Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak günümüzde çok yaygın bir para kazanma türüdür.İnternet üzerinde yer alan hemen hemen çoğu site para kazanmak için içerik üretmek zorundadır,bu sebeple yeteri kadar içerik üretmek neredeyse bir kişinin üstesinden gelemeyeceği seviyelere gelebilir.Web sitelerinin içerik üretmesi oldukça önemli olduğundan dolayı belirli bir ücret karşılığında onlar için içerik üretebilecek yazarlar aramaktadırlar.Başka web sitelerine içerik üretebilir veya bunun yerine kendi sitenizi kurup kendi yolunuzdan ilerleyebilirsiniz fakat bu yazıda başka siteler için makale yazarak para kazanmaktan bahsedeceğiz.

Makale yazarak para kazanabilmek için tabi ki az da olsa bir bilgi birikimine sahip olmak gerek.İyi bir makale yazarı olabilmek ve bu işten para kazanmak istiyorsanız noktalama işaretleri,düzgün türkçe, geniş kelime darcığı,gibi özelliklere sahip olmanız ve ayrıca yazacağınız konu hakkında iyi bir araştırma yapmanız gerekmekte.Bu gereken bilgi ise zamanla,tecrübe edinerek kazanılmalıdır.Yani demek istediğim şu ki bu işten büyük paralar kazanmak istiyorsanız bir yerden başlamak zorundasınız.İyi bir makale yazarı olabilmek için arama motoru uyumlu makaleler yazabilmek bu işten para kazanmak için en önemli kriterdir. Google özgün içerik konusunda son derece hassas olduğu için sakın kopya makale yazmaya kalkmayın,bu makalenin yer alacağı sitenin aleyhine olacaktır.

Peki ben para karşılığında makale alacak insanları nerden bulacağım?

dediğinizi duyar gibiyim.internet üzerinde makale yazan insanları ve site sahiplerini buluşturan farklı platformlar yer almakta.Bu sitelerden bazılarına örnek vermek gerekirse en güvenilirleri r10.net ve wmaraci.com’dur.Bu siteleri ziyaret ettiyseniz sitelerin ticaret bölümlerinde para karşılığında makale yazan insanlara denk gelmişsinizdir.Makaleden kazanacağınız para miktarı ise tamamen sizin yazdığınız makelenin kalitesine ve uzunluğuna bağlıdır.Makalelerinizin ücreti için anlaşırken 100 kelime için 1.10Tl gibi kelime başına değil belli bir kelime sayısına göre fiyatlandırılma yapılmalı ve fiyatlandırılma yapılırken yazılan makalelerin kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır.Belirttiğim forumlarda birkaç kişiyle iş yaptıktan sonra referanslarınızın sayısı attığından dolayı,işinizi kaliteli ve düzgün yaparsanız her geçen gün iş bulma oranınız daha kolay olacaktır.Bu işiten ciddi rakamlar kazanmak istiyorsanız kendinizi geliştirmek amacıyla eğitim videoları izlemek sizin için iyi olacaktır,henüz Udemy üzerinde bu konu üzerine eğitim videoları yer almasa da başlangıç olarak youtube videoları işinizi görecektir. Sonuç olarak işinizi iyi yapar,vakit ayırır ve kendinizi geliştirirseniz bu işten ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Yusuf Emir Ceran

Ülkemizde Gelişmekte Olan Oyun Sektöründe Elimden Geldiğince Katkıda Bulumaya Çalıştım Çalışıyorum. Gear4Game, Okulbulucu ve Artıoyun gibi farklı projelerde güzel insanlarla beraber bir çok güzel işlere imza attım. Para Kazanma Rehberi üzerinde insanlara yardımcı olmak amacıyla birşeyler paylaşmayı hedefledim. Ve bu süreçte sayısız yan projede görev aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir