Anket Doldurarak Para Kazanma Yolları 2024

Anket doldurarak para kazanmak mümkün mü? 2024 yılında halen anket doldurarak para kazanılıyor mu? Bu konu üzerinde yaptığımız araştırma sonucunu aşağıda detaylarıyla yayınladık.

Para kazanmak için bazen tek yapmanız gereken kollarınızı sıvayıp çalışmaktır. Gelir elde etmek için online anketlere katılmaya değip değmeyeceğini öğrenmek geçmiş yıllardan beri merak konusu. Acaba anket doldurarak para kazanmak hayal mi?

Araştırma sonuçları anketler ile zengin olunamayacağı yönünde. Ancak sermayesiz para kazanma yolları arasında düşünüldüğünde uygulanabilir olduğunu da belirtelim. Anketler ile zengin olamamanızda doğru siteler ile harçlık elde edebilmeniz mümkün görünüyor.

2023’te para kazanmak için en popüler yollardan birisi anket doldurarak para kazanmak için en iyi iPhone uygulamalarından birini aramaktı. 2024 yılında da aynı şekilde anket doldur para kazan işleri popüler olacak gibi görünüyor. Aşağıda denenbilecek işe yarar anket siteleri yer almaktadır.

2024’te Anket Doldurarak Para Kazanma Uygulamaları Hangileridir?

 1. InboxDollars Surveys
 2. OneOpinion
 3. Survey Junkie
 4. KashKick
 5. Swagbucks
 6. Ipsos
 7. FocusGroups.org

Yukarıdaki site ve para kazanilan uygulamaların 100.000’den fazla popüler hesapları var. Bu uygulamalarla ilgili müşteri yorumlarının çoğu, kazanılan ücretlerin yüksek olmayabileceği yönünde görünüyor.  

Anket Doldurarak Para Kazanma Kazançları Düştü mü?

Anketler sitelerinin ödemesi çok kolay ve internet bağlantınız varsa evden de yapabilirsiniz. Ücretsizdir ve herhangi bir eğitim gerektirmez, bilgi ve beceri gerektirmez. İnternette araştırma yapmak basit birkaç işlemdir.

İster sıkıcı olsun ister size birkaç kuruş kazandıracak bir beceri gerektirsin, isterse para kazandırmayan sıkıcı bir görev olsun. Bazı web siteleri diğerlerinden daha pahalıdır. Anket sitelerine üye olurken birtakım bilgiler istemektedirler.

Ankete katılıp katılmayacağınızı demografik bilgilerinizin ve diğer özelliklerinizin belirleyeceğini unutmayın. Bu nedenle vereceğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olun. Eksik veya yanlış bilgilerle çelişen yanıtlar vermeniz halinde ilerleyen dönemlerde anket alamayabilirsiniz.

1.     OneOpinion

Anket Doldurarak Para Kazanma - Oneopinion
Anket Doldurarak Para Kazanma – Oneopinion

Bu site bir araştırma, bilgi toplama ve gezinme üzerine incelemeler yapar. Kontrol paneli kullanıcıları bilgilendirir. Görevler ve müşteri destek formları gibi faydalı özelliklere sahiptir.

Her ankete verilen puanlara gelince, 500 ya da 1.000 ilk başta yüksek gibi görünebilir ama bunu gerçek bir ödemeye dönüştürdüğünüzde 50 sent ya da bir dolar alacaksınız. Ayrıca 25.000 puana ulaşana kadar para çekemezsiniz.

Ortalama maaş: saat başına 2,03 $

2. Survey Junkie

Bu site küçük bir anket sitesi gibi görünse de çok sayıda kullanıcısı hemen göze çarpmaktadır. Kontrol paneli sade, kullanımı kolaydır. Tamamladığınız her anket için size yüksek puanlar verir. Puan sistemi basittir. Puanlarınızın dolar değerini doğrudan kontrol panelinizde gösterir. Ancak para çekebilmek için 500 puana ulaşmanız gerekiyor.
Ortalama Ücret: Saatte 1,57$

3- Kashkick

KashKick, rekabetçi aktiviteler, araştırma,özel istekler üzerine çalışma vb. faydalar sağlayan oldukça kullanışlı ve destekleyici bir sistemdir. Anketleri ve işlemleri tamamlayarak para kazandıkça KashKick’in güzel yanlarını daha iyi tanıyacaksınız. KashKick 10 dolardan başlayan ödüller sunuyor. Ödemeler PayPal aracılığıyla gerçekleştirilir.

PayPal, Facebook veya Google.com hesabınıza hızlı bir şekilde uygulamaya ulaşabilirsiniz. Profilinizi aktif tutmak için 90 ziyarete ihtiyacınız olacak. Anketi KashKick web sitesinde doldurabilir veya KashKick mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

4. Swagbucks

Anket Doldurarak Para Kzanma - Swagbucks
Anket Doldurarak Para Kazanma – Swagbucks

Swagbucks, yönlendirmeler yoluyla para kazanmaya odaklanır, ancak yönlendirmeler haricinde de çeşitli şekillerde para kazanabilirsiniz. Video izleme, online video oyunlarına katılma, internette arama yapmak için Swagbucks motorunu kullanma ve soruları gibi farklı kazanç yolları bulunmaktadır. Ödeme seçenekleri arasında PayPal, Amazon.com’da bulunan kredi kartları ve Walmart yer alır.

Web sitesine göre Swagbucks, 2008’den bu yana geleneksel 550.000 doların üzerinde para ödemesi gerçekleştirdi. Katılmaktan daha fazlasını yaparak size para garantisi veren bir web sitesi istiyorsanız Swagbuck kontrol listenizi oluşturmalıdır.

4. Ipsos iSay

Bu web sitesi pazar araştırma şirketi Ipsos tarafından yapılan bir anket kazandırma yeridir.  Web sitesinde ilgilenenlere göre daha az anket vardır. Ancak her anket sırasında iSay bünyesinde kalıyorsunuz. Bu durum uygulamayı anlama deneyimini daha kolay hale getiriyor.

4. SurveySavvy

SurveySavvy, uzun bir geçmişe sahip bir anket doldurarak para kazandırma sitesidir. Platformun bir başka özelliği sadece internette çalışarak para kazanmamanızdır. Ayrıca online etkinliğinizi takip eden SavvyConnect uygulamasını akıllı telefonunuza, masaüstünüze veya tabletinize yükleyerek aylık gelir elde edebilirsiniz.

Anketler, kullanıcıların profil bilgilerine göre kullanıcılarla paylaşılır. Ödeme e-postanıza giriş yaparak gönderilir. Her anket belirli sayıda yanıtla sınırlıdır. Bu nedenle, bir çalışma talebi aldığınızda hızlı hareket edin. Çok fazla para getirmeyebilir ama her anket sonrası hesabınızda dolar birikiyor.

Yakın zamanda yapılan bir check-in sırasında yayınlanan bir anket fotoğrafı, 10 dakikalık soru için yanıt başına 1,00 ABD doları ödeyen bir dizi anketi gösteriyor. Saatte 6,00 dolar kazanmak az gibi görünebilir ancak oturduğunuz yerden biraz para kazanmak fena olmasa gerek.

5. InboxDollars

Anket doldurarak para kazanma sitesi olan İnboxdollars, kurulduğu 2000 yılından bu yana 80.000 doların üzerinde gelir elde ettiğini iddia eden popüler bir çevrimiçi anket sitesidir.

Anketler yayınlayarak ve anketlere katılarak, özellikle de online video oyunları oynayarak para kazanabilirsiniz. Etrafta gezerken para kazanmak için şirketin alışveriş portalını da kullanabilirsiniz. Online anketlerin kazandırdığı ücretler anket başına 0,50 ila 5,00 ABD Doları arasındadır.

Anketlerin tamamlanması 3 ila 25 dakika sürer. Bazen anketler kullancıların ilgilgi alanına göre sık olmasa da 10$, 20$ veya daha fazla ödeme yapar. Ödüller PayPal üzerinden, Amazon.com hediye kartları, Starbucks hediye kartlarını ve daha fazlası şeklinde ödenir.

7. FocusGroups.org

FocusGroups.org yalnızca online araştırma, pazarlama yöntemleri ve yüz yüze pazarlama hizmetlerini sunmaktadır. Bu web sitesi 200’den fazla şehirde ücretsiz pazar anketleri sunmaktadır.Bir anketi doldurmanın maliyeti 50 ila 200 ABD Doları arasındadır. Bazıları tam erişim için 1.200 dolardan fazla ücret alıyor.

FocusGroups.organd’a, bu listedeki tüm araştırma siteleri gibi üye olmak çok kolaydır. Ayrıca anket listenizi tarayabilir veya pazar araştırmanıza odaklanıp anketin e-postanızda görünmesini bekleyebilirsiniz. Ödemeler Visa ve mevcut kredi kartları kullanılarak yapılmaktadır. Bu web sitesi 32,5 milyon doların üzerinde abonelerine ödeme yapmıştır.

8- Pinecone Research

Pinecone Research, insanlara İnternet anketlerine katılma, öğeleri tarama ve pazarlamaya katılma gibi faaliyetler için para sunmaktadır. Pinecone, müşterilerinden anketler karşılığında kazandıkları ücretleri, PayPal, Visa kartları ve hediye kartları olarak ödemektedir.

Her anket için yaklaşık 3,00 ABD doları ücret kazanabilirsiniz. En az 18 yaşındaysanız ve aşağıdaki ülkelerden birinde yaşıyorsanız Pinecone Investigation’a yardım edebilirsiniz:

 • Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri
 • Kanada
 • Birleşik Krallık
 • Almanya.

9- YouGov

YouGov, sosyal ve standart konulara bireysel bakış açıları gerektiren çalışmalar yapmak için müşterilerle buluşuyor. Tüketicilerine, anket sonunda nakit para ve ödüller sunmaktadır. ABD’de kalıyorsanız ve en az 14 yaşını dolduruyorsanız veya Birleşik Krallık’ta kalıp en az 16 yaşını dolduruyorsanız YouGov’a kolayca yardım edebilirsiniz.

Ücretli Anketlerle Uğraşmak Para Kazanmak İçin Gerçekten Buna Değer mi?

Hiç kimse sadece internette araştırma yaparak kısa sürede zengin olamaz. Ancak fazla bir şey yapmadan gelir elde etmek istiyorsanız anket işlemleri denenebilir.

Swagbucks, birden fazla ankete katılarak günde 1 ile 5 dolar arasında kazanabileceğinizi iddia ediyor. Birkaç araştırma sitesinden birine bakarak kazanç sağlayabilirsiniz. Ancak bu tür işler daha fazla yarı zamanlı çalışmanızı gerektirebilir.

Örneğin, televizyon izliyorsanız veya boş zamanınızda bir yerlerde dolaşıyorsanız, anket uygulamaları veya web sitesi aramak iyi bir fikir olabilir. Böylece az da olsa kazancınız olabilir.

Yorum yapın

Kazanmanın Yolu