TV8 Satılıyor Mu? Hakkındaki Tüm Detaylar!

 

Son zamanlarda çok sık duyulmaya başlayan TV8 satılıyor mu tarzındaki duyumların yayınlaşmasının sonucu belli oldu. yakın zamanda TV8‘i farklı şirketlere satmayı planlayan Acun Ilıcalı yapılan anlaşmaların sonucunun olumsuz olduğunu belirtmişti. Son zamanlarda geleneksel medyanın düşüşte olduğu bir dönemde, TV8’in gelirlerinin düştüğünü varsayarsak Acun Ilıcalı tarafından yapılan bu hamle kulağa oldukça mantıklı gelmiyor da değil. Tükiye’de popüler TV programlarının yayınlandığı TV8 kanalının piyasa değerinin Şuan için 210 Milyon Dolar olduğu iddia ediliyor.

 

1999 tarihinde MNG medya grubu çatısı altında bulunan, 2013 yılından itibaren acun medya grubu adı altında yayın yapan ve günümüz televizyon kanalları arasında başarılı işlere imza atan tv8 Kanalının satışa çıkarılmasının bir diğer nedeni olarak da Acun Ilıcalı’nın borçları olduğu düşünülüyor. Konuşulan söylentiler üzerine açıklama yapan Acun Ilıcalı’dan gelen cevap ise şu şekilde;

“Teklifler olduğu doğru ancak sözü edilen yer değil”

Yapılan açıklama sonucunda kanalın satılacağı kesinleşmiş fakat kanalı satın alacak şirketin Medical Park Hastaneler Grubu olmadığı kesinleşmiş olmakta. O Ses Türkiye , Survivor gibi farklı projeler ile yıllardır ekranlarda faaliyet gösteren Acun Ilıcalı’nın şuan için açıklanmış bir projesi bulunmuyor.

Son zamanlarda satılacak iddiası ortaya atılan “Sahibinden.com Satılıyor mu?” adlı haber için Buraya tıklayabiliriniz.

Yusuf Emir Ceran

Ülkemizde Gelişmekte Olan Oyun Sektöründe Elimden Geldiğince Katkıda Bulumaya Çalıştım Çalışıyorum. Gear4Game, Okulbulucu ve Artıoyun gibi farklı projelerde güzel insanlarla beraber bir çok güzel işlere imza attım. Para Kazanma Rehberi üzerinde insanlara yardımcı olmak amacıyla birşeyler paylaşmayı hedefledim. Ve bu süreçte sayısız yan projede görev aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir