Web Tasarım Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Web tasarım yaparak para kazanmak son yıllarda yeni aracı sitelerin açılması ve pazarın büyümesiyle beraber gerçekten işini iyi yapanların iyi paralar kazandığı bir para kazanma yöntemidir. Web tasarım ile para kazanabilmek istiyorsanız tabi ki her işte olduğu gibi bu sektörde de yaptığınız işin hakkını vermeli ve müşterileriniz ile iyi geçinmelisiniz. Web tasarım yaparak para kazanmanız için iki yol bulunmakta bunları yazımızın ilerleyen dakikalarında beraber detaylıca inceleyeceğiz.

Sektörde yeterli iş bulamadığından şikayetçi olan insanların birçoğu kendini kanıtlayamadığı için iş tekliflerinden mahrum kalan kişilerdir. Bu sebeple Web tasarım konusunda öğrendiğiniz bilgileri ve edindiğiniz tecrübeleri her geçen gün bir adım daha ilerleterek çok büyük paralar kazanabilmeniz söz konusudur. İş bulmak için kullanılan bazı platformlardan söz etmek gerekirse bunlardan bazıları bionluk,sahibinden.com ve diğer Webmaster siteleri olarak devam etmektedir.

Freelance Olarak Para Kazanma

Web tasarımcı olarak freelance para kazanmak bize göre en doğru seçim çünkü pazarda iyi bir yer edinene kadar büyük paralar kazanmayı beklemek pek doğru seçim olmayabilir. Freelance olarak para kazanmak için yukarıda verdiğim Freelance ilan sitelerinden ilan açıp müşterilerinize en doğru şekilde ulaşabilirsiniz. Aldığınız işler sonucunda müşterilerinizden sizin için puanlama ve yorum yapmasını isterseniz yaptığınız işlerin geri dönüşü sizinle çalışmak isteyen insanların sayısı arttıracaktır.Ayrıca kendi yaptığınız hazır Website temalarını da internette bulunan tema satış platformları ve farklı forumlar aracılığıyla da satabilmeniz mümkün. Tema satış konusunda başarılı bir site olan ThemeForest üzerinden temanızı tasarlayıp,satışa koyabiliriniz.

Tam Zamanlı Para Kazanma

Web tasarım için tam zamanlı ve proje bazlı çalışmak için belli bir süre boyunca Freelance olarak çalışıp referanslarınızın sayısını arttırırsanız sizinle çalışmak isteyen sayısı her geçen gün daha da artacaktır. Proje bazlı çalışmayı planlıyorsanız ilk çalışmanızda bu sizin için biraz zorlayıcı olabilir fakat farklı insanlarla ortak projelerde çalıştıkça ekip çalışmasına ayak uydurmaya başlayacaksınız.

Düzenli olarak çalışacağınız iş arkadaşları edinin ve edindiğiniz arkadaşlarla birlikte kendi projelerinizi oluşturun, para kazanmak istiyorsanız içinizdeki girişimci ruhu ortaya çıkarın. Oluşturduğunuz proje başlarda çok sancılı bir dönem geçirmenize, finansal konularda sıkıntı çekmenize sebep olacaktır. “Yokuşta akmayan ter inişte gözyaşı olur.” cümlesi işte bu durumu en iyi özetleyen söz olacaktır. Kazanmak için büyük oynamalı, hatalarınızdan ders çıkarmalı ve düştüğünüzde yeniden kalkmayı öğrenmeniz gerekecek.

Web tasarım konusunda yeterli kod bilgisine sahip değil iseniz birkaç video izleyerek ve Buradan detaylı bilgi alarak yazdığınız makaleler üzerinden para kazanabilirsiniz.

Yusuf Emir Ceran

Ülkemizde Gelişmekte Olan Oyun Sektöründe Elimden Geldiğince Katkıda Bulumaya Çalıştım Çalışıyorum. Gear4Game, Okulbulucu ve Artıoyun gibi farklı projelerde güzel insanlarla beraber bir çok güzel işlere imza attım. Para Kazanma Rehberi üzerinde insanlara yardımcı olmak amacıyla birşeyler paylaşmayı hedefledim. Ve bu süreçte sayısız yan projede görev aldım.

Web Tasarım Yaparak Nasıl Para Kazanılır?” için 4 yorum

 • 15 Mart 2019 tarihinde, saat 17:44
  Permalink

  Bu işten para kazanmak isteyenler için iyi bir yazı olmuş elinize sağlık

  Yanıtla
 • 15 Mart 2019 tarihinde, saat 23:11
  Permalink

  Her geçen gün para kazanma ile ilgili birçok bilgi öğreniyorum gayet başarılı

  Yanıtla
 • 15 Mart 2019 tarihinde, saat 23:12
  Permalink

  Farklı sektörlerden para kazanma hakkında bilgi sahibi olmak güzel

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir