri yaparak para kazanabilirsiniz. Bununla beraber firma sahibi olduğunuzu var sayarsak yabancı dil içeren normal işler içinde tercümanlarla iş birliği yapabilirsiniz.

Ancak biz bu yazımızda tercümanlık yapacak kişi olduğunuzu düşünerek içeriklerimizi hazırladık. Dolayısıyla çeviri yap kazan yolunda tercüman vazifesi sizleri bekliyoruz.

 Aşağıda sıralananlar siteler üzerinden, 2 veya daha fazla yabancı dil biliyorsanız kolayca kazanç elde edebilecğeinizi düşünüyoruz.

Çeviri Yaparak para Kazanma Siteleri Hangileridir?

Çeviri Yaparak Para Kazanma
Çeviri Yaparak Para Kazanma

1. Fiverr

Fiverr, dünya çapında 14 binden fazla müşterisi bulunan, sevilen ve kulanımı ücretsiz bir sistemdir.

Sunulan projeler hem kapsam hem de işlev açısından farklılık göstermektedir. Ancak eşitleme şirketleri en çok tercih edilenlerden biri olmaya devam etmektedir. Hızlı bir şekilde kaydolabilir, profil oluşturabilir ve ücretinizi saat başına veya girişim yoluyla belirleyebilirsiniz.

Şirketiniz ve promosyonlarınız hakkında ilginç ve etkili bir genel bakış sunduğunuzdan emin olun. Bir müşteri edindiğinizde, arkasında bir değerlendirme bıraktığından emin olun. Ne kadar çok müşteri yorumu olursa, Fiverr’daki sıralamanız o kadar yüksek olur ve web dilbilimcileri için serbest çalışanları bulmak da o kadar kolay olur.

2. Translate.com:

Translate.com, sosyal ağlar ve blog gibi görevleri organize eden, destek hizmeti sağlayan ve tüm bu konularda öne çıkan bir sistemdir.

Platformun işleyiş sırası ilk gelen kişi esasına dayanır. Ödemeleri PayPal üzerinden alabilirsiniz. Tüm görevler uzaktan yapılır ve hizmetler esnektir.

3. Acclaro

Çeviri Yaparak Para Kazanma - Acclaro
Çeviri Yaparak Para Kazanma – Acclaro

Acclaro, diğer serbest çalışan sitelerinden farklıdır. Firma dünyanın önde gelen kurumlarına çeviri hizmeti vermektedir. Bir açıdan profesyonel bir çeviri olduğunu söyleyebiliriz.

Acclara daha önceden deneyim sahibi olan kişileri sistemine kabul etmektedir. Bu nedenle maaş ücreti daha yüksektir. Şirketlerde olduğu gibi, müşteriden doğrudan para almadan, kazancınızı Acclaro’dan alırsınız.

Acclaro ile çalışabilmek için yabancı dil yeterliliğine, tercüme uzmanlığına ve edebi eserlerde yüksek bilgi seviyesine ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca, çalışan maaşları oldukça iyi, yılda 65.000 ila 85.000 dolar arasında değişiyor.

4. PeoplePerHour.com

PeoplePerHour, Fiverr ile benzer bir prensibe sahiptir. Sadece kaydolmanız ve bir profil oluşturmanız yeterlidir, ayrıca internet dilbilimcileri için serbest çalışanları kolayca keşfedebilirsiniz. Bu web sitesi, “Kritik” çalışmaların sunulduğu bir internet proje paneli bölümüne sahip olması nedeniyle bir avantaja sahiptir. Ancak, bu projelerde başarılı olmak istiyorsanız, hemen iş bulmanız gerekmektedir.

4. Tomedes

Çeviri Yaparak Para Kazanma - Tomedes
Çeviri Yaparak Para Kazanma – Tomedes

Tomedes, nitelikli çeviri yorumu, organizasyon çeviri yorumlaması ve site çeviri yorumlamasını içeren bir dizi tercüme hizmeti sunan bağımsız bir kuruluştur.

Bu site, çeviri alanında en çok tercih edilenlerden biridir. Bir dizi bağımsız fırsat mevcuttur. İlk talepleri ve sınavları başarıyla geçtikten sonra rutin görevleri kolayca almaya başlayabilirsiniz.

Eğer öne çıkan yabancı dilleri başarılı bir şekilde çevirebiliyorsanız, Tomedes kullanarak para kazanma şansını elde edebilirsiniz.

5. Tetras

Cep telefonu uygulamalarını sevenler için tercüme alanında mükemmel bir seçenek olan Tetras, genellikle cep telefonu geliştiricileriyle işbirliği yapar ve çeşitli yabancı dillerdeki uygulamalar için tercümanlık hizmetleri sağlar. Sağlayıcı olarak, karşılaştırılabilir tercüme çözümleri sunmaya kolayca başlayabilirsiniz. Kaydolduğunuzda, yeni projelerle ilgili çağrıları alırsınız. Çalışma kriterlerini inceleyebilir ve hepsini onayladıktan sonra faaliyeti tamamladığınızda parayı PayPal aracılığıyla alırsınız.

6. TextMaster

TextMaster, internet üzerinden içerik oluşturma, içerikleri düzeltme ve yorumlama hizmetleri sunmaktadır. Platformdan kazançlar kelime başına 15 cent civarında olabilir. Ödeme eşiğine ulaşmayı başarırsanız, PayPal aracılığıyla kolayca ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

7. Unbabel

Unbabel, bireylerin ve firmaların web içeriklerini çeviren bir yorumlama üyeliği hizmeti kullanmaktadır.

Makaleler, e-posta listeleri, müşteri hizmetleri ve ürün açıklamaları gibi popüler bilgi stillerinde içerik bulunmaktadır. Çalışanlar saat başı ücret alırlar ve normal maaşlar saat başına 8 dolar olarak belirlenmiştir. Web sitesinde geçirdiğiniz ek fırsatlar, ekstra kazanç sağlamanıza olanak tanır.

8. blendexpress

Belendexpress işlem yöntemi web üzerinden sınava girmeyi gerektirir. Bu web sitesi, serbest çalışan tercümanlar için gerekli çalışmaları online olarak sunmaktadır. Başvuru sonrasında yapılan sınava girdikten sonra ilgili lisansları göndermeniz gerekmektedir. Sonrasında üyeliğiniz tamamlanır.

Sisteme kabul edilirseniz, kazanmaya başlar ve belrilediğiniz zaman çizelgenize göre çalışabilirsiniz.

Aynı şekilde, dünyanın herhangi bir yerinden gelen gelirleri hesabınıza çekmeye olanak tanıyan MasterCard’larına da işlem yapabilirsiniz.

9. Lionbridge

Lionbridge, benzer bir çalışma tarzına sahiptir. Sistemde yapay zekâ, tarama ve lisanslı tercümanlık firmaları bulunmaktadır. Aslında, online ek gelir elde etmenizi sağlayan birçok tercüme seçeneği bulunmaktadır.

Becerilerinize ve projenin karmaşıklığına bağlı olarak, saat başına makul bir miktar gelir elde edebilirsiniz.

10. Rev

Rev, altyazıların yanı sıra bir dilden diğerine makale çeviri hizmetini de içermektedir. Fiyatlar, her cümle için 0,05 $ ile 0,07 $ arasında değişmektedir. İnternet sitesi ayrıca altyazı ve transkripsiyon çalışmalarına da sahiptir. Havaleler her hafta PayPal kullanılarak gerçekleştirilir.

11. TextMaster

TextMaster, internet üzerinden içerik oluşturma, içerikleri düzeltme ve yorumlama hizmetleri sunmaktadır. Platformdan kazançlar kelime başına 15 kuruş civarında olabilir. Ödeme eşiğine ulaşmayı başarırsanız, PayPal aracılığıyla kolayca ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

12. Aberdeen Languages Services Ltd.

Aberdeen, tercümanlık şirketleri olarak 7/24 tedarik ve rekabetçi fiyatlar sunan bir tercüme şirketidir. Ayrıca sahip olduğu belgeleri tercüme eden ve içeriğinde ki elektronik yayıncılık bölümünde çeşitli broşürler oluşturan bir hizmet sunmaktadır. Eğer dünya çapında bir tercümansanız görevleri tamamen uzaktan kontrol edilebilir.

13. CSC Interpretation

CSC Interpretation sitesi, kullanıcılarına ticari olarak tercüme yapabilen bir hizmet sunmaktadır. Firmanın odaklandığı alan premium web içeriğidir. Başvuru yapmak isteyen kullanıcıların bilgilerini e-posta ile göndermesi yeterli olmaktadır. Yapılan geri dönüşe göre ilerleyen süreçte niteliklerin uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.  

14. GlobaLink Translations Limited

Globalink, özellikle sağlık hizmetleri, duygusal, farmasötik ve analiz çevirilerine önem veren bir firma oalrak karşımıza çıkmaktadır. Firma, çeviri incelemelerinin yanı sıra kendi tercüme sistemini de genişletmeyi ummaktadır.

Globalink ile telefon, e-posta ve hatta faks aracılığıyla kolayca iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca web sitelerinde yer alan formu doldurarak kısa sürede iletişime geçebilirsiniz.

15. Linguistic Solutions Inc.

Linguistic Solutions Inc. ve  LSI firmasının çalışan eleman sayısının 7.000’den fazla olduğu bilinmektedir.  Eğer freelancer olarak çalışmak ve çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız  , bu siteyi incelemeyi düşünmelisiniz.

 Firma, tercüme alanı olarak daha çok baskı, üretim, ilaç, bilgi teknolojisi ve yasal endüstrilere odaklanmıştır.

İşletme ile çalışabilmek için Serbest çevirmen olarak lisans düzeyinde minimum 2 yıllık uzmanlığa sahip olmanız gerekmektedir. Aynı şekilde standart programlama yapabilir seviyede olmanız ve e-postayla iletişime geçmenizde gerekir.

Başvuru işlemleri, çeşitli diller arasında ki çeviri yapma gibi bazı testleri içermektedir.

16. WordExpress

WordExpress, yüzden fazla yabancı dilde uluslararası tercüme şirketlerini bünyesinde barındıran bir sistemdir.

Firma, çalışanlarına tam zamanlı görevler sunmaktadır. Bununla beraber hukuki tercüme gibi birçok görev için nitelikli dil uzmanlarından faydalanmaktadır. Özgeçmişinizi firmaya e-postayla göndererek başvuru sürecine kolayca başlayabilirsiniz.

17. Gengo

Gengo, yabancı dillerde yüksek kalitede çeviri hizmetleri sunan ve dünya genelinde 1.000’den fazla lisanslı tercümanı bünyesinde bulunduran bir sistemdir.

Firma, bugüne kadar 65.000’den fazla tüketicinin 1 milyardan fazla içeriği çeviri yaptırdığını belirtmektedir. Bu çevirilerin  %97,6 oranında tüketici memnuniyet oranına ulaştığını iddia etmektedir.

Gengo çeviri uzmanı oalrak aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  • uygun tercüme projelerini seçebilir,
  • destekleyici bir topluluktan yanıtlar alabilir ve mevcut yeniliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Ödeme, her çevirisi tamamlanan cümle için iddia edildiğine göre 3 centtir. Kazanılan para PayPal ve Payoneer aracılığıyla harcanmaktadır.

18. Fairlingo

Fairlingo, 7/24 yabancı dil çözümleri sunan ISO sertifikalı bir tercüme sistemidir. Fairlingo çeviri hizmetlerini aşağıdaki alanlardan yapabilmektedir. Bu alanlar;

  • Teknik, yasal, web sitesi,
  • Kitap tercümesi,
  • Belge tercümesi,
  • Tıbbi alanlarda tercüme,
  • Yeminli tercüme,

Gibi çeşitli yorumlama biçimleri sağlar.

Fairlingo’dan yararlanarak, çok yönlü bir işte çalışmanın, akıllıca yeniliklerin ve diğer tercümanlarla işbirliği yapmanın keyfini alabilirsiniz. Kazançlarınızı, PayPal aracılığıyla alabilir ve yaptığınız işe ve çeviri miktarınıza bağlı olarak kazancınızı arttırabilirsiniz.

19. Lingosaur

Lingosaur, birçok yabancı dilde tercüme ve kontrol çevirileri sunar. Düzenli olarak yeni tercümanları bünyesine katmayı amaçlayan bir sistemdir.

Lingosaur ile iş birliği yapabilmek için web üzerinden çeviri projesi gerçekleştirmeli ve bu şekilde hızlı bir örnek tercüme sınavını geçmelisiniz.

Daha sonra sistemdeki diğer dil uzmanları tarafından performansınız ölçülerek işinizin kalitesi belirlenir. Yüksek yeterlilik seviyesine ulaşmayı başarırsanız, müşterilerin çevirilerine hizmet etme olanağına sahip olabilirsiniz. Bu da elde ettiğiniz gelir fiyatını etkileyebilir. Lingosaur’tan kazancınızı alabilmek için bir PayPal profiline ihtiyacınız olacaktır.

Yorum yapın

Kazanmanın Yolu