Makale Yazarak Para Kazanmak 2024 -Yazarak Kazan

Online girişimciler istedikleri gibi para kazanmanın yeni yollarını arıyorlar. Bu alanda iş bulma şansınızı artıran birçok medya kanalı, açık pazar ve kişisel yayıncılık sistemi bulunmaktadır. İster bilgi edinmek isteyen yeni bir yazar olun, ister serbest çalışma fırsatları arayan deneyimli bir makale yazarı olun, makale yazarak para kazanmak nasıl mümkün olur merak ediyorsunuz.

Bu yazımızda yazarak para kazanmak için kullanabileceğiniz çok sayıda sistemi inceleyeceğiz. Her sistemin farklı özelliklerini açıklayacak ve başlamanıza yardımcı olacak ipuçları vermeye çalışacağız. Makale yazarak para kazanmak istiyorsanız, başlamanıza yardımcı olacak birçok seçenek var.

Bu platformların çoğu farklı web içeriği türlerine odaklanmaktadır. Ancak bazıları farklı eğitim seviyelerine sahip yazarlar da dahil olmak üzere çok dilli içerik oluşturulmasını önerir. Her platformu araştırmak, hangisinin sizin için en iyi seçenek olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır. Aşağıda yazarak para kazanma hedefinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek platformalar bulunmaktadır.

Makale Yazarak Para Kazanmak İçin Takip Edilebilecek Paltformlar

1-    UpWork

Upwork, danışmanların online iş bulmak için kullandıkları en popüler sistemlerden biridir. Başlangıçta Elance-oDesk ismiyle başlatılan bu e-pazarda profesyonel danışmanlar ve tedarikçiler bulunmaktadır.

Metin yazarları, görsel sanatçılar, videografçılar, çevrimiçi pazarlamacılar ve diğer yaratıcı profesyoneller için çeşitli işler sunulmaktadır. Bu sisteme geçmek için giriş yaparak profil oluşturun ve hesap oluşturun.

Yaptığınız işin bir örneğini gönderin ve istediğiniz ücreti belirtin. Profil sayfanız yayınlandığında ilginizi çeken sektörle ilgili teklifleri ve programları kabul edebilirsiniz. Sisteme katılmanın herhangi bir maliyeti yoktur ancak Upwork, sistemdeki ömür boyu kazancınıza göre ücret talep eder.

Bu, tamamlanan her görevin %5 ila %20’si arasında değişir. Her ay oluşturabileceğiniz alarm sayısını sınırlayın. Aylık sınırınıza ulaştıktan sonra iş başvurusunda bulunmak istiyorsanız danışmanınızın programa tıklamak için kullanacağı bağlantıyı kolayca alabilirsiniz.

2- Vibrant Life

Vibrant Life, fiziksel sağlığa, ruh sağlığına ve inanca odaklanan reklamlar yayınlamaktadır. Çeşitli makalelerin yazarlarının kariyer, kişisel gelişim, beslenme, evde bakım ve çevre konularında makaleler göndermeleri teşvik edilmektedir.

Vibrant Life sitesinde bilgilerin çoğu iki ayda bir açıklandığı için,bir içeriğin yayınlaması altı aya kadar sürebilir. Vibrant Life ile çalışmak istiyorsanız web sitesi üzerinden yazarla iletişime geçerek ilk yazınızı yazabilirsiniz.

3. Fiverr

Makale Yazarak Para Kazanma - Fiver
Makale Yazarak Para Kazanma – Fiver

Aralarında web ve grafik tasarımcıların, pazarlamacıların ve metin yazarlarının da bulunduğu birçok kişiye seçenekler sunan popüler bir online çalışma şirketidir. Problemlere çözüm sunuyorsanız veya bir yazar olmak istiyorsanız Fiver tam size göredir.

Başlamak için bir profil sayfası oluşturun. Çalışmalarınızın örneklerini yükleyin ve ücretlerinizi belirleyin. Daha sonra kriterlerinize uygun bir iş arayın. Fiver’ın kullanımı ücretsizdir. Fiver, tamamlanan her iş için %20 komisyon alır. Bu nedenle iş başvurusunda bulunurken bunu aklınızda bulundurun.

4. Listverse

Makale Yazarak Para Kazanma - Listverse
Makale Yazarak Para Kazanma – Listverse

Kısa makaleler yazmayı seviyorsanız Listverse tam size göre. Sistem, çok çeşitli konularda ilgili ve iyi araştırılmış bilgiler sunan akıllı ve okunabilir makaleler için makale yazarlarıyla birlikte çalışmaktadır.

 Bu web sitesinde yayınlanan makalelerin çoğu aynı konuyla ilgili 10 bölümden oluşmaktadır. Konuları ve içerikleri çok geniştir. Genellikle istatistik, eğitim, ev eğlencesi ve bilimsel araştırma gibi kategorilere ayrılır.

Yayınlanan her makale için para kazanabilirsiniz. Başlamak için Listverseand sitesini keşfedin ve öğe ipuçlarını göz önünde bulundurun.

5- Copyhacker

Copyhackerand sitesinde reklam ve pazarlama, markalaşma ve uzmanlıklar hakkında yazmayı seven yazarlar için birçok fırsatı vardır. Ayrıca girişimcilik ve ücretsiz kariyer danışmanlığı üzerine makaleler var.

Copyhackerand’s için yazmak istiyorsanız, sitelerine göz atarak giriş kurallarını inceleyin ve ilginizi çeken bir konuyu erkenden seçin. Bu sitedeki kısa makalelerin çoğu 2.000 kelimenin üzerindedir. Yazılı fiyat 300$ ile 1000$ arasında değişmektedir.

Copyhackerand ayrıca serbest çalışan yazarların becerilerini geliştirmelerine ve iş bulmalarına yardımcı olmak için eğitim ürünlerini de kullanıyor.

6-. Greatist

Greatist, ilişkiler, zihinsel ve fiziksel sağlık hakkında bilgi veren bir blogdur. Sistem ayrıca iş-yaşam dengesini destekleyen faaliyetler ve beceriler hakkında kısa makaleler de üretiyor.

Makale uzunlukları 1.000 ila 1.500 kez arasında değişmektedir. Greatist, onaylanan teslimat başına minimum 125 $ ödemektedir.

Greatist’le çalışmak ilginizi çekiyorsa web sitesi üzerinden kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

7- Narratively

Narratively, Daha çok bireysel maceralara odaklanan çeşitli gönderilerin yerini alır. Çoğu grup faaliyetlerini şu temalar etrafında koordine eder: topluluk, çevre, hayvanlar, ev, yiyecek, içecek, yenilenme, seyahat ve yaratıcılık.

Narratively , uzun gönderiler ve birçok hikâye paylaşma eğilimindedir. Bunun yanında güçlü içgörüler ve anekdotlar bulmaya çalışıyor. Bireysel kompozisyonlar veya insanların dikkatini çeken parçalar yaratmaktan hoşlanıyorsanız bu sisteme göz atabilirsiniz.

Başlamak için Narratively.com’a ve giriş yapın ve sitede verilen ipuçlarına göz atın. Sonrasında yazmak istediğiniz yazı türünü seçin.

8- FreelanceMom

Makale Yazarak Para Kazanma - FreelanceMom
Makale Yazarak Para Kazanma – FreelanceMom

Makale yazarak para kazanmak içiniş arayan bir anne veya babaysanız FreelanceMom sitesi göz atmaya değer. Bu web sitesi annelik, ebeveynlik fikirleri ve iş-yaşam dengesi hakkında bilgiler içerir.

FreelanceMomand sitesi kulanıcılarına birkaç seçenek sunar. Tipik olarak 900 ile 1.500 arasında cümle içerirler ve ortalama fiyatları ürün başına 75 ile 100 dolar arasında değişir.

Kısa makaleniz ay içerisinde FreelanceMomand’ın en çok okunan haber listesinde yer alırsa ekstra 150$ kazanırsınız.

FreelanceMomand’ın ana hedef kitlesi isminden anlaşılacağı üzere annelerdir. Ancak erkeklerin de dergiye kısa makaleler göndermeleri teşvik edilmektedir.

9- Informed Comment

Diplomatik bir projeyle ilgileniyorsanız, akıllıca fikirler üretmek için Informed Comment  sitesi kullanıcıalr için tercih edilebilir.  Ancak bu sitede Amerikan siyaseti ve uluslararası politikaya odaklanan makaleler yer alıyor.

Informed Comment’da yer alan bazı makaleler, insan hakları, dini inançlar, çevre yasaları, çalışma hakları ve kadın özgürlükleri ile ilgilidir. Sitenin kabul ettiği makale uzunluğu 800 ila 1000 cümle arasındadır.

Akıllı bir inceleme yazmak istiyorsanız sitede yayınlanan görüşleri dikkate alarak yola koyulabilirsiniz. Serbest makale yazarları için beş adet sistem eklenmiştir.

10- nDash

2014 yılında kurulan nDash, 10.000’den fazla makale yazarına, saygın satıcılar ve büyük markalarla buluşturarak serbest çalışma olanağı sağlıyor. Bloglar, e-postalar, blog gönderileri ve teknik incelemeler dahil çeşitli etkinlikler arasından seçim yapabilirsiniz.

nDash, herhangi bir işletme için kendi harcamalarınızı oluşturmanıza olanak tanır. Yazarlara verilen komisyon yüzdesinden farklı olarak, bu sistem müşterilere ödeme yapar.

Böylece kârın tamamı sizde kalır. nDash hakkında yazmak istiyorsanız daha önceki çalışmalarınızdan edinilen bilgileri kullanarak sitede ücretsiz bir sayfa oluşturabilirsiniz

11- Great Escape Publishing

Seyahat etmek ve dolaşmaktan hoşlanan biriyseniz Great Escape Publishing’in aşağıdaki bilgileri ilginizi çekebilir.

Bu web sitesi çok sayıda seyahat blog gönderisine katkıda bulunmaktadır. Great Escape Publishing, makale yazarı veya girişimci olarak seyahat ederek nasıl para kazanacağınızı anlamanıza yardımcı olmak için çeşitli sanatçıların fikirlerini paylaşıyor. İçerik uzunluğu 300 ila 600 kelimedir.

Great Escape Publishing sitesi gönderi başına 150$ vaat etmektedir. Bu sisteme yönelik içerik oluşturmak ilginizi çekiyorsa web sitenin ana sayfası üzerinden gerekli kuralları inceleyebilirsiniz.

12- Longreads

Longreads, iş görüşmeleri, postalar, okuma işlemleri, hikayeler, bireysel makaleler, kitap incelemeleri ve kritik bilgiler dahil olmak üzere çok çeşitli materyalleri yayınlar.

Sistem, uzun vadeli bilgilendirme oturumlarını ve sürekli bilgi toplama programlarını desteklemektedir. Aradığınız web içeriği türü, her bir kişiyle alakalı bilgileri gösterir.

Longreads profili oluşturmak için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Her bölüm için farklı gereksinimleri inceleyebilirsiniz. Gönderilerin çoğunun uzunluğu 800 ila 6.000 kelimeden oluşur. Fiyatlar ise gönderi başına 250 ila 1500 ABD Doları arasında değişebilir.

Ne tür makale yazmak istediğinize karar verdikten sonra makale kriterlerini gözden geçirin.

Yorum yapın

Kazanmanın Yolu